Ścieżka klejnotów

BUŁGARI PRZEDSTAWIŁA KOLEKCJĘ SZEŚCIU AROMASÓW LE GEMME DEDYKOWANYCH NAJBARDZIEJ PIĘKNYMI SAMO-KWIATAMI DLA KAŻDEJ HISTORII. W TEN SPOSÓB SŁAWY DOM WŁOSKI ZAPRASZA DO NIESAMOWITEJ PODRÓŻY W KRAJACH I Erze.

Według perfumiarza Danielle Andier sposób, w jaki Bulgari powiększa klejnoty, jest bardzo tajemniczy i niemal mistyczny. Wprowadziła tę koncepcję do linii aromatów wysokiej perfumerii Le Gemme. „Wierzę, że istnieje niewidoczny związek między kolorem a aromatem. Kiedy opracowywałem perfumy, nie miałem w głowie żadnego szczególnego wizerunku kobiety, a raczej uczucia, jakie miała w odniesieniu do konkretnego kamienia. Ponieważ nakładając biżuterię z niektórymi kamieniami, podświadomie podnosisz dla nich aromat. A aromat jest również rodzajem dekoracji. Jest ozdobą i formą światła, przynajmniej dla mnie. ”

Nazwa Le Gemme odnosi się do włoskiego słowa gem, co oznacza „gem”. „Podobnie jak istniejące niegdyś Szlaki Jedwabiu i Herbaty, chcieliśmy utorować drogę klejnotom, tworząc zapachy reprezentujące idee i emocje związane z tym czy innym kamieniem” - wyjaśniła Valeria Manini, dyrektor zarządzająca Bulgari Fragrance. Przygotowania do projektu trwały trzy lata, a cała idea kolekcji polega na przywołaniu historycznej symboliki kamieni, o której dziś zapomina nawet wielu kolekcjonerów biżuterii. Ale we współczesnym świecie brakuje tak pięknych legend!