Golf

EMIRATES GOLF CLUB

Na terenie tego klubu golfowego o powierzchni 5500 metrów kwadratowych. m to specjalnie wyposażone boisko do mistrzostw świata, dwa boiska treningowe, basen, korty tenisowe, bilard, a także restauracja, bary, sklepy sportowe. Zajęcia dla początkujących prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów.

Telefon do informacji (04) 380 2222

www.dubaigolf.com

DUBAI CREEK GOLF & YACHT CLUB

Drugi co do wielkości klub golfowy w ZEA, tutaj możesz trenować dzięki specjalnemu oświetleniu nawet w nocy. Na terytorium znajdują się: szkoła golfa, bary, restauracje, sklepy, trzy małe jeziora.

Telefon do informacji (04) 295 6000

www.dubaigolf.com

ARABSKIE RANCZE KLUB GOLFOWY

Ten klub, będący alternatywą dla tradycyjnych pól golfowych, otworzył swoje podwoje w 2004 roku. Cechą jego projektu jest to, że krajobraz tego obszaru prawie całkowicie powtarza naturalną pustynię. Nie ma nawykowych barier wodnych ani stref parkowych. Zaleca się przemieszczanie po polu tylko na specjalnych wózkach golfowych wyposażonych w GPS, ponieważ bez tego można się po prostu zgubić. Klub ma akademię golfa z oświetlonym polem treningowym i krótkim polem treningowym. Często odbywają się tutaj zawody dla graczy i prawie każdy może się na nie zapisać.

Telefon do informacji (04) 366 3000

www.arabianranchesgolfdubai.com

KLUB GOLFOWY MONTGOMERIE DUBAJ

Malowniczy krajobraz tego pola został zaprojektowany przez słynnego szkockiego gracza i projektanta pól golfowych - Colina Montgomery'ego. Na polu golfowym znajduje się 14 jezior. Tutaj możesz bawić się sztucznym oświetleniem w nocy. Akademia oferuje różne kursy: istnieją specjalne programy dla początkujących, trzydniowe kursy, osobne kursy dla kobiet i dzieci, istnieją opcje długoterminowego szkolenia w ramach specjalnych programów. Dziś klub jest właścicielem tak prestiżowych nagród, jak „Najlepszy klub na Bliskim Wschodzie”, „Najlepszy klub w Dubaju” i „Najbardziej interesujący klub w Dubaju”.

Telefon w celu uzyskania informacji (04) 390 5600

www.themontgomerie.com

HATTA FORT HOTEL

Ten położony w górach Hatta hotel znajduje się godzinę jazdy od Dubaju. Na terytorium znajduje się pole do minigolfa dla 18 i 9 dołków, klub golfowy, zajęcia odbywają się z instruktorami.

Aby uzyskać informacje, zadzwoń pod numer (04) 852 3211

www.hattaforthotel.com

KLUB GOLFOWY SAADIYAT BEACH

Klub golfowy Saadiyat Island to pierwsze 18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe na plaży (7 806 jardów, par 72), z którego roztacza się wspaniały widok na lazurowe wody Zatoki Perskiej. Początkujący mogą grać w 9 dołkach (5290 jardów). Naturalny krajobraz uzupełniają trzy słone jeziora, 67 pułapek piaskowych, odtworzona plaża i wydmy. To miejsce słynie również z doskonałej restauracji z urozmaiconą kuchnią, sklepu ze sprzętem golfowym, akademii golfa i możliwości szkolenia (150 i 380 jardów).

Telefon do zapytań: (02) 557 8000

www.sbgolfclub.ae

AL HAMRA GOLF CLUB & RESORTS

Ras Al Khaimah

Nowoczesne pole golfowe, położone zaledwie 45 minut od międzynarodowego lotniska w Dubaju, zostało zaprojektowane przez znanego architekta Petera Haraddina. Na polu - cztery szerokie jeziora i dziewięć dołków. Tym, którzy chcą nauczyć się tego popularnego sportu, pomogą zawodowi sportowcy. Cena - 395 drh (od niedzieli do czwartku), 450 drh (od piątku do soboty).

Telefon w celu uzyskania informacji (07) 244 7474

www.alhamragolf.com

JEBEL ALI GOLF RESORT & SPA

Malownicze pole golfowe, zaprojektowane przez szwajcarskiego projektanta Petera Harradina i otwarte w 1998 roku, co roku organizuje turnieje golfowe.

