Centra tematyczne

FERRARI WORLD ABU DHABI

Na wyspie Yas Island w Abu Zabi, największym na świecie krytym parku rozrywki Ferrari World Abu Dhabi, zaprojektowanym dla relaksu i rozrywki dla całej rodziny. W parku znajduje się ponad 20 atrakcji stworzonych przy użyciu najnowszych technologii, z których każda poświęcona jest głównym kamieniom milowym historii słynnej włoskiej marki motoryzacyjnej. Wśród nich goście zobaczą największą na świecie kolejkę górską, osiągającą prędkość do 240 km / h, interaktywną podróż 4D, a także fascynujące wycieczki do samego serca słynnego silnika Ferrari 599.

Dni i godziny otwarcia: niedziela, wtorek, środa - 12.00-22.00; Czwartek, piątek, sobota - 12.00-00.00.

Cena biletu: 225 dirhamów - dla dorosłych, 165 dirhamów - dla dzieci

Do wiadomości: (02) 496 8001

www.ferrariworldabudhabi.com

CHUCK E. SER

Pierwsza na Bliskim Wschodzie sieć renomowanych rodzinnych centrów rozrywki Chucka E. Cheese'a została otwarta w Dubai Outlet Mall w Dubaju. Koncepcja centrów rozrywki Chucka E. Cheese'a opiera się na markowych restauracjach i pizzeriach, obok których znajdują się liczne automaty do gier i atrakcje dla dzieci i młodzieży: zjeżdżalnie, interaktywne pokazy animacji, ścianki wspinaczkowe, tunele, labirynty, karuzele, a nawet lodowisko. Bohaterem i symbolem centrów Chuck E. Cheese na całym świecie, w tym w Dubaju, jest rysunkowa mysz Chuck E., która zaprasza wszystkich do odwiedzenia.

Do tej pory Chuck E. Cheese's z Dubaju ma 240 różnych atrakcji, które mogą przyjąć jednocześnie do 600 dzieci i ich rodziców. Centrum stworzyło ponad 1100 miejsc dla gości, są cztery specjalne sale na uroczystości rodzinne i urodziny, a także duża, charakterystyczna restauracja-pizzeria. Na wizyty rodzinne i szkolne opracowano specjalne pakiety zawierające żetony jedzenia i atrakcji.

Telefon do informacji (04) 425 3530

www.chuckecheesesdubai.com

MIĘDZYNARODOWY KOMPLEKS SPORTOWY AL FORSAN

Kompleks znajduje się 10 minut jazdy od międzynarodowego lotniska w Abu Zabi i oferuje różnorodne gry sportowe i rekreacyjne. Są tutaj dwa jeziora: jedno dla początkujących, drugie dla doświadczonych sportowców, a także sekcje do strzelania, jazdy konnej, jazdy na motocyklu, paintball i innych sportów.

Lokalizacja: Miasto Khalifa
Do wiadomości: (02) 556 8555
www.alforsan.com

KOMPLEKS NAUKI I ROZRYWKI STARGATE

Kompleks tematyczny Stargate, położony w centrum jednego z najpopularniejszych parków miejskich Zabeel Park, został zaprojektowany jako statek kosmiczny i ma trzy piętra. Górne piętro jest zwieńczone pięcioma kopułami kosmicznymi, przypominającymi planety Układu Słonecznego - Ziemię, Marsa, Saturna i Księżyca, a także UFO. Lista rozrywki obejmuje: kina 3D, największy na świecie plac zabaw, gokarty, samochody elektryczne, bezpieczną szkołę jazdy dla dzieci, lodowisko, kolejkę górską, najnowsze gry komputerowe i edukacyjne oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych, szkołę plastyczną dla dzieci i pokoje na wakacje.

Telefon w celu uzyskania informacji: 800 9977

www.stargatedubai.com

KIDZANIA®DUBAI

KidZania® Dubaj to niesamowity park dla dzieci, w którym odtwarzane są różne „dorosłe” instytucje i firmy: banki, szpitale, uniwersytety, salony piękności, kanały telewizyjne, studia nagraniowe, tory wyścigowe, supermarkety itp. Dzieci od 3 do 3 lat dzieci będą mogły „przymierzyć” każdy zawód - strażaka, lekarza, kucharza, inżyniera, aktora, prowadzącego radio, fotografa, projektanta biżuterii, śledczego policji, sprzedawcy i wielu innych. Łącznie w KidZania® reprezentowanych jest ponad 70 zawodów, park posiada wszystkie niezbędne urządzenia i wyposażenie.

„Kraj” dla dzieci ma swoją własną walutę - KidZo, która opłaca się „pracownikami”, na których można kupować różne towary, a które można nawet umieścić na koncie „bankowym”. Po wejściu do KidZania® każdy z jej gości otrzymuje przewodnik po kraju dzieci, swoistą „kartę pokładową” i program zajęć na dany dzień.

Szeroka gama gier edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku pomoże im poruszać się w tak zagmatwanym i nieznanym świecie dorosłych, wybrać firmę dla siebie, a może przyszły zawód, i po prostu pozostać z rówieśnikami w „dorosłym” przystanku. W końcu dzieci „mają prawo wiedzieć”. To główne motto KidZania®.

Do wiadomości: (04) 448 5222

www.kidzania.com/dubai

Obejrzyj wideo: Układanki tematyczne (Styczeń 2020).