Bulgari we właściwym miejscu we właściwym czasie

NA KOŃCU OSTATNEGO ROKU LEGENDARNA WŁOSKA MARKA BUŁGARI NA RZECZ 130. ROCZNICY SPÓŁKI MA NIEZAPOMNIANE ODBIÓR W SERCU DUBAJU. WIECZÓR ZOSTAŁ DEDYKOWANY NAJBARDZIEJ LUKSUSOWĄ AKTORKĘ Z HOLLYWOOD - ELIZABETH TAYLOR I JEGO WYJĄTKOWĄ KOLEKCJĘ DEKORACJI BIŻUTERII.

Kobieta zakochana w Bulgari

Wystawa zorganizowana z udziałem Dubai Design District odbyła się w galerii sztuki Cuadro w DIFC. Bulgari zaprezentował unikalne stroje z filmu Cleopatra, a także biżuterię, z których wiele można było zobaczyć po raz pierwszy.

Królowa Hollywood, jak nazywano Elizabeth Taylor, nie tylko grała wiele ról, ale była również znana z zamiłowania do kamieni szlachetnych. „Uwielbiam je nosić, ale wcale nie dlatego, że należą do mnie. Nie możesz przywłaszczyć sobie blasku, możesz je tylko podziwiać” - lubiła powtarzać. W 1961 roku - czasach złotej ery kina - Elizabeth Taylor przyjechała do Rzymu, aby zagrać w Kleopatrę w filmie o tym samym tytule. Słynne rzymskie studio filmowe „Chinechchita” znajdowało się w pobliżu miasta, a Taylor często zaglądał do butiku Bulgari przy Via Condotti 10 - upragnionego hasła do królestwa nowego luksusu, które światowe gwiazdy lubiły odwiedzać. To wtedy Elizabeth Taylor zaczęła kolekcjonować swoją kolekcję Bulgari, stając się przez wiele lat wiernym i oddanym fanem marki. „Nie zaprzeczam, że sklep Bulgari był główną zaletą podczas kręcenia filmu Kleopatry w Rzymie” - powiedziała kiedyś aktorka. „Uwielbiałam chodzić do Gianni Bulgari po obiedzie - siedzieć, plotkować i po prostu wymieniać się historiami”.

Większość jej biżuterii została jej zaprezentowana przez jej przyszłego męża, Richarda Burtona (Mark Anthony w filmie). Elizabeth była tak zszokowana, że ​​nalegała, aby królowa Kleopatra nosiła biżuterię na ekranie. Reżyser Joseph Mankevich i producenci filmu zrobili ustępstwa, nawet pomimo tego, że wycięcie kamienia widoczne w kadrze nie było jeszcze używane w czasach rzymskich cesarzy i legendarnych triumfów w antycznej todze (w tym czasie kamienie miały kształt gładkich kaboszonów; nowoczesne cięcie prostokątne zaczęło być stosowane tylko wraz z wynalazkiem elektryczności).

Nie przeszkodziło to wcale hollywoodzkiej divie - egipska królowa dumnie pokazała się w ramie ze wspaniałym naszyjnikiem szmaragdów wyciętych w ośmiokącie. W 2011 roku kolekcja biżuterii od Elizabeth Taylor została wystawiona na aukcji u Christie, stając się najdroższą kolekcją biżuterii w historii (!) - jego szacunek oszacowano na 100 milionów funtów. Wśród partii znalazło się siedem produktów Bulgari, co świadczy o miłości aktorki do Domu Biżuterii. Podczas aukcji Bulgari kupił biżuterię: jest to platynowy naszyjnik i broszka ozdobiona szmaragdami i diamentami (ponad 80 karatów), pierścionek z ośmiokątnym szmaragdem i diamentami o wadze 7,4 karata, broszka ze szmaragdami i diamentami w formie kwiatowej gałęzi wykonanej w technologii EnTremblant, inkrustowane turkusem złote lustro Kleopatry, platynowy sautoir z brylantami i szafirami oraz odłączany 65-karatowy fasetowany szafirowy wisiorek, platynowy pierścień Trombino w stylu art deco z fasetowanym szafirem o masie ponad 25 karatów i popiołu oh sotuar sześć starożytne bizantyjskie monety.

To właśnie ta biżuteria została wystawiona w Dubaju jako symbol nieodpowiedzialności ich legendarnego byłego właściciela i geniuszu biżuterii włoskich rzemieślników.

Od kultu starożytności do współczesności

Obecny szef Bulgari, opalony i optymistyczny Jean-Christophe Babin, jest przekonany, że Bulgari był we właściwym miejscu we właściwym czasie. Jego zdaniem rynek biżuterii rozwija się obecnie znacznie szybciej niż rynek zegarków i wyrobów skórzanych. Ale tradycja tworzenia luksusowych klejnotów z kolorowymi kamieniami pozostanie rdzeniem ideologii marki Bulgari. Spotkaliśmy się z Jean-Christophe, aby porozmawiać twarzą w twarz na temat dzisiejszej marki.

Jean-Christophe: Biżuteria to nasza praca, nasza miłość, nasza pasja. Co więcej, nasz Dom Jubilerski produkuje produkty od 130 lat, co niedawno zauważyliśmy. W tych odległych latach wszystko zaczęło się od srebrnej biżuterii, potem przeszliśmy na droższe metale, ale nigdy nie zmieniliśmy naszej pasji.

