Zjednoczone Emiraty Arabskie wydały pierwszy akt urodzenia dziecka dla kobiet hinduskich i muzułmańskich

W ZEA po raz pierwszy dziecko otrzymuje akt urodzenia po raz pierwszy jako dziecko muzułmańskie i niemuzułmańskie.

Dubaj, ZEA. W emiracie Sharjah akt urodzenia wydano dziecku muzułmańskiemu i hinduskiemu emigrantowi z Indii. Unikalny precedens dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich poświęcony jest Rokowi Tolerancji, który odbywa się w tym kraju w 2019 r.

Faktem jest, że zgodnie z prawem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kraju muzułmańskim, małżeństwa mogą być zawierane między muzułmanami a niemuzułmanami - chrześcijanami i Żydami, ale muzułmanka nie może poślubić niemuzułmana.

Para, Kieran Babu i Sanan Sabu Sidiki, poślubili Keralę w 2016 roku. Od czasu przybycia do ZEA w 2017 r. Nie mieli problemów z dokumentami. Pierwsze trudności napotkali po urodzeniu dziecka w 2018 r., Kiedy odmówiono im aktu urodzenia w szpitalu położniczym w Abu Zabi. Para poszła do sądu, ale proces również został odrzucony.

Para próbowała wziąć udział w programie amnestii wizowej i zwróciła się o pomoc do ambasady indyjskiej. W rezultacie ich wysiłki zakończyły się sukcesem - 14 kwietnia, po raz pierwszy w historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zrobiono wyjątek od zasad, a dziecko otrzymało akt urodzenia i zostało wysłane do swojej ojczyzny - do Kerali.

Obejrzyj wideo: Zjednoczone Emiraty Arabskie (Styczeń 2020).