Rosja będzie gościem honorowym na targach książki w Abu Zabi

Jako gość honorowy Rosja weźmie udział w Międzynarodowych Targach Książki w Abu Zabi.

Dubaj ZEA W Rospechat podpisano memorandum w sprawie wzajemnego zrozumienia między Departamentem Kultury i Turystyki Abu Zabi a Federalną Agencją Prasy i Komunikacji Masowej w sprawie udziału Rosji jako honorowego gościa na Międzynarodowych Targach Książki w Abu Zabi w 2020 roku.

Ze strony Zjednoczonych Emiratów Arabskich dokument został podpisany przez zastępcę szefa Departamentu Kultury i Turystyki Abu Zabi Safe Said Gobash, a po stronie rosyjskiej - zastępcę szefa Federalnej Agencji ds. Prasy i Komunikacji Masowej Władimira Grigoriewa.

Międzynarodowe targi książki w Abu Zabi odbędą się w dniach 16–22 kwietnia 2020 r. W Narodowym Centrum Wystawowym w Abu Zabi. Na rosyjskim stoisku zaprezentowane zostaną książki wiodących wydawców krajowych, a także bogaty program. Podczas targów zwiedzający mogą nie tylko kupować książki i poznawać innowacje wydawnicze, ale także rozmawiać z pisarzami, wydawcami i specjalistami od kultury orientalnej. Ponadto muzea, teatry i inne instytucje kultury staną się platformami prezentacji bogactwa kulturowego naszego kraju.

Ponadto w ramach współpracy między Rosją a ZEA około 20 najlepszych dzieł współczesnej literatury rosyjskiej zostanie przetłumaczonych na język arabski. Przygotowywana jest lista autorów i prac, ale Rosja zamierza przyciągnąć do tego wykwalifikowanych tłumaczy, którzy mogliby tłumaczyć książki z języka oryginalnego. Zauważył, że podczas tłumaczenia z angielskiego lub francuskiego (podczas tłumaczenia z tłumaczenia) urok i melodia języka, stylu, a czasem nawet znaczenia, są całkowicie zatracone.

Nawiasem mówiąc, około 80% populacji Abu Zabi to cudzoziemcy. Zastępca szefa Rospechatu wyraził również nadzieję, że rosyjskojęzyczni mieszkańcy emiratu wykażą zainteresowanie rosyjskim stoiskiem na nadchodzących targach.

Obejrzyj wideo: Polacy przyjęci brawami na Placu Czerwonym w Moskwie (Kwiecień 2020).