TOP 10 atrakcji Abu Zabi

Większość osób odwiedzających Abu Zabi spodziewa się zobaczyć wydmy i błękitne wody zatoki. Są jednak zaskoczeni, gdy znaleźli tam dobrze rozwinięte miasto, w którym nowoczesność łączy się z historią.

1. WIELKIE SHEIK ZAED MOSQUE (SHEIKH ZAYED GRAND MOSQUE) LOKALIZOWANE W POBLIŻU CENTRUM MIASTA.

Jest to jeden z największych meczetów na świecie, arcydzieło sztuki architektonicznej. Ten niesamowity budynek może pomieścić do 41 000 wiernych. Meczet zdobią 82 kopuły, tysiąc kolumn, żyrandoli, pozłacanych złotym liściem i największy na świecie ręcznie robiony dywan. Główna sala modlitewna jest oświetlona jednym z najbardziej ambitnych żyrandoli na świecie (10 metrów średnicy, 15 metrów wysokości, waga 12 ton). Szejk Zayed, pierwszy prezydent ZEA, pochowany jest w meczecie.

Jego pogrzeb był pierwszą nabożeństwem w tym meczecie. Lśniące baseny otaczające meczet dodatkowo podkreślają jego piękno. W ciągu dnia budynek lśni na słońcu w kolorze białym i złotym, a nocą jest zalany sztucznym światłem, a unikalny system oświetlenia zmienia charakterystykę oświetlenia w zależności od faz księżyca. Zalecamy zakończenie zwiedzania lub robienia zakupów wieczorną wycieczką rozpoczynającą się o 16:30 (jest to świetny czas na zdjęcia). Przed rozpoczęciem wycieczki zalecamy odrobinę chłodnej wieczornej bryzy.

Godziny otwarcia: codziennie, z wyjątkiem piątkowego poranka, kiedy dozwoleni są tylko wyznawcy. Od niedzieli do czwartku odbywają się bezpłatne wycieczki po meczecie z przewodnikiem. Aby sprawdzić godzinę rozpoczęcia takich wycieczek w określonym dniu, odwiedź szgmc.gov.ae.

2. PREZYDENCKI HOTEL EMIRATOWANY PAŁAC LUKSUS, KTÓRY NIE JEST W CAŁYM BIAŁYM ŚWIETLE.

Ten prawdziwie kultowy punkt orientacyjny w Abu Zabi łączy w sobie arabski luksus z nowoczesną technologią, oferując odwiedzającym każdą okazję na niezapomniane wakacje. W ciągu dnia hotelowo-złote kolory kontrastują z jasnozielonymi ogrodami, srebrnymi fontannami i niebieskim niebem. W nocy oświetlenie hotelu stopniowo się zmienia, tworząc niesamowicie opalizującą tęczę nad główną kopułą.

Długość głównego budynku Emirates Palace od jednego skrzydła do drugiego wynosi ponad kilometr, a terytorium hotelu z ogrodami rozciąga się na ponad 100 hektarach. Hotel zdobią 114 kopuły, wysokość centralnej kopuły wynosi 72,6 metra. Złoto, masa perłowa i kryształ - to główne elementy dekoracji wnętrz. Emirates Palace ma 1002 żyrandoli, z których największy waży 2,5 tony. Odwiedzający i goście zapamiętają również dwa ręcznie robione dywany ścienne przedstawiające budynek hotelu, każdy z tych dywanów waży około tony. Wycieczki wokół hotelu rozpoczynają się o 10 rano, koszt to 100 drx.

Tel .: (02) 690 9000, www.emiratespalace.com

3. DZIEDZICTWO WIEJSKA WIEJSKA HISTORIA JEST W POBLIŻU MARINA MALL.

Częściowo - to działające muzeum, częściowo - prawdziwa wioska. Projekt został zrealizowany przez Klub Dziedzictwa Kulturowego Emirates. W ramach projektu odtworzono tradycyjną wioskę w oazie, w której można zajrzeć do fascynującej przeszłości emiratu. To skansen prezentuje tradycyjny styl życia na pustyni: tutaj zobaczysz, jak wyglądają namioty z kozich włosów, jak kawa jest wytwarzana w turku na stosie i jaki jest system nawadniania.

Godziny otwarcia: od soboty do czwartku od 09:00 do 17:00, w piątek - od 15:30 do 21:00
Tel .: (02) 681 4455, www.torath.ae

4. FALCON HOSPITAL ABU DHABI LOKALIZOWANE W POBLIŻU MIĘDZYNARODOWEGO LOTNISKA Abu Dhabi.

Największa i najlepiej wyposażona klinika ptaków na świecie. Jego główną atrakcją jest Muzeum Falcon, a także obszar, w którym ptaki mogą swobodnie latać. Niezwykła klinika sokolnictwa, która zdobyła już wiele nagród, jest otwarta na wycieczki. Możesz odwiedzić luksusowe komnaty, w których opiekują się ptakami, pospacerować po muzeum, które opowiada o szlachetnym sporcie na pustyni - sokolnictwo, lub polować z sokolem w bujnych ogrodach.

Godziny otwarcia: od niedzieli do czwartku, od 10:00 do 2:00
Tel .: (02) 575 5155

5. KORISH ABU DHABI JEST WODOODPORNYM OŚMIU DZIECIEM Z MIEJSCAMI DLA DZIECI,

oddzielne ścieżki dla rowerzystów i pieszych, kawiarni i restauracji, a także plaża Corniche, na której ratownicy stale pracują. Świetnym sposobem na połączenie przyjemnej podróży Corniche z korzyściami zdrowotnymi jest wypożyczenie roweru. Istnieją cztery wypożyczalnie rowerów FunRideSports wzdłuż Cornish. Koszt wynajmu roweru wynosi od 30 drx za godzinę dla dorosłych i od 20 drx za godzinę dla dzieci. Możesz także kupić subskrypcję na 12 godzin za 250 drx.

