Uruchomienie tramwaju w Dubaju przyczyni się do rozwoju Al Sufouh

Uruchomienie tramwaju w Dubaju, który odbędzie się w listopadzie 2014 r., Przyczyni się do rozwoju Al Sufouh jako centrum biznesowo-rozrywkowego. Długość linii tramwajowej łączącej obszary Al Sufouh i Dubai Marina wynosi 10,6 km, będzie obsługiwać 27 tysięcy pasażerów dziennie, a do 2020 roku ich liczba osiągnie 66 tysięcy. Po raz pierwszy na świecie w transporcie tramwajowym zostaną zastosowane przesuwane drzwi platformy, które są w pełni zsynchronizowane z mechanizmem otwierania i zamykania drzwi samochodu.

System przeszedł już testy testowe w styczniu tego roku. Linia tramwajowa będzie miała 11 przystanków, co ułatwi dostęp do centrów handlowych, hoteli, biur i budynków mieszkalnych. Przerwa w ruchu pociągów wyniesie 6 minut. Linia zostanie podłączona do czerwonej linii metra.

Według kierownictwa Dubajskiego Komitetu ds. Dróg i Transportu linia tramwajowa całkowicie zmienia życie tych, którzy mieszkają i pracują na obszarach Dubai Marina, Jumeirah Beach Residence, Internet City, Media City i Knowledge Village. „Nowy transport nie tylko ożywi te obszary i zapewni dodatkowe możliwości bezpiecznego i przyjaznego dla środowiska ruchu, ale także stworzy nową kulturę„ uliczną ”w Dubaju” - powiedział komitet.

Obejrzyj wideo: Crashtest - tramwaj vs samochód osobowy (Styczeń 2020).