Kolorowe kamienie to nasza marka. Znali nas i kochali wczoraj, znają nas dzisiaj i będą nas kochać jutro. Tylko po opanowaniu sztuki pracy z kolorowymi kamieniami szlachetnymi możesz uważać się za prawdziwego jubilera. W stylu Bulgari idealnie komponują się z diamentami.

Z jakich zegarków jesteś najbardziej dumny?

Jean-Christophe: Jest za wcześnie, aby mówić o dumie - musisz upewnić się, że nowe modele dobrze się sprzedają. Jednak tak naprawdę nie mam co do tego wątpliwości. Co warte jest przynajmniej nasz model LVCEA - ten zegarek jest skromny, a jednocześnie bardzo rozpoznawalny dzięki bransoletce i ściętej obudowie z rubinową nakręcaną główką. Od samego początku postanowiliśmy zrobić ten model ze złota i stali, który odróżnia Bulgari od szeregów naszych konkurentów, ponieważ producenci zegarków rzadko łączą te dwa materiały.

Ten zegarek jest uniwersalny, ale możesz wybrać model z mechanizmem kwarcowym lub mechanicznym. Zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby LVCEA znalazła swoją niszę na rynku zegarków damskich. Ale nie zapomnieli o mężczyznach. Nowe modele Octo są idealnym ucieleśnieniem czegoś, co nazywane jest „rzymskim sercem” Domu Bulgari. Projektując ten zegarek, pozwoliliśmy sobie na odrobinę zabawy i stworzyliśmy model, który był całkowicie nietypowy, ale także atrakcyjny. Ich właściciele będą odkrywać nowe i nowe części i twarze dosłownie każdego dnia, co oznacza, że ​​nasze zegarki po prostu nie mogą się nudzić.

Chcę ci pogratulować - ostatnio model zegarka Diva High Jewellery Emeralds zdobył nagrodę Grand Prix d'Horlogerie De Genève 2014 jako „Najlepszy zegarek biżuterii”.

Jean-Christophe: Wielkie dzięki! To nie tylko zegarek jubilerski - to zegarek odzwierciedlający całą kwintesencję Bulgari. Model wykonany jest w formie kwiatu ozdobionego 258 szmaragdami i 444 diamentami. Nikt wcześniej tego nie zrobił.

Jakie są dziś podstawy projektowania biżuterii Bulgari?

Jean-Christophe: Przez wiele lat biżuteria pochodząca z Rzymu rozwijała się i zmieniała. Nasze produkty są inspirowane - nie mniej niż przez całą stuletnią historię sztuki: od Etrusków po neoklasycyzm. Możesz wymieniać bez końca. Studiując z wielką uwagą i uwielbiając wielkie dziedzictwo historyczne, opracowaliśmy pewne kody wizualne i estetyczne, których używamy bezpośrednio do tworzenia biżuterii: jak na przykład w kolekcji Serpenti, w serii pierścieni B. Zero1, w Divie i wreszcie w kolekcji MVSA.

Jaki jest związek Bulgari z celebrytami?

Jean-Christophe: Niektóre domy jubilerskie są dumne z biżuterii dla królów. Zawsze byliśmy jubilerami gwiazd - włoskiej „Chinechitta”, amerykańskiego Hollywood… Od samego początku Bulgari była ściśle związana ze światem sztuki i celebrytów. I nawet nie chodzi o reklamę. Tak się złożyło, że aktorzy, aktorki i inne znane osobistości uwielbiały naszą biżuterię.

W ostatniej kampanii, z udziałem Carli Bruni - silnej, szczerej i otwartej kobiety o włoskich korzeniach - staraliśmy się ujawnić nasz styl i filozofię. Carla Bruni wciąż nie jest zwykłym wyborem dla twarzy firmy, ponieważ nie pochodzi ona ze świata kina, ale ze świata muzyki. I oczywiście nie mogliśmy zignorować aspektu politycznego. Status pierwszej damy jest podziwiany przez wiele osób. Moc zawsze zachwyca.

Jakie nowe wysokości chciałbyś osiągnąć dzięki Bulgari?

Jean-Christophe: Kiedy przejmujesz kontrolę nad firmą taką jak Bulgari, musisz kultywować skromność i pokorę. W końcu reputacja marki powstawała przez 130 lat, aw tym czasie było tak wiele historii o niewiarygodnym sukcesie! Na przykład w latach 1990–2005 Bulgari pozostała firmą o największym i stabilnym wzroście w segmencie dóbr luksusowych na świecie. Dlatego musisz złożyć hołd swoim poprzednikom i traktować swoje obowiązki z największym szacunkiem. Chcemy, aby Bulgari była jedną z dziesięciu najlepszych firm na świecie. Jednak poszerzając asortyment niektórych naszych linii, w żadnym wypadku nie zapominamy o biżuterii i staramy się zrobić wszystko, aby jak najwięcej kupujących w naszych kolekcjach mogło znaleźć coś dla siebie.

Obejrzyj wideo: DoubleTree by Hilton Warsaw. Znajdź właściwe miejsce. (Styczeń 2020).