Na krawędzi rzeczywistości

Tekst: Igor Kuzmichev
GDY BRACI ANTONIO I DANIEL CALVO RAZEM ZNAJDUJĄ SIĘ DWADZIEŚCIA LAT KANO ROZPOCZYNALI WŁASNĄ MARKĘ BIŻUTERII MAGERIT, CELEM JEST CELU TWORZENIA PRODUKTU W SKRÓCIE.

Poszerzanie horyzontów

Calvo i Kano, ważne było uchwycenie istoty kultury narodowej. Siedziba firmy znajduje się w Madrycie, a nazwa Magerit to starożytna nazwa stolicy. Jednocześnie, zgodnie z dosłownym tłumaczeniem (Magerit jest źródłem pełnych wód, miejscem wielu strumieni), marka czerpie inspirację z wielu źródeł - nie tylko hiszpańskiej, ale także rzymsko-rzymskiej i greckiej mitologii, z ich legendami, bajkową naturą i pięknymi bohaterami.

Antyczny styl można zobaczyć w szczegółach: na przykład w kolekcji Sky łańcuchy zastąpiono sznurowadłami. Inną rzeczą jest to, że nie są to zwykłe skórzane sznurówki, ale skręcone z jedwabnych lub gumowych naszyjników. W innej kolekcji wyczuwalny jest stokrotka, orientalny smak i pretensjonalność.

Świeże pomysły od Magerit szybko sprawiły, że stało się prawie niemożliwe - zmusili cały świat do mówienia o tej biżuterii. Rzeczywiście, techniki architektoniczne i rzeźbiarskie zastosowane w pracy wyglądają jak prawdziwa sztuka intelektualna. Tak więc kolekcja Vitral (przetłumaczona z hiszpańskiego witraża) ucieleśnia motywy jednego z najbardziej wpływowych i oryginalnych stylów artystycznych - gotyku. Dwa najbardziej uderzające motywy to gargulce i witraże. Według twórców mityczne gargulce, których rzeźby tradycyjnie zdobią gotyckie świątynie, mają na celu ochronę przed niekontrolowanymi elementami naturalnymi.

Łaska i wdzięk stylu Magerit są tak, jakby zostały stworzone do wcielenia w miniaturę. W końcu główną zasadą koncepcji Calvo Cano jest wyjątkowość produktu. Brzmi to pospolito - prawie wszyscy tak mówią o swoich produktach, ale w przypadku Magerit to coś więcej niż strategia marketingowa. Każda dekoracja to miniaturowy obraz zamrożonego ruchu. Markowe produkty wyglądają bardzo artystycznie, a to nie jest pusta fraza: nawet bez kamieni produkty Magerit są towarami na sztuki. Charakterystyczną cechą jest połączenie błyszczących i matowych powierzchni w jednym produkcie, co nie tylko tworzy naturalny efekt, ale także podnosi atrakcyjność dekoracji.

Moc pożądania

Daniel Calvo i Roman Kano, naczelni projektanci Magerit, nie bez powodu wybrali naturę we wszystkich jej przejawach, od pór roku po kwiaty i zwierzęta, jako główny temat ich pracy. Smoki, które wypluwają płomień, zbuntowane konie, insynuujące cougary, jakby zamrożone przed skokiem na polowanie, podwodny świat ...

Ostrożne podejście do pracy z kolorem w Magerit jest widoczne w kolekcji Ninfas. Szafiry - żółty, niebieski, różowy - znajdują się w tej samej biżuterii z diamentami w matowym złocie, która jest uzyskiwana w wyniku piaskowania. Nawiasem mówiąc, produkcja matowego złota, a także czernienie metalu za pomocą rodu, to tylko dwa z kilku know-how marki.

Jedna z najnowszych kolekcji Instinto jest inspirowana relacjami między światem przyrody a ludźmi. Biżuteria łączy charakter, siłę i odwagę pantery z zmysłowością, subtelnością i pasją wcieloną w kobietę. Przeplatanie złotych, czarno-białych diamentów i ametystów tworzy całkowicie niepowtarzalny charakter, a czarny rod podkreśla eleganckie linie i ruchy pantery. Dekoracje budzą starożytne instynkty, wznoszą się ponad rzeczywistość, a realizm, z jakim wykonywane są sylwetki ludzi i zwierząt, nie pozwala oderwać od nich wzroku. Kolekcja stanowi kolejny dowód na to, że elegancję można połączyć ze starożytną siłą, luksusem i tożsamością.

Imię, metal i kamienie

Żółte i białe złoto, które stosuje się w biżuterii, to nie mniej niż 18 karatów, kamienie - szafiry, topazy, diamenty (między innymi - czarny i koniak) - a także perły są starannie dobierane nie tylko od strony technicznej, ale także od strony estetycznej.

Wspomniana „wyjątkowość” braci Calvo i Romana Kano jest zasadą na poziomie super pomysłów: każdy element biżuterii marki jest wyposażony w wytłoczony numer seryjny - gwarancję autentyczności. Co więcej, wszystkie prace Magerit, bez wyjątku, są testowane w National Gemological Laboratory, ostatecznie otrzymując pieczęć certyfikującą potwierdzającą jakość.

Wszystkie te fakty sprawiają, że myślę, że mówimy o czymś odpowiednim tylko dla wyższych sfer i wieczornych wypadów. Z jednej strony kolekcja Acuario umożliwia noszenie biżuterii Magerit nie tylko na imprezach towarzyskich, ale także w życiu codziennym. Tutaj ogniste złote ogniste łapy z kolekcji Fire, przypominające dłonie, czołgają się po masywnych topazach i talerzach z masy perłowej.

Jak przyznaje sam Kano, „dawanie biżuterii jest nieoryginalne” i nie jest to wielkość kamieni, ale wartość okazji na taki prezent. Bardzo kontrowersyjną tezę o „nieoryginalności” można bezpiecznie skontrastować z jasnym, niemal dzikim pięknem biżuterii Magerit.

Obejrzyj wideo: WYMIARY z Minecraft w RZECZYWISTOŚCI! Minecraft Discovery (Marzec 2020).