Nowa bistronomiczna restauracja w Dubaju Molecule otwiera się w dzielnicy designu w Dubaju

W najbardziej kreatywnej dzielnicy Dubaju, gdzie spotykają się twórcy i producenci, Dubai Design District, nowy gracz wkroczy na scenę restauracyjną - Molecule z wyjątkową kuchnią bistronomiczną.

Położona w Dubai Design District, która pełni rolę kulturalnego skrzyżowania, restauracja obiecuje wysłać gości w zmysłową podróż, podkreślając kreatywność i design.

Pojęcie fast foodu określa się jako kolejny krok w kulturze restauracji. Zawiera odważne i bogate smaki, przy użyciu wysokiej jakości świeżych składników w miłej atmosferze. Szef kuchni Udo Moro, który jest znany z uruchomienia słynnych restauracji wyróżnionych gwiazdką Michelin, Joëla Robuchona w Paryżu i Londynie, jest odpowiedzialny za jego wdrożenie w Molecule. Szef kuchni Udo przeniesie swoje międzynarodowe doświadczenie na stale rozwijającą się scenę kulinarną Dubaju. Koncepcja bistronomii koncentruje się na stosowaniu produktów sezonowych w połączeniu z regionalnymi gustami.

Jak już wspomniano, wiele uwagi poświęca się projektowaniu i estetyce w Molecule, które są tworzone przez liderów branży Ansonia Concepts, agencję butikową, która opracowała koncepcję i projekt Molecule. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu i zaangażowaniu w projektowanie firma Ansonia Concepts stworzyła i wdrożyła wszystkie niezbędne elementy wnętrza we współpracy z projektantką artystką Nadine Kanzo. Na budowie zrobiła czarno-białe zdjęcie, które później ozdobiła jasnymi i kolorowymi elementami w oparciu o swoją pasję do wystaw pod tytułem Przyszłość wczoraj. Zdjęcia ozdobione starannie dobranymi elementami są wizualnie minimalistyczne, ale koncepcyjnie różnorodne i wykazują znaczny wzrost, który z czasem nastąpił w Dubaju. Łącząc minimalizm z oryginalnością Kanzo, Molecule umiejętnie przedstawia wszechstronną i odważną atmosferę.

Nomad Inception, znany butik sztuki arabskiej, który specjalizuje się w najlepszych projektach architektonicznych inspirowanych arabską kreatywnością, również miał swój udział w dekoracji restauracji. Łamiąc zasady geometrii, Nomad Inception jest odpowiedzialny za wdrożenie wizji projektowej Ansonia Concepts w projektowaniu i produkcji sufitów, podłóg i ścian Molecule.

Libański architekt Fadisaredieddin ze studia projektowego Fadi Sarieddine wniósł także eksperymentalne podejście do wizerunku Molecule, koncentrując się na mieszaniu tradycyjnego designu z niekonwencjonalnymi materiałami.

Uznając ogromne znaczenie oświetlenia, Light Func, studio światła, działa jako współautor instalacji sensorycznych produktów oświetleniowych, które wprowadzają nastrój w Molecule.

Galeria sztuki Third Line w Dubaju również dołączyła do Molecule, ucieleśniając artystyczną wizję instytucji.

Oferując najlepszy dźwięk od wiodących światowych producentów sprzętu dźwiękowego, Architetura Sonora łączy siły z Molecule, aby nadać przestrzeni przestrzeń.

Łącząc swoje zasoby, współzałożyciele zespołu kreatywnego Design Ras Al Khor (DRAK) stworzyli specjalną kolekcję zastawy stołowej w ramach unikalnej linii Molecule.

Restauracja pokazuje swój własny głos kulturowy za pośrednictwem Molecule Radio, kanału transmisji strumieniowej, który będzie nadawany zarówno w Internecie, jak i w samej Molekule.