Nurkowanie

Terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest myte z dwóch stron przez morza, a doświadczeni nurkowie twierdzą, że nie można pomylić jednego wybrzeża z drugim

Na wodach Dubaju znajduje się wiele zatopionych łodzi i są to doskonałe warunki życia dla barakud, ryb lwów i ryb klaunów, kotów morskich i płaszczek. Niektóre zatopione łodzie mają swoje własne ciekawe historie: ponad 50 miejsc do nurkowania jest rozproszonych wzdłuż wschodniego wybrzeża - od lekkich raf w Korfakkan po głębokie nurkowania w Musandam. Musandam zyskuje popularność wśród nurków, którzy marzą o odkrywaniu nowych terytoriów. Tutaj możesz wynająć pokój w jednym z kilku pływających hoteli do nurkowania.

Centrum nurkowe Pavilion Dive Center w Jumeirah Beach Oferuje szeroki wybór kursów - od Discover Scuba Experience za 200 dirhamów po PADI Open Water Course za 1850 dirhamów. Łodzie nurkowe odpływają z molo o godzinie 900 na dwa nurkowania i wracają około 1400. Cena waha się od 250 do 700 dirhamów.

NURKOWANIE W DUBAJSKIM AKWARIUM W DUBAJSKIM MALLU

Jeśli nie chcesz przechodzić odpraw i szkoleń, ale nadal chcesz lepiej poznać rekiny i promienie, spróbuj nurkować w specjalnej klatce. Teraz, wraz z pojawieniem się podwodnych kamer GoPro, nurkowanie stało się możliwe do zapisania w pamięci.

CENTRUM NURKOWE W ATLANTIS PALM

Legendarne pięciogwiazdkowe centrum nurkowe w Atlantis the Palm oferuje programy dla każdego. Osobliwością tego centrum jest to, że jest to pierwsze na świecie centrum nurkowe z certyfikatem National Geographic, oferujące certyfikat PADI. Dlatego hotel oferuje naukę nurkowania w centrum nurkowym, a następnie udanie się na podbój głębin Dubaju.

AL MARSA MUSANDAM

Jedno z najstarszych centrów nurkowych, założone w 1999 roku, pozwoli ci odkrywać ekscytujący podwodny świat u wybrzeży Sułtanatu Omanu z pięknymi rafami, podwodnymi klifami i bogatą fauną morską. Certyfikowani instruktorzy oferują ekscytujące spacery zarówno początkującym, jak i doświadczonym nurkom. Centrum oferuje również codzienne i wielodniowe rejsy Dhow.

Tel .: (050) 482 4490 | www.almarsamusandam.com

WADI ADVENTURE

W Al Ain, w dzielnicy Jebel Hafeet, otwarto nowoczesny kompleks rozrywkowy. W parku wodnym zbudowano drogę wodną o długości ponad jednego kilometra z kaskadami różnych kategorii do raftingu i kajakarstwa, basen ze sztuczną falą do surfowania. Dostępny jest także park rozrywki z kolejką linową. Jest basen, taras, pokoje na konferencje i specjalne okazje.

Tel .: (03) 781 8422 | www.wadiadventure.ae

KAYAKING W MANGROWACH WSCHODNICH

Hotel Eastern Mangroves Spa (Abu Zabi) oferuje pakiet śniadaniowy i kajakowy, który obejmuje wycieczkę z przewodnikiem po rozległych namorzynach oraz bufet w restauracji Ingredients. To doskonały sposób na relaks po aktywnym spływie kajakowym. Wczesnym rankiem można zobaczyć bawiące się tutaj delfiny. Egzotyczne ptaki i gady żyją w namorzynach, lisy karłowate kopią dziury na wyspach.

Cena biletu: od 120 drx na osobę | Tel .: (02) 656 1000 www.abudhabi.anantara.com

Obejrzyj wideo: Fizyka i nurkowanie (Kwiecień 2020).