Święta religijne

Podczas świętego miesiąca Ramadanu muzułmanie przestrzegają surowych zasad: od wschodu do zachodu słońca, powstrzymują się od jedzenia, palenia, tańca, przyjemności miłosnych i innych przyjemności, w pełni poświęcając się modlitwom.

Wyznawcy innych religii powinni uszanować religijne uczucia muzułmanów - należy powstrzymać się od picia, jedzenia, palenia (i hałaśliwej rozrywki) w miejscach publicznych. Wskazane jest noszenie zamkniętej odzieży w delikatnych kolorach.

Podczas Ramadanu, jako znak szacunku dla turystów innych wyznań religijnych, działają restauracje i bary w hotelach, w których niemuzułmanie mogą jeść, pić, palić papierosy w ciągu dnia.

Miesięczny post kończy się trzydniowym świętem rozmowy - Aid Al Fitr. W tym czasie odbywają się uroczystości, zwyczajowo odwiedza się krewnych, daje sobie nawzajem prezenty i przekazuje darowizny.

Uwaga: po świętym muzułmańskim miesiącu Ramadan przez tydzień odbywa się mini festiwal EID w Dubaju.

Eid Al Adha to jedno z najważniejszych muzułmańskich świąt. Według legendy prorok Ibrahim, aby udowodnić swoje oddanie dla Nieba, postanowił poświęcić swego syna Ismaila. Wszechmocny objawiony prorokowi zamiast syna baranka. Odtąd w tym czasie zwierzę zostało poświęcone jako znak, że wierzący jest gotowy pożegnać się ze wszystkim w imię Allaha.

Laylat al-Qadr - (The Night of Predestination) obchodzony jest 10 dni przed końcem Ramadanu. Jedna z tych nocy, jak głosi legenda, pierwsze objawienia Świętego Koranu zostały przesłane Prorokowi Mahometowi. A muzułmanie modlący się tej nocy wierzą, że zmiany ich losu nadejdą na lepsze. Święto nie jest oficjalne i nie jest obchodzone w żaden szczególny sposób.

Lailat Al Israa Wa Al Miraj również nie jest oficjalnym świętem. Jest poświęcony wizji Proroka Mahometa, który pojawił się przed Allahem i widział Raj we wszystkich jego urokach.

Myaulid Al Nabi obchodzony jest jako urodziny proroka Mahometa.

Kiedyś Al Sana'a jest Islamskim Nowym Rokiem. Obchodzone jest w pierwszym dniu miesiąca Muharram. Według legendy w tym dniu prorok Mahomet przeszedł z Mekki do Medyny, co oznaczało początek islamskiego rozliczenia.

Nie ma dokładnych dat na te święta - chronologia islamska jest zgodna z kalendarzem księżycowym, a coroczne przesunięcie dat rozpoczęcia muzułmańskich świąt wynosi 11 dni.

Obejrzyj wideo: Pan jest pasterzem moim - pieśni religijne - Komunia Święta (Kwiecień 2020).