Dubaj: nadrabianie zaległości za 12 godzin

Dubaj postanowił przyciągnąć dodatkowy milion turystów i zaoferował pasażerom tranzytowym jednodniowe wizy z dostępem do miasta. Co możesz zobaczyć w Dubaju za 12 godzin?

Letni upał powoli spada na brzegi Zatoki Perskiej, więc będziesz musiał tymczasowo zapomnieć o pieszych wycieczkach. Tymczasem życie biznesowe w emiracie wciąż nabiera tempa, więc ulice prawdopodobnie będą zatkane pojazdami. Aby nie tracić czasu, kup jednodniową kartę NOL i podróżuj metrem (nie możesz jeść, pić ani żuć gumy w wagonach metra). Pamiętaj, aby zabrać ze sobą polarową kurtkę lub inny płaszcz - klimatyzatory w Dubaju, zwłaszcza w lecie, pracują z pełną mocą!

09:00 Śniadanie na wybrzeżu Al Seef

W obszarze Al Seef, który znajduje się przy promenadzie w Dubai Creek, przeszłość i teraźniejszość Dubaju są odzwierciedlone. Niedawno zbudowano tu centrum handlowo-rozrywkowe i powoli jest zamieszkane przez liczne kawiarnie, restauracje i sklepy.

W jednej z kawiarni - z widokiem na bruzdowane wody tradycyjnych drewnianych łodzi dau - możesz zacząć swoją pierwszą znajomość z Dubajem. Najłatwiejszym sposobem dotarcia do obszaru Al Fahidi jest metro do Al Fahidi lub stacji BurJuman.

10:00 Spacer po okolicy Al Fahidi. Wizyta w muzeum

Zabytkowa dzielnica Al Fahidi urzeka tradycyjnym pięknem. Ta kolorowa okolica w Bur Dubai rozciąga się na prawie 2 km wzdłuż Zatoki Dubajskiej i pozwala spojrzeć na stare miasto (budynki z początku XX wieku) z jego tradycyjnymi wieżami wiatrowymi, hałaśliwymi dziedzińcami i labiryntem krętych brukowanych uliczek.

Muzeum Dubaju znajduje się w twierdzy Al Fahidi, zbudowanej w 1787 roku, najstarszym budynku miasta. Wystawa odzwierciedla życie Dubaju i jego mieszkańców przed rozpoczęciem ery naftowej.

W galeriach muzeum, otwartych w 1971 r., Domy arabskie, targowiska, plantacje daktyli, a także krajobrazy morskie i pustynne są niezawodnie odtwarzane. Oto wystawa poświęcona wydobyciu pereł, na której można przyjrzeć się łuskom, sitom i innym narzędziom przedstawicieli tego rzemiosła.

13:00 Wizyta w Dubai Frame. Patrząc od przeszłości do przyszłości

Dubai Frame, najnowsza atrakcja Dubaju, znajduje się w Zabeel Park i przypomina gigantyczną ramkę do zdjęć. Z jednej strony stoją zabytki starego Dubaju, az drugiej wieżowce autostrady Sheikh Zayed.

Na wysokości 150 metrów znajduje się szklany most z widokiem na całe miasto. Poniżej znajduje się muzeum, w którym wyraźnie pokazano rozwój miasta i jego przekształcenie z małej wioski rybackiej w jasną nowoczesną metropolię.

16:00 XDubai: ekstremalne zwiedzanie okolicy Dubaj Marina

Po wizycie w Dubai Framework przejazd metrem do stacji końcowej Red Line (Jumeirah Lakes Towers). Na pewno nie będzie czasu na pieszą wycieczkę po dzielnicy Dubai Marina, wycieczka z okna tramwaju jest również nudnym zadaniem, więc najlepszą opcją jest zbadanie nowej zatoki z powietrza.

XLine jest najdłuższą miejską liną ratunkową na świecie: ma długość jednego kilometra, nachylenie wynosi 16 stopni, a średnia prędkość wynosi 80 km / h. Trzymaj się mocno i ciesz się wspaniałymi widokami na Dubai Marina, zamiatającymi eleganckie jachty i błyszczącymi drapaczami chmur.

Tarzanka to łaźnia parowa, więc możesz naładować się adrenaliną ze swoim małżonkiem lub przyjacielem. Kamery Go-Pro są zamontowane w hełmach, dzięki czemu każdy otrzyma wideo i zdjęcia z ich lotu, aby później móc zapamiętać swoją przygodę i ponownie ją przeżyć.

18:30 - 21:00 Wizyta w największym centrum handlowym na świecie. Fontanna Dubajska

Ostatnim punktem Twojej zajętej podróży będzie prawdopodobnie Dubai Mall, największy kompleks handlowo-rozrywkowy.

Czeka tu na ciebie ponad 1200 butików i sklepów, od Armani po Zara, a poza nimi lodowisko w Dubaju i akwarium. Nawiasem mówiąc, warto rzucić okiem na to: akwarium jest również największym na świecie, jego objętość wynosi 10 milionów litrów. Żyje tu ponad 33 tysiące mieszkańców morskich i największa populacja rekinów tygrysich piasków na świecie.

Akwarium oferuje odwiedzającym różne sposoby eksploracji 140 gatunków życia morskiego, począwszy od spaceru przez 48-metrowy tunel umieszczony w zbiorniku. Odkryjesz niesamowitą panoramę podwodnego świata z rekinami tygrysimi i płaszczkami pływającymi nad ich głowami.

Twoja jednodniowa wycieczka do Dubaju kończy się kolacją z widokiem na tańczącą Dubajską Fontannę - ten program nie wymaga przedstawienia! Wszystko, czas jechać na lotnisko! W samolocie na pewno będziesz spać spokojnie. Do zobaczenia wkrótce!

Obejrzyj wideo: z SEBASTIANEM BARYCZĄ na LOTNISKU W MELBOURNE? (Grudzień 2019).