Religia

Religią państwową w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest islam, na podstawie którego w dużej mierze zbudowane jest ustawodawstwo tego kraju.

Inne religie są szanowane w kraju - nikomu nie zabrania się odprawiania obrzędów religijnych i świętowania świąt, pod warunkiem, że nie narusza to porządku publicznego i nie rodzi wrogości między narodami.

Na terytorium Dubaju działa Kościół Anglikański, który jest reprezentowany przez dwa kościoły - Kościół Świętej Trójcy w Bar Dubai (ulica Ud Medha) oraz Jebel Ali i Kościół Mariacki (także na ulicy Ud Metha i dzielnicy Jebel Ali). Ponadto jego oddziały znajdują się w Abu Zabi, Al Ain, Ras Al Khaimah i Fujairah. Również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest kościół i szkoła ormiańska, kościoły indyjskie i filipińskie oraz kościoły chrześcijańskich Arabów.

Czy w ZEA jest cerkiew?

Tak, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Sharjah znajduje się rosyjska parafia prawosławna św. Apostoła Filipa. Kompleks świątynny, w skład którego wchodzi kościół oraz centrum kulturalne i edukacyjne, znajduje się w Al Yarmouk, naprzeciwko Ministerstwa Pracy Emiratu i jest pierwszą tego typu budowlą na Półwyspie Arabskim. Usługi odbywają się w piątki (od 10.00), soboty (o 18.00) i niedziele (o 10.00). Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie internetowej parafii www.rus-church.ae. Informacje na temat ceremonii ślubnych można uzyskać dzwoniąc na telefon komórkowy: 055 68 50 331 (Jurgen).

Pierwsza nabożeństwo w kościele św. Filipa odbyło się 19 sierpnia 2011 r. Później, 3 czerwca 2012 r., Na jego terytorium otwarto centrum kulturalne i edukacyjne. Rektor parafii - archimandryt Aleksander (Zarkeshev). Budynek Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego stał się jedną z atrakcji Szardży - kulturalnej stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Obejrzyj wideo: Jak działa religia? (Styczeń 2020).