Drugi konkurs „Allegro”

Drugi międzynarodowy konkurs młodych muzyków „Allegro” odbył się w Sharjah w dniach 21–24 kwietnia. W konkursach kreatywnych wzięło udział ponad setki utalentowanych dzieci z młodzieży z Bliskiego Wschodu, Rosji, Azji, Europy i USA w wieku od 6 do 16 lat.

Rosjanie szczególnie skutecznie występowali w kategorii instrumentów smyczkowych i dętych. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli skrzypkowie Michaił Repeat i Ramez Divani, jury uznało 11-letniego saksofonistę Andrieja Koroleva za najlepsze w kategorii instrumentów dętych. Tytuły najbardziej utalentowanych pianistów zostały przyznane przedstawicielom Syrii, Jordanii, Palestyny, USA i Armenii.

Głównym celem konkursu jest odkrycie nowych nazwisk i talentów w świecie muzyki, wsparcie młodych muzyków różnych narodowości. Konkurs odbył się w 4 nominacjach: „Fortepian”, „Skrzypce”, „Instrumenty dęte”, „Zespół”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątki i certyfikaty, a zwycięzcy otrzymali dyplomy laureatów konkursu i wystąpili na koncercie finałowym, na którym wykonali prace z programu konkursowego P.I. Czajkowski, F. Chopin, R. Schumann, A. Chaczaturian i inni.

Obejrzyj wideo: Allegro drugi dzień w Poczerninie, konkurs L3 wygrany 67,136% (Styczeń 2020).