Telefon do informacji (04) 883 6000

www.jebelali-international.com

AL BADIA GOLF CLUB

Jest częścią nowej dzielnicy Dubai Festival City (Dubai Festival City). Ma pole klasy mistrzów z 18 dołkami (par 72).

Do wiadomości: 04 6010101

www.albadiagolfclub.ae

JUMEIRAH GOLF ESTATES

W pobliżu dzielnicy Dubai Sports City otwarte są dwa 18-dołkowe pola golfowe, Earth and Fire, zaprojektowane przez Grega Normana. Miejsce mistrzostw świata w golfie w Dubaju.

Do wiadomości: 04 375 2222

www.jumeirahgolfestates.com

THE ELS CLUB DUBAI

Klub jest częścią nowej dzielnicy mieszkaniowej Victory Heights w Dubai Sports City. 1800 dołkowe pole o długości 6900 metrów, które zawiera najlepsze cechy światowych pól golfowych, w które gra Ernie Els. Wybór czterech trójników pozwala graczom zmieniać odległość gry.

Do wiadomości: 04 425 1010

www.elsclubdubai.com

UTWÓR, MEYDAN GOLF

Klub znajduje się na terenie kompleksu jeździeckiego Meydan Racecourse, na którym odbywa się tradycyjny Dubajski Puchar Świata w wyścigach konnych. Nowe pole zaprojektował znany architekt Peter Harradin. Rozciąga się na 3700 jardów i jest otoczony przez tory wyścigów konnych. Tor oferuje wyjątkowe możliwości dla golfistów o różnych poziomach umiejętności i gry w 9 lub 18 dołkach na łącznej powierzchni 7416 jardów w wersji mistrzowskiej. Pole jest otwarte do gry od 6.30 rano do późnego wieczora. Brak opłat członkowskich, ceny gier są dopuszczalne.

Do wiadomości: 04 381 3733

www.meydangolf.com

CITY GOLF CLUB ABU DABI

Klub golfowy w Abu Zabi jest miejscem corocznych Mistrzostw Golfowych HSBC w Abu Zabi w ramach PGA European Tour. Ten klub golfowy jest jednym z najbardziej znanych na Bliskim Wschodzie. Jego symbolem jest rozprzestrzeniający się sokół siedzący na piłce golfowej. Klub oferuje dwa pola golfowe z różnymi warunkami gry. 72-torowy kurs narodowy rozciąga się na 7334 jardach (6 706 metrów) i oferuje szerokie tory wodne, pofalowane wzgórza i liczne bunkry, których jest ponad 90.

Prostsze 36-parowe pole ogrodowe ma długość 3299 jardów (3017 metrów). To 9-dołkowe pole ze sztucznym oświetleniem spełnia wszystkie międzynarodowe standardy i doskonale nadaje się na krótką wieczorną grę. Dzięki tym dwóm polom golfowym Abu Dhabi Golf Club firmy Troon Golf jest jednym ze 100 najlepszych pól golfowych na świecie według magazynu Golf World.

Dla najbardziej zapalonych fanów golfa klub - wraz z Emirates Palace, jednym z najbardziej luksusowych hoteli na świecie - oferuje pakiet Royal Game. Pakiet obejmuje transfer do klubu Maybach lub helikopterem, wózki golfowe Rolls Royce, ekskluzywny salon i wyśmienity lunch.

Do wiadomości: 02 558 8990

www.adgolfclub.com

YAS LINKI

Pole golfowe Yas Lynx znajduje się wśród łagodnych wzgórz i namorzynów w zachodniej części wyspy Yas. Został zaprojektowany przez światowej sławy architekta Kyle'a Phillipsa i jest obecnie jedynym prawdziwym polem golfowym typu Link na Bliskim Wschodzie, czyli o celowo nierównej powierzchni.

Jest to jedna z atrakcji sportowych w Abu Zabi, która jest bardzo popularna wśród lokalnych golfistów. Jedną z cech tego pola, dzięki której znalazł się na liście najpiękniejszych boisk na świecie według portalu sportowego MSN UK, jest osiem dołków zlokalizowanych bezpośrednio nad brzegiem morza.

