Nowy Rok 2019: wszystko, co musisz wiedzieć o salutach w Burj Khalifa

Jeśli planujesz spędzić Sylwestra u podnóża wieżowca Burj Khalifa, pilnie sprawdź plan działania.

W sylwestra centrum Dubaju - Śródmieście Dubaju - odwiedzi ponad 2 miliony ludzi, aby obejrzeć główne saluty Zjednoczonych Emiratów Arabskich - z wieżowca Burj Khalifa. Bezpieczeństwo zapewni 4 tys. Policjantów, 1200 strażaków i 259 karetek pogotowia.

Pokaż

Show # EmaarNYE2019 obejmie lekkie, laserowe przedstawienia, uroczysty taniec fontanny w Dubaju i same saluty. Program rozpocznie się o godzinie 23.57 31 grudnia.

Przekąski i napoje będą sprzedawane w South Parks. Ridge Trawnik i burj Park - Wejście będzie dostępne tylko dla rodzin! Wjazd rowerami, wózkami i zwierzętami jest zabroniony!

Jak się tam dostać

Specjalne parkingi przechwytujące będą działać w następujących obszarach: Al Wasl Club (1000 miejsc), w meczecie Mankhool Mosque (1500 miejsc) i Al Jafiliya (500 miejsc). Parkowanie w centrum Dubaju będzie możliwe tylko do godziny 16.00 lub do zapełnienia miejsc parkingowych. Autobusy kursują do centrum miasta.

Metro będzie działać przez całą dobę. Od Dubai Mall, Business Bay i stacji DIFC są wyposażone specjalne przejścia do platform widokowych.

Stacja metra Burj Khalifa będzie zamknięta od 22.00 do 06.00. Pasażerowie mogą korzystać z najbliższych stacji - DIFC i Business Bay.

Ponadto wakacje będą obsługiwane przez 18 918 samochodów Dubai Taxi Corporation oraz prywatnych usług Uber i Careem (według stawek wakacyjnych).

170 autobusów wahadłowych zabierze gości na stacje metra Al Jafiliya, DCC i Noor Islamic Bank od 00.30 do 04.00.

Jeśli zarezerwowałeś obiad w hotelu lub restauracji w centrum Dubaju, musisz przybyć na miejsce przed godziną 17.00.

Przydział transportu

Wszystkie drogi prowadzące do wieżowca Burj Khalifa zostały zamknięte 31 grudnia. Al Asayel Street zostanie zamknięta o 16.00, Boulevard Boulevard Mohammeda Bin Rashida - od 17.00 (lub do zapełnienia parkingu w Dubai Mall). Droga szczęścia będzie zamknięta dla ruchu od 18.00. Najbliższe ulice w rejonie DIFC staną się także dla pieszych od godziny 20.00.

Gdzie będą widoczne saluty?

Fajerwerki będą widoczne z niemal każdego obszaru Dubaju w pobliżu centrum miasta - na przykład Dubai Design District lub Citywalk. Komitet ds. Dróg i Transportu w Dubaju oferuje również ich obserwację z taksówki wodnej lub tramwaju kursującego wzdłuż Kanału Dubajskiego. Cena biletu - od 125 dirhamów. Oczekuje się, że program będzie transmitowany w sieciach społecznościowych.

Obejrzyj wideo: New Year Mix 2019Muzyka na Sylwestra 2019 (Październik 2019).