Sezon teatralny

Nowy sezon kulturalny upłynie pod znakiem otwarcia Opery w Dubaju. Ponadto mieszkańcy i goście ZEA czekają na liczne koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne i cyrkowe.

18–19 sierpnia

Cyrk adrenaliny

Tego lata twórcy The Illusionists i Le Noir zaprezentują ekscytujący nowy program w Abu Zabi - Cirque Adrenaline! Będziesz świadkiem zapierających dech w piersiach, śmiertelnych liczb. Cirque Adrenaline to nowe słowo w świecie rozrywki, łączące tradycyjne występy cyrkowe i sztuczki kaskaderskie na krawędzi rzeczy niemożliwych.

Niewiarygodne występy utrzymają energię widzów podczas całego show: ogniste żonglerzy, ogromna elastyczność węża, występy balansujących i powietrzne akrobacje nieustraszonych motocyklistów. Kulminacyjnym punktem programu będą akrobacje „Wheel of Death” i „Scope of Fear”, które sprawią, że zamarzniesz z umiejętności i radości! Ten program otrzymał wiele entuzjastycznych recenzji w prasie, ale być może najdokładniejszą ocenę dał krytyk WeekendNotes, który napisał: „To tylko najlepszy i najbardziej ekscytujący program cyrkowy, jaki kiedykolwiek widziałem”.

Gdzie: Abu Zabi, Al Raha Theatre

Cena biletu: od 95 dirhamów na TixBox.com

31 sierpnia - 3 września

Nadzwyczajny program „Peter Pan”

Niezwykły program „Peter Pan. A Story of Endless Childhood” przybywa na trasę koncertową w Abu Zabi. Spektakl łączy w sobie całą magię teatru, zdumiewające iluzjonistyczne sztuczki, elementy cyrkowe, hity i rock. Akompaniament muzyczny dyrygenta Matta Dunklepa łączy 16 klasycznych piosenek - od Robbiego Williamsa i Rod Stewarta po grupę Supertramp, Seal i Puccini.

Zespół pięćdziesięciu aktorów, tancerzy, kaskaderów, akrobatów i iluzjonistów z dziesięciu krajów bierze udział w tworzeniu tego serialu. Wyobraź sobie, że gawędziarz, mała wróżka Dzwoneczek, jakby magicznie szybuje nad audytorium.

Gdzie: Abu Zabi, Al Raha Theatre

Cena biletu: od 150 dirhamów na TixBox.com

5 września

Spektakl „Opera bez słów”

Tylko jednego wieczoru spektakl „Opera bez słów” zachwyci gości opery w Dubaju. Za konsolą dyrygenta stoi Francesco Quattrochchp. Opera jest nie do pomyślenia bez ludzkiego głosu, ale orkiestra rodzi powietrze, którym oddycha opera. Najwięksi kompozytorzy operowi zwracali uwagę nie mniej na pisanie partii muzycznych niż na głos.

W rezultacie powstały arcydzieła dzieła orkiestrowe, które zaczęły żyć w izolacji od oper, dla których zostały napisane. Na tym koncercie usłyszysz wszystko, co najlepsze we włoskiej operze.

Gdzie: Opera w Dubaju

Cena biletu: od 300 dirhamów

2-4 września

Fryzjer z Sewilli Joacchino Rossini

Jedna z największych oper komicznych wszechczasów, „Fryzjer z Sewilli” Gioaccno Rossiniego, zostanie wykonana przez teatr. Giuseppe Verdi Trieste na scenie opery w Dubaju 2 i 4 września. Fryzjer z Sewilli to opowieść o przygodach młodego przystojnego hrabiego Almawowa. Młody przystojny mężczyzna szuka miłości pięknej Rosiny, pomimo przeszkód, jakie stawia jej gorliwy opiekun. Pomysłowy fryzjer, walet wszystkich zawodów - Figaro pomaga wykresowi w tej sprawie!

Gdzie: Opera w Dubaju

Cena biletu: od 350 dirhamów

Cały wrzesień

Wystawa kazachstańskiego artysty Askhat Akhmedyarov

We wrześniu w Dubai Andakulova Gallery zaprezentowana zostanie indywidualna wystawa „Malus Sieversii” kazachstańskiego artysty Askhata Akhmedyarova. Ekspozycja nosi imię różnych dzikich jabłoni, które rosną w całym Kazachstanie i, nawiasem mówiąc, nadała nazwę starej stolicy kraju - Ałmaty. Askhat Akhmedyarov jest jednym z najjaśniejszych przedstawicieli współczesnej sztuki Kazachstanu. Uczestnik berlińskiego festiwalu No Mad's Land, singapurskiego Biennale „Jeśli świat się zmieni” w 2013 r., Art Dubai - w 2014 r. Pracuje w kilku gatunkach - sztuki wideo, performance, instalacji, fotografii. Jego prace dotyczące ostrych tematów społecznych w ostatnich latach spotkały się z dużym zainteresowaniem w Kazachstanie i za granicą.

