Oman

Ostatnio połączone wycieczki po Dubaju - Omanie rozwijają się bardzo aktywnie. Wielu organizatorów wycieczek w Dubaju organizuje takie wycieczki. W takim przypadku o wizach wjazdowych do Omanu decydują same biura podróży. Szczególnie polecane są połączone wycieczki po fiordach i żeglarstwem w północnej części półwyspu Musandam. Te miejsca są uderzająco piękne, nie gorsze niż wybrzeże Norwegii. Biura podróży pomogą również zorganizować wycieczkę do ojczyzny kadzideł - górskiego kurortu Salala, a także popływać w dau wzdłuż zielonego pasma nadmorskiej doliny Battina, leżącego między ostrogami gór i oceanu. Gości sułtanatu uderza atmosfera starożytności, którą tworzą ruiny starożytnych miast i zachowana dziewicza przyroda.

Różnorodność krajobrazów w Omanie rozciąga się od tajemniczych gór sięgających 3300 m npm i kryjących niesamowite jaskinie, po piaski białej pustyni i śnieżnobiałe plaże, oceaniczne połacie i egzotyczną zieleń. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, w którym żółwie morskie składają jaja w oczekiwaniu na potomstwo. Zachwycą Cię tajemnicze górskie wąwozy, wspaniałe wodospady, kwitnące doliny, ogrody palmowe, daktylowe i kokosowe, plantacje papai i bananów, a także pustynie z tajemniczymi oazami i tradycyjne osady beduińskie. Historia cywilizacji omańskiej sięga tysięcy lat. Wiele faktów wskazuje, że właśnie stąd pochodził legendarny Sinbad the Sailor.

Kilka razy od XIII wieku sułtanat stał się centrum unii krajów Zatoki Perskiej. (Nawiasem mówiąc, do 1971 r. Terytorium obecnej ZEA było również częścią Traktatu Oman). Kilkaset fortów, pałaców i wież zbudowanych w różnych stylach architektonicznych świadczy o tych legendarnych czasach. Bogata i wysoko rozwinięta kultura Omanu dała początek naturalnej życzliwości mieszkańców, którzy są dumni ze swojej gościnności i szczerości. Nadal udaje im się zachować równowagę między przeszłością a przyszłością.

Obejrzyj wideo: #1 Oman - Nie wytrzymamy w takich warunkach (Listopad 2019).