W Zjednoczonych Emiratach Arabskich emigranci otrzymają bezpłatne samochody elektryczne

Emigranci, którzy mieszkają w Zjednoczonych Emiratach Arabskich od ponad 20 lat, otrzymają prawo do preferencyjnego zakupu pojazdu elektrycznego chińskiego zespołu.

Jak informowaliśmy dzisiaj, 1 kwietnia 2019 r., W Federalnym Ministerstwie Szczęścia Zjednoczonych Emiratów Arabskich, emigranci, którzy mieszkali w tym kraju legalnie od co najmniej 20 lat, otrzymają prawo do ubiegania się o shareware otrzymujące najnowszy samochód elektryczny chińskiej marki Si Yue Yi Ri.

Oficjalne oświadczenie skomentował Ahmed Al-Eva Yumin Abril, szef specjalnie utworzonej komisji pod Ministerstwem Szczęścia ZEA. W wywiadzie dla wiodących emirackich agencji prasowych wyjaśnił, że oprócz okresu pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, szereg innych warunków musi zostać wyraźnie wskazany w specjalnej umowie podpisanej w przeddzień przez dyrektora generalnego chińskiej firmy Si Yue Yi Ri w Abu Zabi.

Wśród warunków, które należy spełnić, urzędnik wymienił cztery główne:

  1. Całkowity nieprzerwany okres pobytu wnioskodawcy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich musi przekraczać 252 miesięcy księżycowych (240 miesięcy zgodnie z kalendarzem słonecznym).
  2. Wysokość grzywien za każde 12 miesięcy pobytu za granicą w ZEA nie powinna przekraczać 24 tysięcy dirhamów ZEA.
  3. Wnioskodawca nie powinien posiadać kryminalnego rejestru w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz niezapłaconych rachunków za wodę i prąd w wysokości ponad 5 tysięcy dirhamów ZEA.

Ponadto, według urzędnika, istnieją inne powiązane warunki, które zostaną przekazane wnioskodawcy podczas osobistej rozmowy w specjalnych przedstawicielstwach chińskiego producenta samochodów, która zostanie otwarta w emiratach w Abu Zabi, Dubaju, Sharjah i Fujairah. Najprawdopodobniej spełnienie dodatkowych warunków nie zakłóci odbioru samochodu, ale wpłynie na dostarczony model i wyposażenie.

„Dzień 1 kwietnia 2019 r. Na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców ZEA jako kolejny kamień milowy w historii budowania szczęśliwego społeczeństwa z równymi szansami” - podsumował swoje przemówienie Ahmed Al Eva Yumin Abril.

Jak powiedzieli dziennikarze rosyjskiego wydawnictwa Emirates, po uważnym przeczytaniu tekstu umowy ci, których wniosek zostanie zatwierdzony, nadal będą musieli zapłacić. Mówimy o jednorazowej opłacie 3000 dirhamów ZEA za wydanie specjalnych kart plastikowych, które dają prawo do bezpłatnego ładowania samochodu na wszystkich stacjach benzynowych w kraju.

Obejrzyj wideo: Zjednoczone Emiraty Arabskie (Styczeń 2020).