Premier ZEA spotyka się z kandydatami na kosmonautów

Premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotkał się z dwoma kandydatami na astronautów.

Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, władca Dubaju i premier ZEA, przyjął w swojej rezydencji dwóch krajowych kandydatów na kosmonautów. Post na temat tego wydarzenia został opublikowany na osobistej stronie Sheikh Mohammed na Twitterze.

Szejk Mohammed życzył astronautom powodzenia w nadchodzących podróżach kosmicznych, a w szczególności powiedział: „Nasz kraj inwestuje w naukę, edukację i szkolenie młodzieży. Mamy nadzieję, że Twój lot stworzy solidne i stabilne podstawy dla rozwoju nauki, wiedzy i rozwoju społecznego”. Oprócz szejka Mahometa i samych astronautów w spotkaniu uczestniczyli książę koronny Dubaju i szejk Maktum bin Muhammad - zastępca władcy Dubaju.

Przypomnijmy, że Hazza Al Mansouri i Sultan Al Neyyadi zostali wybrani spośród 4 tysięcy kandydatów i mieli szansę zostać pierwszymi astronautami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tylko jeden z wybranych astronautów poleci w kosmos - wybór zostanie dokonany w maju tego roku, a już 23 września 2019 r. Jeden z emirackich kosmonautów poleci na ISS i spędzi 8 dni na orbicie.

Obaj kandydaci na kosmonautów przeszkolonych w Rosji - byli przygotowani do lotu w zerowej grawitacji w Centrum Szkolenia Kosmonautów im. Yu. A. Gagarin w Star City na przedmieściach, a także zostali przeszkoleni w zakresie przetrwania w warunkach rosyjskiej zimy w przypadku awaryjnego lądowania awaryjnego.