Wizy

NOWY SYSTEM WIZOWY WYJAŚNIONY W ZEA OD 1 SIERPNIA 2014 R..
Wprowadzono nowe rodzaje wiz: dla studentów, usług medycznych i uczestniczenia w konferencjach. Zmienił się również koszt wiz rezydenta (40-55 USD rocznie, w zależności od rodzaju wizy), a także wiz dla osób podróżujących w celach biznesowych (około 70 USD). Tak więc koszt długoterminowej wizy wielokrotnego wjazdu dla turystów i biznesmenów wyniesie około 400 USD, wizy dla studentów i usług medycznych - około 150 USD. Zmiany w systemie wydawania i płacenia wiz mają na celu zwiększenie przepływu turystów i wzrost gospodarki ZEA.
Pytanie Jak otworzyć wizę turystyczną do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Odpowiedź Wizy turystyczne otwierają służby imigracyjne. W tym celu biura podróży lub hotele zarejestrowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich składają dokumenty do ich otwarcia. Z reguły wiza jest otwierana na wniosek strony wysyłającej.

Strona przyjmująca zwykle odrzuca wniosek osoby prywatnej, ponieważ w takim przypadku może być jej trudno uzyskać 100% gwarancję zapłaty i powrotu turysty do domu przed upływem terminu ważności wizy.

Pytanie Czy to prawda, że ​​ZEA nie otwiera wiz dla dziewcząt poniżej 30 lat?

Odpowiedź W Emiratach nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących otwierania wiz. Jednak władze ZEA od czasu do czasu ograniczają wydawanie wiz tylko samotnym młodym kobietom.

Wiedząc o tej praktyce, biura podróży starają się unikać możliwych problemów i odmawiają ubiegania się o wizę, jeśli turysta ma mniej niż 30 lat. Jednak kobieta w wieku do 30 lat bez wizy jest otwierana, jeśli lata z mężem lub ojcem - imiona. Inną opcją jest, gdy dziewczyna zostawia gwarancję w biurze podróży, gwarantującą jej szybki powrót. Możesz również rozwiązać problem, rezerwując i płacąc za hotel pięciogwiazdkowy - w tym przypadku prawdopodobieństwo odmowy jest znacznie niższe. Jeśli odmówiłeś otwarcia wizy w jednym biurze podróży - poszukaj innego.

Pytanie Czy mogą pojawić się problemy, jeśli mąż i żona mają różne nazwiska?

Odpowiedź Problemy mogą pojawić się tylko podczas ubiegania się o wizę wjazdową, zwłaszcza jeśli żona ma mniej niż 30 lat. Jeśli wizy są już otwarte, przy wjeździe do kraju nie będzie problemów. Aby wykluczyć możliwość nieprzyjemnych sytuacji, weź akt małżeństwa. Niektóre biura podróży zalecają tłumaczenie go na angielski i notarialne, ale najczęściej jest to niepotrzebna reasekuracja.

Pytanie Czy potrzebuję oryginalnej wizy wjazdowej do ZEA w rosyjskich urzędach celnych?

Odpowiedź Aby opuścić kraj, oryginalna wiza nie jest potrzebna - wystarczy mieć kopię w dłoniach, przesłaną faksem. Duże firmy turystyczne wysyłają swoich klientów w ogóle bez kopii wiz. Przedstawiają straży granicznej krajów WNP własny dokument, który zawiera listę odlotów, na które można uzyskać wizę. Turyści otrzymują oryginalną wizę na lotnisku przylotu: osoby prywatne poprzez specjalną usługę dostarczania wiz, zorganizowani turyści - od pracownika biura podróży będącego gospodarzem.

Niedawno emirat Dubaju zaczął wydawać tak zwane „elektroniczne” wizy turystyczne, wydawane w całości przez Internet. Takie wizy w ogóle nie mają oryginału - tylko kopię, która jest przesyłana za pośrednictwem poczty elektronicznej lub faksu. Odpowiednio na lotnisku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oryginał takiej wizy nie musi być uzyskany - możesz przejść do kontroli paszportowej za pomocą zwykłej kopii.

Ważny dodatek: obecnie wizy „elektroniczne” w Dubaju są ważne tylko w dwóch emiratach - Dubaju i Sharjah.

Skanowanie siatkówki

Skanowanie siatkówki (kontrola wzroku) pozwala zatrzymać wjazd do kraju osób, które zostały wcześniej deportowane z ZEA i znalazły się na czarnej liście. Obecnie prawie 100% cudzoziemców przybywających do kraju jest poddawanych tej procedurze, która często prowadzi do dużych kolejek po przybyciu. Ci, którzy przejdą tę kontrolę, otrzymują pieczęć na wizie (lub jej kopiach) i mogą przejść do kontroli paszportowej.

Obejrzyj wideo: XIII Płocka Noc Kabaretowa - Nowaki - Wiza (Październik 2019).