Dubaj będzie miał nową aplikację do zamawiania taksówek

Władze Dubaju połączyły siły z Careem, aby uruchomić wspólną aplikację rezerwacji taksówek.

Roads and Transport Authority (RTA) utworzy spółkę joint venture z Careem w branży taksówkowej. Nazwa i logo nowej firmy zostaną ogłoszone w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a od kwietnia 2019 r. Będą już obsługiwać klientów.

Informacja ta została ogłoszona podczas konferencji prasowej, którą prowadzili Mattar Al-Thayer, dyrektor generalny i prezes zarządu RTA oraz Mudassir Sheikh, współzałożyciel i dyrektor generalny Careem.

Decyzja jest zgodna z inicjatywą szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta ZEA, premiera i władcy Dubaju, aby przekształcić emirat w najmądrzejsze miasto na świecie.

„To partnerstwo między państwową agencją transportu a prywatną organizacją taksówkową jest pierwszym tego rodzaju na świecie”, powiedział Al-Thayer.

Dodał, że spółka joint venture obsługuje zintegrowaną platformę mobilną Dubaju (S'Hail), która umożliwia klientom dostęp do wszystkich środków transportu publicznego w jednej aplikacji.

Oczekuje się, że nowa aplikacja skróci czas oczekiwania na pojazd, zapewni płatności online, opracuje optymalne trasy i dostęp do informacji o pojeździe i kierowcy.

Nowa firma będzie obsługiwać 10 843 samochody taxi.