Pierwsza biblioteka materiałów w Dubaju otwiera się w Dubaju

W kreatywnej dzielnicy Dubaju otworzyła się wyjątkowa przestrzeń, w której projektanci mogą czerpać inspirację.

Colab jest pierwszą specjalistyczną biblioteką materiałów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która została otwarta w Dubai Design District (d3). Ten wyjątkowy obiekt ma służyć jako centrum inspiracji i szkoleń dla projektantów.

Biblioteka prezentuje najnowsze materiały i trendy w projektowaniu z całego świata. Służy również jako galeria, miejsce różnych wydarzeń i „atrakcja” dla społeczności twórczej.

„Materiały przede wszystkim”, mówi Richard Wilson, dyrektor kreatywny w Colab, „Chcemy pomóc społeczności projektantów w lepszym zrozumieniu znaczenia wyborów materiałowych. Planujemy wykorzystać wiedzę Material ConneXion o materiałach, aby pomóc przemysłowi wprowadzać innowacje, zapewniając dostęp do lepszych rozwiązań i informacji”. jutrzejsze możliwości, chcemy być katalizatorem nowych pomysłów na materiały i produkty ”.

Khadija Al-Bastaki, dyrektor wykonawczy d3, powiedziała: „Nowa biblioteka materiałów nie tylko zróżnicuje możliwości d3, ale także podniesie poprzeczkę w zakresie poziomów projektowania w całym regionie, ułatwiając projektantom dostęp do materiałów i informacji na ich temat. Mamy nadzieję, że przemysł kreatywny ZEA zostaną zainspirowane Ścianami Innowacji i skorzystają z możliwości, jakie oferuje Colab w zakresie tworzenia sieci i swobody twórczej. ”