Tel .: (02) 445 5838

6. YAS ISLAND TO CENTRUM ROZRYWKI ROZRYWKOWEJ,

znajduje się 30 minut od stolicy ZEA. Oto nowoczesny tor wyścigowy Yas Marina Circuit, w którym co roku odbywa się Grand Prix Formuły 1 w Abu Zabi. Na torze pojawi się kilka programów tematycznych: „Prowadzenie pojazdu”, „Pasażer”, „Prywatne lekcje jazdy” i „Lekcje jazdy wyścigowej”. Część toru znajduje się wzdłuż promenady, a widzowie mogą oglądać wyścig Formuły 1 z zacumowanych jachtów. Zaprojektowany przy użyciu najnowszych osiągnięć i zawiera 21 756 zwojów. Jego długość wynosi 5555 m. Najbardziej znanym budynkiem na torze jest luksusowy 5-gwiazdkowy hotel Yas Viceroy Abu Dhabi z 500 pokojami. To pierwszy hotel na świecie, który znajduje się nad torem, zapewniając widzom niezapomniane wrażenia z wyścigu.

Dowiedz się, jak działa jeden z najnowocześniejszych torów wyścigowych na świecie. Jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy, ile pracy potrzeba, aby zapewnić funkcjonowanie tego wielofunkcyjnego kompleksu, to wycieczka Yas Venue jest tym, czego potrzebujesz.

Bilet dla dorosłych - 120 drx; dzieci - 60 dr.h.
Godziny otwarcia: od wtorku do soboty od 10:00 do 12:00 oraz od 14:00 do 16:00.
Tel .: +971 2 659 9800 www.yasmarinacircuit.com

7. Kryty park rozrywki FERRARI WORLD ABU DHABI - To miejsce dla miłośników szybkości i emocji w każdym wieku. To pierwszy park rozrywki Ferrari na świecie i największy park rozrywki tego rodzaju. Ponad 20 slajdów i atrakcji, w których można się dobrze bawić lub nauczyć czegoś nowego, interaktywnych zakupów i prawdziwej włoskiej kuchni - wszystko to w fascynujący sposób wprowadza odwiedzających świat Ferrari. Jest też najszybsza na świecie kolejka górska o nazwie Formula Rossa, przyspieszająca do 240 km / h.

8. GALERIA „MANARAT SAADIYAT” I PAWILON ZEA - CENTRUM TURYSTYCZNE „MANARAT AL SAADIYAT”

Oferuje interaktywną opowieść o historycznej i kulturalnej misji wyspy Saadiyat, a także organizuje wystawy sztuki i programy edukacyjne. Tutaj każdy odwiedzający otrzyma wiele wrażeń i informacji, zwłaszcza rodziny, które chcą spędzić przyjemny i zabawny weekend. Pomagają im w tym wirtualne „książki”. Dzięki najnowszej technologii na Bliskim Wschodzie ekrany LCD wyświetlają strony elektroniczne. Dzięki systemowi rozpoznawania gestów do przewracania stron wystarczy wykonać ruch ręką.

Aby uzyskać więcej informacji lub rezerwacje grupowe (najlepiej z 24-godzinnym wyprzedzeniem), wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected]

9. YAS WATERWORLD AQUAPARK - PRZYJMUJE OBSZAR RÓWNIEŻ DLA PIĘCIU 15 PIŁEK PIŁKARSKICH.

Istnieją 43 atrakcje, z których pięć nie ma analogii na świecie. Odwiedzający ten futurystyczny park wodny będą mogli przejechać pierwszą na świecie zjeżdżalnią hydromagnetyczną o długości 238 metrów „tornado”, zaprojektowaną dla sześciu osób. Miłośnicy adrenaliny czekają na trzy metry fali atrakcji Bubble's Barrel, która oferuje również największe na świecie sztuczne fale na deskę i bodyboard. 550-metrowa zjeżdżalnia Bandit Bomber to pierwsza na świecie kolejka górska z efektami wody i światła. Odwiedzający atrakcję mogą strzelać z armatek wodnych w cele, zrzucać bomby wodne i uruchamiać efekty specjalne, a widownia pod nimi może je podlewać. Oprócz rozrywki park wprowadza odwiedzających w tradycje Abu Zabi. Wspólnym tematem wszystkich przejażdżek jest Zagubiona Perła. W parku znajduje się również tradycyjny bazar, wystawa poświęcona wędkarstwu perełkowemu oraz restauracje.

10. AL ITTIHAD SQUARE - GŁÓWNA ATRAKCJA TEGO MIEJSCA - SZEŚĆ SYMBOLI RZEŹBOWYCH ŚWIATA ARABSKIEGO, nazwa jest wyrzeźbiona z białego kamienia - armaty, wieży strażniczej, czapki do przykrycia jedzenia, dzbanka do kawy, naczynia na wodę różaną i kadzidełka do palenia. Tutaj rodziny z dziećmi uwielbiają spacerować, a turyści robią niezapomniane zdjęcia.

Obejrzyj wideo: ABU ZABI - Zjednoczone Emiraty Atrakcji (Styczeń 2020).