Rosja w Dubaju przekazała dziesiątki ciężarówek KamAZ do ONZ

Federacja Rosyjska przekazała dziesiątki ciężarówek do regionalnego centrum Światowego Programu Żywnościowego w Dubaju.

21 maja 2019 r. 97 ciężarówek KamAZ i 30 przyczep z Federacji Rosyjskiej zostało przekazanych do Światowego Programu Żywnościowego ONZ (WFP). Darowizna umożliwi organizacji humanitarnej zwiększenie zasobów logistycznych.

Uzyskanie nowego transportu jest kolejnym ważnym kamieniem milowym w historycznym i długoterminowym partnerstwie między Federacją Rosyjską a WFP w dziedzinie technologii logistycznych. Nowe ciężarówki KamAZ zwiększą wydajność trzech regionalnych centrów pasów startowych, a mianowicie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Ghanie i Ugandzie.

Przeniesienie pierwszej partii floty 37 jednostek odbyło się dziś rano w magazynie ONZ ds. Pomocy humanitarnej w Międzynarodowym Mieście Humanitarnym w Jebel Ali w Dubaju. W uroczystości wzięli udział wyżsi przedstawiciele EMERCOM z Rosji, Międzynarodowego Miasta Humanitarnego i WFP.

„Po raz trzeci Federacja Rosyjska hojnie wsparła naszą flotę po darowiznach w 2011 i 2014 roku. Ciężarówki i przyczepy KamAZ pozwoliły WFP na zwiększenie zasobów operacyjnych i znaczne zwiększenie skuteczności systemu reagowania kryzysowego”, powiedział Majid Yahya, dyrektor WFP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i przedstawiciel w regionie Zatoki Perskiej, - „Od momentu rejestracji w centrach pasów startowych przetransportowali oni ponad 350 tysięcy ton metrycznych wzdłuż najtrudniejszych tras o długości ponad 6,5 miliona kilometrów. Bez nich dostawa żywności udzielanie pomocy potrzebującym i wspieranie społeczności humanitarnej byłoby znacznie trudniejsze i bardziej kosztowne ”.

„W imieniu naszych beneficjentów i globalnej społeczności humanitarnej jesteśmy bardzo wdzięczni Federacji Rosyjskiej i KamAZ za to cenne partnerstwo i hojne wsparcie” - dodał.

„Dzisiejsze wydarzenie jest wynikiem długoterminowego partnerstwa między rządem Federacji Rosyjskiej a Światowym Programem Żywnościowym” - powiedział Vladimir Solovyov, dyrektor Departamentu Spraw Międzynarodowych EMERCOM Rosji i szef Rosyjskiego Narodowego Korpusu Reakcji Humanitarnej: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w misji ratunkowej WFP i zmieniające życie, szczególnie w najtrudniejszych warunkach spowodowanych wojną i klęskami żywiołowymi ”.

„Dzisiaj jesteśmy świadkami ważnego, historycznego wydarzenia, kiedy rosyjski sprzęt jest wysyłany na Bliski Wschód i jest zorientowany między innymi na kraje afrykańskie, aby pomóc ludziom, którzy potrzebują tej pomocy. Fajnie, że dostawy te są prezentowane przez jednego z liderów rosyjskiego samochodu przemysł - przez przedsiębiorstwo KamAZ ”- powiedział Sołowiew.

Podkreślił również, że podczas współpracy dostarczono ponad 325 tysięcy ton żywności na rosyjskie ciężarówki, w tym mąkę, masło, groch i inne produkty.

„Nasza wspólna praca przyczynia się do realizacji różnych programów ONZ mających na celu ochronę najsłabszych grup ludności, w tym kobiet i dzieci. Taka praca pozwala nam zapewnić wsparcie społeczne i ekonomiczne ludności w najtrudniejszych regionach naszej planety, co, mamy nadzieję, przyczyni się do osiągnięcia Cele zrównoważonego rozwoju do roku 2030 ”- dodał.

Jurij Jurjewicz Vidakas, rosyjski Chargé d'Affaires w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, powiedział: „Jesteśmy dumni, że rosyjska marka KamAZ weźmie udział w tak honorowej misji humanitarnej dostarczania towarów do obszarów, w których ludzie naprawdę potrzebują pomocy”.

„To dla mnie wielki zaszczyt brać udział w tym historycznym wydarzeniu, szczególnie miło, że misję humanitarną wypełnia EMERCOM Rosji. Pracowałem z nimi w innych krajach, w trudniejszych warunkach (warunki wojny), a teraz mam zaszczyt pracować z nimi w pokoju czas, z korzyścią dla ludzi, którzy naprawdę ich potrzebują ”- powiedział Oleg Olegovich Fomin, konsul generalny Federacji Rosyjskiej w Dubaju i Emiratach Północnych.

Ramil Khazeyev, przedstawiciel KamAZ, wymienił listę sprzętu wysyłanego na potrzeby humanitarne i zauważył, że dostawa pojazdów będzie prowadzona przez pas startowy do regionu, w którym pojazdy będą eksploatowane. Dotyczy to w szczególności krajów Afryki Środkowej. „Nasze pojazdy są gotowe do pracy w warunkach terenowych. Świadczą o tym liczne zwycięstwa w różnych maratonach rajdowych, takich jak Rajd Dakar, oraz wielokrotne uczestnictwo w programach ONZ” - powiedział.

Każdego dnia na pasie startowym pracuje średnio 5 tysięcy ciężarówek. W trudnych warunkach, w których możliwości przewoźników komercyjnych są wyczerpane, organizacja polega na własnej flocie prawie 800 ciężarówek.

W 2011 r. Na pas startowy wpłynęło 40 ciężarówek KamAZ z Federacji Rosyjskiej, które z powodzeniem zintegrowano z flotą dróg startowych w Afganistanie i przyczyniły się do zwiększenia wydajności. Po tym nastąpił historyczny wkład kolejnych 218 ciężarówek w 2014 r., Z których korzystali pasy startowe w Kongu, Republice Środkowoafrykańskiej, Sudanie Południowym i Etiopii. Ponadto KAMAZ zapewni również trzyletni program szkoleniowy dla kierowników pasów startowych, mechaników i kierowców.