Arabskie Emiraty publikują historyczny słownik arabski

Naukowcy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozmawiali o pracy nad publikacją „Historycznego słownika języka arabskiego”.

Podczas Festiwalu Języka i Kultury Arabskiej we włoskim Mediolanie dr Mohammed Safi Al Mosteganemi, Sekretarz Generalny Akademii Języka Arabskiego Emiratu Sharjah, poinformował swoich kolegów o postępach w tworzeniu „Historycznego słownika języka arabskiego”.

Naukowiec powiedział, że książka jest wydawana pod kierunkiem dr Sheikha Sultana bin Muhammada al-Qasimi, członka Rady Najwyższej i władcy Emiratu Sharjah, i że „wyznaczy nową erę dla słownictwa arabskiego”. Dr Mohammed opisał słownik jako „wielkie dzieło” reprezentujące zbiorową pamięć świata arabskiego i opisujące jego wiadomości, literaturę i historię ”.

Abdullah Hassan al-Shamsi, konsul generalny Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Mediolanie, zauważył, że projekt nie tylko wskazuje na wkład w rozwój języka. „Nasz udział implikuje zamiar skorygowania zamieszania i błędnej interpretacji obcej kultury, szczególnie na skalę międzynarodową, co prowadzi do marginalizacji roli i wpływu tych kultur” - dodał.

Według agencji prasowej WAM ZEA ponad 300 arabskich naukowców i lingwistów wraz ze Związkiem Nauk Arabskiego Języka Naukowego (Kair, Egipt), pracuje nad słownikiem opisującym historyczny rozwój języka i kultury arabskiej. Książka opisuje kronikę języka i kultury arabskiej ostatnich 17 stuleci w trzech etapach badań - starych inskrypcji, semickiej gałęzi języków z naciskiem na arabski i praktycznego użycia języka. Obejmie pięć epok: okres przedislamski i islamski, historię dynastii separatystycznych, epokę sułtanatu mameluckiego i historię współczesną.

Obejrzyj wideo: Co się dzieje z zaginioną księżniczką? Rodzina publikuje nieznane zdjęcia (Kwiecień 2020).