Gdzie: Galeria Andakulova Cena biletu: wstęp wolny

9 i 10 września

Pierwszy festiwal arabskiego humoru

Pierwszy Festiwal Arabskiego Humoru zgromadzi na jednej scenie najlepszych komików z krajów arabskich. Festiwal odbędzie się dwa dni od 9 do 10 września na arenie Forum, Yas Island, Abu Zabi. Pierwszy wieczór, którego gospodarzem będzie popularny showman BPN Baz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, poświęcony będzie stand-upowi. Głównego występu tego dnia spodziewają się saudyjskie trio: Fadi Al Shehrp, Ibrahim Saleh i Ibrahim Hayrallah. Ci komicy prowadzą własne programy na YouTube i cieszą się ogromną popularnością w regionie, zbierając miliony wyświetleń online. Nie można się oprzeć ich zakaźnemu humorowi. Dołącz do festiwalu śmiechu i dowcipu na arenie du Forum. Pierwszy dzień Arabskiego Festiwalu Humoru odbędzie się w piątek, 9 września.

Drugi wieczór poprowadzi Taim Al Falasi, pierwsza kobieta w Emiratach, która stworzyła własny program radiowy online. Drugiego dnia festiwalu na scenę wezmą Rajai Kawas, Darine Al Bäyed i Fahad Al Butairi. Rajay doprowadził do sukcesu bardzo popularnego kanału Kharabeesh na YouTube. Fahad jest jednym z najlepszych komików w Arabii Saudyjskiej. Stworzył także program La Yekthar na YouTube, który ma ponad 1 milion subskrybentów. Dołącz do festiwalu śmiechu i dowcipu na arenie du Forum. Pierwszy dzień Arabskiego Festiwalu Humoru odbędzie się w sobotę, 10 września.

Gdzie: Yas Mall

1-3 WRZEŚNIA 1-3 OPERA „PEARL SEARCHERS” Georgesa Bizeta

Na początku pierwszego sezonu teatralnego Opera w Dubaju prezentuje operę Georgesa Bizeta w wykonaniu Theatre. Giuseppe Verdi w Trieście. Fabuła opery, rozgrywająca się w starożytności na Cejlonie, opowiada o dwóch przyjaciołach, którzy ślubowali, że miłość do kobiety nie stanie między nimi i nie zniszczy ich przyjaźni. Fabuła nawiązuje do tradycji opery lirycznej.

Ciekawe, że obaj libretci później żałowali, że w momencie tworzenia tekstu nie mieli pojęcia o talencie kompozytora, w przeciwnym razie staraliby się dostarczyć mu znacznie lepszy tekst. Chociaż opera rzadko jest wystawiana, jest nagrywana dość często, zwłaszcza słynna aria tenorowa „Je crois entender encore” oraz duet na tenor i baryton „Au fond du temple saint”. Słynny wzruszający duet jest jednym z wielu arcydzieł partytury.

Gdzie: Opera w Dubaju

Cena biletu: od 350 dirhamów

15-17 września

Balet „Coppelia”

Krasnojarski Państwowy Teatr Opery i Baletu wraz z orkiestrą zaprezentuje uroczy balet rodzinny „Coppelia” oparty na twórczości E. Hoffmanna pięknej muzyce Leona Delibesa. Ekscentryczny profesor Coppelius tworzy naturalnej wielkości lalkę na obraz pięknej dziewczyny o imieniu Coppelius i marzy, że ożyje. Spektakl odbędzie się 15 i 17 września.

Gdzie: Opera w Dubaju

Cena biletu: od 350 dirhamów

23 września

Koncert galowy „Mozart”

Wiedeńska Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje jedyny koncert galowy w Operze w Dubaju, podczas którego zaprezentowane zostaną genialne arie z najsłynniejszych oper i dzieł orkiestrowych B.A. Mozarta, w tym The Little Night Serenade. Uwertury, arie i duety z Wesela Figara i Czarodziejskiego fletu, a także fragmenty Symfonii nr 41 zachwycą wasze uszy.

