Wybitni studenci Dubaju otrzymają stypendia

Władca Dubaju polecił zapewnić stypendia wybitnym studentom emiratu.

Ponad stu wybitnych studentów w Dubaju otrzyma specjalne stypendia na podstawie szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i władcy Dubaju.

We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. Zlecił prywatne biuro Emirate Schools for Knowledge and Human Development (KHDA), które prowadzi trzeci program dla wybitnych emiratów.

W ramach programu wybitni uczniowie mają okazję uczęszczać do najlepszych szkół prywatnych w Dubaju. Ponad 300 studentów skorzystało z programu od jego uruchomienia w 2017 roku.

Aby dołączyć do programu, student musi być emiratem mieszkającym w Dubaju. Istnieją również wymagania dotyczące klasy i wyników testów pisemnych i wywiadów ustnych organizowanych przez szkołę. Uczeń musi być również zarejestrowany w szkole od bieżącego roku szkolnego. Komisja selekcyjna ocenia każdy wniosek na podstawie ustalonych kryteriów.

„Program stypendialny służy jako odskocznia do poprawy warunków życia”, powiedział Fatma Al Marri, dyrektor wykonawczy ds. Rozwoju edukacji w KHDA, „Wraz ze strategicznymi partnerami chcemy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić studentom w Dubaju najlepszą jakość edukacji”. .

Pani Al Murray zachęcała rodziców do ubiegania się o stypendia i organizowania dzieci do szkół, które KHDA oceniło jako „dobre” lub lepsze.

Obejrzyj wideo: The Rich in America: Power, Control, Wealth and the Elite Upper Class in the United States (Listopad 2019).