Mity i legendy Salvatore Ferragamo

Tekst: Dariga Masenova
OBUWIE JEST PRZEDMIOTEM SZTUKI, WAŻNYM ARTYKUŁEM Niosącym głęboki kontekst kulturowy. TO LEGENDARNY PROJEKTANT WŁOSKIEGO OBUWIA, KTÓRE ZREALIZOWANO DLA SALVATOR FERRAGAMO

W sercu Florencji, przy najmodniejszej ulicy Via de Tornabuoni, pośród wspaniałości włoskich butików, znajduje się starożytny pałac Spini Feroni, obecnie należący do rodziny Ferragamo. Od 1995 r. Zostało tu otwarte muzeum poświęcone życiu słynnego producenta obuwia Salvatore Ferragamo i jego wkładowi w rozwój światowego przemysłu obuwniczego.

Archiwalne zdjęcia gwiazd Hollywood, które były bliskimi przyjaciółmi Ferragamo, wystawa kultowych butów, stworzona kiedyś dla Grety Garbo, Sophii Loren i Audrey Hepburn, tworzą wyjątkową aurę piękna i nostalgii. A pamiętniki projektanta o anatomii ludzkiej nogi, które ostatecznie doprowadziły do ​​wynalezienia rewolucyjnych metod robienia butów, wraz z ekspozycją ponad 10 tysięcy różnych modeli butów, są naprawdę imponujące.

Kuratorzy obecnej wystawy Stefanie Ricci, Sergio Risaliti i Luca Scarlini wyjaśniają, że zbierali buty interesujące z historycznego punktu widzenia, ale „nie jest to wystawa obuwia w zwykłym znaczeniu tego słowa”. „Dla nas ważne było stworzenie projektu kulturalnego na styku filozofii, sztuki i rzemiosła. Tak integralne postrzeganie miało miejsce w okresie renesansu”, mówi Stefania Ricci, dyrektor muzeum.

Balonowe łódki z początku XIX wieku, a także starożytne egipskie sandały, mogłyby stać się rodzajem butów dla Kopciuszka. Nawiasem mówiąc, według Ricci, rękopis z pierwszą wersją opowieści o Kopciuszku znaleziono w starożytnym Egipcie.

W opowieści orzeł ukradł sandał dziewczynie o imieniu Fodoris, która następnie dostała się do faraona. Według niej władca znalazł także swoją narzeczoną ... Buty ze skrzydłami zostały również specjalnie stworzone na wystawę, jako przypomnienie butów, w których latał bohater mitów starożytnej Grecji - bóg Hermes. Naprawdę piękne są także dzieła vintage samego Ferragamo. Najbardziej „bajeczne” z nich to eleganckie kryształowe kapcie, w których Drew Barrymore grał Kopciuszka w filmie Andy'ego Tennanta.

„Niesamowity szewc” Salvatore Ferragamo znał wszystkie subtelności kobiecej psychologii i zrozumiał, że ze względu na buty snu kobieta jest w stanie wiele. Kto więc wie, może zainspiruje Cię sztuka Salvatore Ferragamo i chcesz stworzyć własną magiczną parę butów?

OSIEM ZŁOTYCH ZASAD FERRAGAMO

  • Nigdy nie noś nowej pary butów przez kilka godzin jednocześnie. Pozwól stopom się do tego przyzwyczaić i stopniowo wydłużaj czas noszenia.

  • Nigdy nie noś tej samej pary butów przez dwa dni z rzędu! Daj jej minimalny „dzień odpoczynku” przed ponownym założeniem.

  • Do zakładania butów i butów zawsze używaj specjalnej łyżki.

  • Przed zdjęciem butów ze sznurowadłami nie bądź leniwy i rozwiąż je całkowicie. Po zdjęciu butów umieść w każdej parze szelek buta. Więc lepiej zachowaj swój kształt.

  • Mokre buty muszą pozostawić do wyschnięcia na jeden dzień, uprzednio umieszczone wewnątrz przekładki.

  • Za każdym razem, gdy zakładasz buty, należy je polerować i polerować specjalnym kremem.

  • Jeśli nie zamierzasz nosić żadnej pary butów w najbliższej przyszłości, namocz ją specjalnym kremem, wyczyść, włóż do pudełka i umieść w suchym miejscu, w którym promienie słoneczne nie przenikają.

Obejrzyj wideo: GTA 3 Mity #1 Duch Salvatore (Marzec 2020).