Jak spędzić grudzień w Dubaju?

Czytaj także: Dubaj rozbudowuje największe na świecie tematyczne centrum handlowe

Dubaj to całoroczny kurort, wiodący wśród rodzin, których członkowie są przyzwyczajeni do zdobywania różnorodnych doświadczeń. Istnieje wiele miejsc rozrywki dla wszystkich - od najmniejszych po najbardziej dorosłych. To akwarium i parki wodne z różnorodnymi zjeżdżalniami, podwodny świat zoo w Dubai Mall i słynna tańcząca fontanna w Dubaju. Każde otwarcie nowych parków rozrywki staje się coraz większe. Niedawno otwarto tutaj Dubai Parks & Resorts - największy zintegrowany kompleks wypoczynkowy i parków rozrywki na Bliskim Wschodzie. To wyjątkowe miejsce obejmuje trzy parki tematyczne: MOTIONGATE Dubai - inspirowane motywami z Hollywood, LEGOLAND - pierwszy park rozrywki Lego w regionie oraz Bollywood Parks Dubai - pierwszy na świecie park rozrywki poświęcony filmom Bollywood.

Czytaj także: Nowy Rok w Dubaju

Wielu turystów, którzy podróżują do Dubaju na zakupy, mogą łączyć różne rodzaje rekreacji z korzyściami dla siebie i swoich rodzin. Zarówno sprzedaż, jak i spektakularne pokazy mogą zadziwić swoją różnorodnością nawet najbardziej wymagających podróżników, ponieważ okres dużych świąt kalendarzowych przygotowuje wiele niespodzianek dla wszystkich.

W Dubaju wszystko jest zapewnione: jeśli dzieci są znudzone śniegiem, możesz robić zdjęcia z pingwinami w Ski Dubai

Dubaj to miejsce, które przyciąga cały świat mnóstwem zachwycających występów. W okresie Nowego Roku ulice emiratu pełne są jarmarków bożonarodzeniowych, otwiera się Wioska Światowa z egzotycznymi pawilonami narodowymi, miłośnicy zakupów mogą ugasić swoją pasję na Dubai Trade Festival, a filmowcy mogą cieszyć się z działalności międzynarodowego festiwalu filmowego. Zwykle odbywa się w elitarnej Madinat Jumeirah i zbiera najnowsze światowe osiągnięcia w tej dziedzinie z całego świata. Odwiedzających rozrywkowy jest program festiwalu, w którym można oglądać filmy w formacie rzeczywistości wirtualnej.

Znane hotele i miejsca historyczne ubierają się jasno i jasno. Na przykład na targu Souk Madinat Jumeirah około 20 tysięcy girland i dwieście ozdobionych choinek tworzą świąteczną atmosferę. W holu popularnego Hyatt Regency Dubai Creek Heights odbywa się także duży jarmark bożonarodzeniowy. Odwiedzający znajdą góry domowych ciastek, grzanego wina i stollen do wieczornych dźwięków wakacyjnych melodii. Cała atmosfera jest nostalgiczna w przytulnym towarzystwie i po raz kolejny uwierz w świąteczny cud. Zaskakuje również hotel światowej sławy marki Waldorf Astoria, gdzie w okresie świątecznym tradycją stało się budowanie niesamowitych jadalnych budowli. Na przykład zbudowano ogromny pachnący dom z piernika, który składał się z 6 tysięcy słodkich detali. Do jego budowy użyto 150 kg cukru i polewy czekoladowej, a waga tej słodyczy wynosi prawie 500 kilogramów. Świąteczne pierniczki wypiekano przy użyciu 150 kg miodu, 20 kg jaj, 80 kg cukru, 35 litrów mleka, 265 kg mąki i 13 kg przypraw. Proces projektowania trwał 240 godzin.

Możesz więc zorganizować maraton z wizytą we wszystkich świątecznych miejscach i robić selfie na tle każdego z nich

Początek grudnia otwiera także scenę Opery Dubajskiej ze światowej sławy arcydziełami, takimi jak Dziadek do orzechów, światowej sławy muzyczne koty i wiele innych. Tak więc w ostatnim miesiącu roku goście i mieszkańcy emiratu, oprócz zakupów, czekali na różne wydarzenia kulturalne, targi, wyprzedaże, występy gwiazd, promocje i losowania nagród.

Obejrzyj wideo: Co się dzieje z zaginioną księżniczką? Rodzina publikuje nieznane zdjęcia (Grudzień 2019).