Ach, te nogi!

Tekst: Dariga Masenova
RZECZYWISTY OBRAZ W STYLU JAZZOWYM JEST NIEMOŻLIWY BEZ KONKURENCYJNYCH POŁOWÓW LUB MIGANIA ZŁOTEGO LUB SREBRNEGO JEDWABIU. W „THRESHING 1920” RAJSTOPY BYŁY INTEGRALNYM ATRYBUTEM MODY. DZISIAJ PIĘKNO KOBIET POŚWIĘCONE PRZEZ FIRMĘ WOLFORD, W WIOSENNEJ KOLEKCJI JEST DUŻO ELEMENTÓW Ery JAZZ.

W szczytowym okresie secesji młodzi ludzie z początku XX wieku dążyli do wolności, niezależności i nieskrępowanej zabawy. Pod niezadowolonym spojrzeniem starszego pokolenia dziewczęta stawały się coraz bardziej widoczne, odsłaniając opalone ręce i nogi. Nadal jednak uważano za szczyt nieprzyzwoitości wychodzenie z gołymi nogami. Dlatego zakładają pończochy wykonane z błyszczącego cielistego jedwabiu. Naśladowanie bosych stóp było modne. Aby osiągnąć pożądany efekt i sprawić, by pończochy były bardziej matowe, na wierzchu nałożono luźny proszek, przyciemniający połysk i dosłownie rozpuszczający jedwab wizualnie!

Moda piszcząca, a także stopień umiejętności, zakładały pończochy tuż nad kolanem. Uderzającym przykładem tego obrazu była legendarna Darling (Marilyn Monroe) z kultowej taśmy „Tylko dziewczyny w jazzie”. Pamiętasz, jak fachowo położyła miniaturową kolbę z zakazanym alkoholem na tak podwinięte pończochy? Nawiasem mówiąc, ten sposób noszenia nie tylko pomógł dziewczętom łatwiej tańczyć, ale także dodał seksualności do obrazu. Kobiety wiedziały, że ich gołe nogi były symbolem pożądania. I tak ostrożnie uklęknął, próbując nadać im naturalny różowy odcień. Nawiasem mówiąc, tylko kilka kobiet wiedziało, jak stylowo i kompetentnie zapinać pończochy.

Jednak tym, którym się udało, sukces w społeczeństwie był gwarantowany! Z czasem lata dwudzieste nadal inspirują projektantów, filmowców i fotografów do tworzenia zdjęć w stylu „Jazz”. Marki takie jak Chantal Thomass, Thierry Mugler, Lanvin, Vivienne Westwood, Karl Lagerfeld, Kenzo i Valentino zaczynają używać wyrobów pończoszniczych.

A kto, jeśli nie Wolford, dostarcza swoje najpiękniejsze rajstopy i pończochy na pokazy projektantów! Słynna austriacka marka Wolford pomaga kobietom zmieniać wizerunek od ponad 60 lat dzięki stylowym, wysokiej jakości i niezapomnianym produktom premium. Niezwykle seksowne ręcznie robione pończochy i rajstopy od dawna są znakiem rozpoznawczym firmy, która dziś prezentuje również sezonowe kolekcje odzieży, bielizny i strojów kąpielowych.

Reynold Wolf i Walter Palmers, mistrzowie łączący style i trendy, odgadli nastroje i potrzeby kobiet. Przez lata Wolford bawił się kolorami, teksturami, rysunkami i elementami dekoracyjnymi. Zastosowane przez firmę materiały pomagają wyszczuplić biodra i talię kobiet, podkreślają zalety i wygładzają wady.

Wolford rozwiązał również wiele problemów estetycznych, z którymi borykały się kobiety w latach dwudziestych. Na przykład marka, pierwsza na rynku, wprowadziła pończochy i rajstopy odporne na zaciągnięcia, a także pierwsze pończochy z elastycznej gumy, uwalniając w końcu kobiety od rzadkich podwiązek. Ponadto Wolford wynalazł pierwsze body bez szwów bocznych i włókna Kentris (dwuskładnikowe włókno poliamidowe) do cienkich elastycznych rajstop.

Dzięki geniuszowi marketingowemu założycieli marki przemysł pończoszniczy rozkwitł. Wolford jako pierwszy zastosował nowy wynalazek DuPont - nylon, który ma „wytrzymałość stali i cienkość wstęgi”. Świat mody jeszcze nie wiedział, że materiał jest mocniejszy i bardziej elastyczny, dlatego nylonowe pończochy i rajstopy Wolford natychmiast stały się „bestsellerem”! W 2014 roku Woldord nigdy nie przestaje zadziwiać fanów. Kolekcja pończoch i rajstop wypełniona jest jasnymi elementami - kryształami, złotymi kolcami. Aktywnie stosuje się tkaninę typu kulawego (rodzaj tkaniny brokatowej z cienkimi metalowymi nitkami). Naturalne odcienie łączą się z nieoczekiwanymi elementami dekoracyjnymi.

Ponadto tej wiosny firma wprowadza trend w czerwonych i fioletowych kolorach rajstop i pończoch. Tiul odgrywa ważną rolę we wspieraniu wizerunku seksualnego. Obszerna kolekcja pończoch podejmuje temat jazzu i oferuje rysunki w postaci kokardek, klatek i kryształowych wzorów w stylu art deco. Wyrazistość wzorów podkreśla kokieteryjna koronka w stylu vintage i wykwintne koronki Chantilly na pończochach.

Wolford jest często określany jako Rolls Royce Among Stockings. Być może to tylko zbieg okoliczności, ale ma dwa kluczowe elementy najbardziej stylowego okresu epoki jazzu: pończochy podwinięte zgodnie z najnowszą modą i czarny Rolls Royce latający szybko na imprezie na Long Island.

Obejrzyj wideo: KING - Ach te nogi Official Video Disco Polo HIT 2018 !!! (Listopad 2019).