Pole składa się z 2 części. Główną częścią jest 72-parowe pole o długości 7450 jardów (6812 metrów), na którym mogą odbywać się mistrzostwa świata. Uzupełnieniem jest małe (par 3) klasyczne boisko, oświetlone boiska treningowe wieczorem i luksusowy klub.

Na polu znajduje się prywatna przystań, znakomita restauracja z widokiem na wieżowce w Abu Zabi, kryte trawniki na imprezy oraz boisko do krokieta.

www.yaslinks.com

KLUB POŁOWÓW SPORTU RYBACEGO, STRZAŁÓW I GOLFÓW AL-AIN

AESGC Club, położony u podnóża góry Jebel Hafeet, oferuje pierwsze 18-dołkowe pole golfowe Al Ain i wspaniałą atmosferę na relaksujące wakacje. To malownicze pole golfowe jest niewielkie, ale stanowi dość złożone wyzwanie dla graczy (par 71). W drodze do 12 dołków znajdują się bariery wodne, które komplikują zadanie gracza, pozostawiając go do rozwiązania. Najważniejszym punktem tego pola jest najdłuższa w regionie Zatoki Perskiej para 5 - tak zwany „mamut” o długości 678 jardów (620 metrów), prowadzący do otworu nr 10. Oprócz 18-dołkowego pola głównego istnieje klasyczne 9-dołkowe małe pole o małej złożoności (par 3) - idealne miejsce na krótką wieczorną grę.

Do wiadomości: 03 768 4888

www.aesgc.ae


GOLF CLUB ABU DHABI

Pierwszy klub golfowy w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z 9-dołkowym polem golfowym, zwanym „narodowym”, znajduje się w regionie Al Mushrif i oferuje miłośnikom golfa niepowtarzalną atmosferę. Tylko tutaj możesz grać w golfa w otoczeniu wieżowców w Abu Zabi lub spędzić imprezę o zmierzchu pod gwiaździstym niebem miasta. Klub golfowy w Abu Zabi jest otwarty nie tylko dla zarejestrowanych członków, ale również dla gości. To jedyny klub golfowy w Abu Zabi z miejscami treningowymi o dwóch różnych poziomach trudności.

Klub jest dogodnie zlokalizowany w centralnej części miasta i zapewnia doskonałą okazję do ucieczki od zgiełku dnia, pełnego pracowitego dnia negocjacji biznesowych lub spokojnego zwiedzania. Zwłaszcza dla osób odwiedzających Abu Zabi podczas podróży służbowych wieczorne oświetlenie pola golfowego wyłącza się do godziny 21:00.

Otwory od siódmego do dziewiątego są szczególnie złożone. Lokalni golfiści nazywają tę część boiska „kącikiem modlitwy”. Te trzy dołki (odpowiednio par 3, par 5 i par 4) pod względem złożoności można porównać z dołkami 11-13 National Golf Club w Augusta (Georgia, USA). Niedawno zaktualizowane trawniki i nowoczesne wózki golfowe z systemami nawigacji GPS sprawiają, że to miejskie pole jest atrakcyjne dla golfistów.

Do wiadomości: 02 445 9600

www.adcitygolf.ae

AL GAZAL

Ciesz się tym, co ma do zaoferowania tylko kilka kijów golfowych - golf w piasku! Jednak wyjątkowość klubu Al Ghazal tkwi nie tylko w kolorze torów wodnych. Jest to „miejsce ekologiczne”, nieoficjalny rezerwat dla wielu przedstawicieli naturalnej fauny emiratu. Tuż przy tym polu golfowym znajduje się stare miejsce gniazdowania sokołów.

To 71-parowe pole golfowe, którego długość spełnia profesjonalne standardy, rozwiewa mit o prostocie piaszczystych terenów, reprezentując kombinację trudnych dołków (pary 3, pary 4 i 5 par) i idealnie płaskich powierzchni do bezpośrednich uderzeń. Klub golfowy Al Ghazal istnieje od 15 lat i oferuje wspaniałe możliwości dla rodzin i wydarzeń. Klub oferuje także boisko treningowe z 30 miejscami, nowoczesną akademię golfa z lekcjami wideo i licencjonowany klub.

Do wiadomości: 0575 8040

www.alghazalgolf.ae

Obejrzyj wideo: Dj Zordon - Golf III (Listopad 2019).