Gdzie: Dubai Opera Cena biletu: od 300 dirhamów

9 września

5. sezon koncertowy Emirates NBD Classics

Piąty sezon koncertów Emirates NBD Classics z udziałem Benjamina Schmida i Ariany Hiring rozpocznie się w Dubaju 9 września. Benjamin Schmid jest zwycięzcą konkursu Karl Flash w Londynie, gdzie otrzymał także nagrody Mozarta, Beethovena i nagrodę publiczności. Jeden z najbardziej różnorodnych skrzypków naszych czasów, Benjamin Schmid znany jest nie tylko jako świetny solista, ale także ze swojej niesamowitej jazzowej improwizacji.

Szwedzka pianistka Ariana Hering zdobyła wiele nagród, w tym konkurs piosenki Eurowizji, Concours Suisse de Musique pour la Jeunesse i konkurs University of North Carolina. Jej znajomość z Benjaminem Schmidem była pod wieloma względami szczęśliwa i produktywna. Koncertowali nie tylko po całej Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Japonii i Afryce Południowej. Po połączeniu życia zostali mężem i żoną, a dziś wychowują czworo dzieci.

Gdzie: Dubai Community Theatre & Arts Centre

Cena biletu: od 150 dirhamów

16-24 września

Pokaż VAREKAI

Po trzyletniej przerwie bardzo popularna Cirque du Soleil wraca do Dubaju ze swoim nowym programem koncertowym Varekai. Ten program zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych - przede wszystkim publiczność zdziwi się niesamowitymi akrobatycznymi wyczynami.

Słowo „varekai” w języku cygańskim - włóczęgi wędrujący po całym świecie - oznacza „gdziekolwiek”, „gdziekolwiek”. Ta produkcja poświęcona jest wędrującym duszom, duchowi i sztuce tradycji cyrkowych oraz nieugaszonej pasji tych, których poszukiwania prowadzą ich ścieżką prowadzącą do Varekai. Meg o imieniu Varekai znajduje się w gąszczu lasu, na szczycie wulkanu. Samotny młodzieniec spada z nieba i zaczyna się historia Varekai. Wrzucony w cień magicznego lasu, w kalejdoskop świata zamieszkałego przez fantastyczne stworzenia, młody człowiek rozpoczyna swoją absurdalną i niesamowitą podróż. Tego dnia, na skraju czasu, w miejscu, w którym wszystko jest możliwe, rozpoczyna się natchnione zaklęcie skierowane do nowo odkrytego życia.

Gdzie: Dubai World Trade Center

Cena biletu: od 145 dirhamów

30 września

Jedyny koncert YANNI

Zdobywca wielu nagród, światowej sławy kompozytor i multiinstrumentalista Yanni wystąpi ze swoim pierwszym koncertem 30 września w Abu Zabi. Grecki muzyk zaprezentuje fanom nowy program, w tym utwory z najnowszego albumu Sensuous Chill. Słynny kompozytor daje swój pierwszy koncert w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który połączy swoje najlepsze kompozycje w 30-letniej karierze z towarzyszeniem orkiestry złożonej z 15 muzyków. Ponadto publiczność usłyszy jego nowe utwory z ostatniego albumu, które po raz pierwszy wykonano podczas trasy po Ameryce Północnej, która rozpoczęła się w lutym 2016 roku.

Yanni jest producentem muzycznym, kompozytorem i pianistą. 15 jego albumów wspięło się do pierwszego wiersza listy Top New Age Albums (Billboard), co jest absolutnym rekordem w tym gatunku. Od dwóch dekad Yanni odnosi sukcesy koncertowe, występując na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Odwiedził ponad 35 krajów, gromadząc ponad 5 milionów osób.

Gdzie: Du Forum

Cena biletu: od 495 AED

26 - 29 września

Impossible Show

Impossible Illusionist Show, najniebezpieczniejszy pokaz, jaki kiedykolwiek pokazano w Dubaju, zostanie zaprezentowany publiczności podczas Dubai Opera we wrześniu tego roku. Spektakl zgromadzi najlepszych iluzjonistów z całego świata, których magiczna sztuka zaszokuje wyobraźnię zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Widzowie będą świadkami śmiertelnych sztuczek, technicznych efektów specjalnych, iluzjonistycznych liczb i występów magików. W sumie planowane jest pięć występów, które odbędą się codziennie o 20:00, z wyjątkiem 29 września, kiedy dwa pokazy odbędą się odpowiednio o 15:00 i 20:00.

Gdzie: Opera w Dubaju

Cena biletu: od 250 dirhamów

Obejrzyj wideo: The SimS 4 Sezon II #19 - Harcerstwo i klub teatralny (Październik 2019).