Abu Zabi zbuduje laserową arenę walki

NASTĘPUJĄCY PROJEKT ROZRYWKI W ABU DHABI MOŻE ZOSTAĆ GIANT ARENA-LABIRYNTEM DLA BITW LASEROWYCH ZA POMOCĄ SPECJALNYCH BLASTERÓW.

To właśnie z tym pomysłem dwóch przedsiębiorców ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohamed Saleh i Ahmed Ali wygrało konkurs Rowad A1 Seyaha zorganizowany przez Urząd ds. Turystyki i Kultury w Abu Zabi (TCA) oraz Fundację Khalifa w celu promowania turystyki.

Zawodnicy wzięli udział w czterech etapach konkursu w ciągu ostatnich sześciu tygodni, podczas których mieli okazję porozmawiać z ekspertami i przedstawić swoje pomysły kluczowym graczom na rynku. Przedsiębiorcy otrzymają pomoc od różnych agencji rządowych, a także usługi doradcze. Laser tag (z angielskiego, laser to laser, a tag to tag) lub walka laserowa, kuzyn to zaawansowana technologicznie gra, która rozgrywa się w czasie rzeczywistym i przestrzeni. Istotą gry jest pokonanie przeciwników (a często także specjalnych interaktywnych celów, czyli „baz” AULs) bezpiecznymi strzałami laserowymi z automatycznego miotacza.