Oaza historii arabskiej w sercu Dubaju

Teraz forteca została przekształcona w wyjątkowe muzeum, w którym eksponowane są historyczne dioramy o naturalnej wielkości. Tutaj możesz zobaczyć, jak wyglądała starożytna forteca, założona w 1799 roku w celu ochrony Dubaju przed sąsiednimi plemionami i atakami z morza. Co ciekawe, Al Fahidi był również wykorzystywany jako pałac władcy i więzienie. Niedawno, w 1971 r. Decyzją wiceprezydenta, premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich i władcy Dubaju, szejka Maktuma bin Rashida Al Maktouma, kompleks został przebudowany i otwarty dla publiczności jako muzeum historii Dubaju.

Przeczytaj także: 15 faktów na temat Dubaju: piasek, zakazy i zwyczaje dla kobiet

Muzeum Twierdzy Al-Fahidi zasłynęło już z rekonstrukcji historycznych, które wykorzystują unikalne dioramy naturalnej wielkości do zilustrowania obrazów przeszłości przez okolicznych mieszkańców. Galerie te odtwarzają sceny z życia, tradycyjne domy, arabskie bazary, farmy pereł, meczety, beduińskie mieszkania na pustyni. Akompaniament muzyczny uzupełnia ten występ. Ponadto muzeum posiada galerię poświęconą rozwojowi nowoczesnego Dubaju.

Przeczytaj także: TOP 10 najciekawszych skarbów Dubaju

Sale z rekonstrukcjami są zanurzone w rzeczywistości tamtych czasów: galeria beduińska przeniesie się na prawdziwą pustynię z wielbłądami, oazami i namiotami. Interaktywny ekran pozwala wybrać film o dzikiej przyrodzie z gatunkami zwierząt. Następna sala nurkuje turystów bezpośrednio w morze - galeria jest zaprojektowana tak, aby stworzyć wrażenie dna morskiego. Jest to „całkowite zanurzenie” pod wodą, ze statkami nad głową, a nawet rybami żyjącymi na lokalnych morzach. Podziemna wystawa prezentuje różne modele statków - od arabskich łodzi i żaglówek po różne artefakty wojskowe i kolekcję starożytnej broni.

Dzięki jasnym dioramom możesz poczuć się uczestnikiem starego życia arabskiego: obserwuj pracę kupców i rzemieślników, rozważ ubrania narodowe haftowane perłami, a także zabawne eksponaty, w tym bogatą kolekcję naczyń, ceramiki, ślubu i biżuterii. Wszystko to znaleziono podczas wykopalisk archeologicznych.


Muzeum Al Fahidi jest otwarte dla zwiedzających od soboty do czwartku od 8.30 do 19.30 oraz w piątki od 14.00 do 19.30. Koszt wizyty: 4 dirhams (1 USD).

Możesz nadal zanurzyć się w historii, zwiedzając inne zabytki ZEA. 30 km na północ znajduje się dawny pałac emira - twierdza Ajman. Prawdziwi miłośnicy docenią niesamowitą oazę na środku pustyni z fortecą Al Jahiliv w emiracie Abu Zabi.

Obejrzyj wideo: BYŁAM KOCHANKĄ ARABSKICH SZEJKÓW Audiobook MP3 - Laila Shukri książka audio - pobierz całość. (Październik 2019).