Anteny: pierwszy emiracki film science fiction, który zostanie wydany w ZEA

Emirate Fat Brothers Films wydało swój pierwszy pełnometrażowy film, Aerials, który jest również określany jako pierwszy emiratowy film science fiction.

Wydarzenia odbywają się w Dubaju i odbywają się zarówno na ulicach miasta, jak i w domu miejscowych mieszkańców - męża arabskiego, granego przez Sagę Aliaseri, i jego zagranicznej żony, w której rolę zagrała Anna Druzhinina. Zgodnie z fabułą metropolię atakują kosmici, a mieszkańcy miast uczą się życia w nowych warunkach.

„Film nie ma jasnego pomysłu, wszyscy zobaczą coś innego” - powiedział reżyser S. A. Zaidi. „Naszym głównym celem było pokazanie różnorodności kulturowej Emiratów, kraju, do którego przybyliśmy z Iraku, Pakistanu i Europy lub gdzie się tutaj wyrosliśmy” .

Na zdjęciu można usłyszeć dialogi w języku angielskim i arabskim; jako ścieżkę dźwiękową wykorzystuje się muzykę indyjską, europejską i arabską. Według reżysera głównymi problemami kręcenia filmów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są dziś wilgotna pogoda, która komplikuje kręcenie ulic, brak wystarczających zbiorów dźwiękowych do filmów w studiach oraz poszukiwanie aktorów do filmów fabularnych.