Ponad 30 rosyjskich firm wzięło udział w wystawie broni IDEX w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Ponad 30 przedstawicieli rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego zaprezentowało najnowsze modele sprzętu technicznego i broni na międzynarodowej wystawie IDEX-2013, która odbyła się w Narodowym Centrum Wystawowym w Abu Zabi. Razem przywieźli na wystawę ponad 800 eksponatów.

Należy zauważyć, że program, który odbywa się po raz 11, w tym roku stał się największym w historii. Łączna powierzchnia wystawy wynosiła 124 tysiące metrów kwadratowych. metrów, a rosyjski pawilon zajął około tysiąca metrów kwadratowych. metrów, znajdujących się zarówno w halach wystawowych, jak i na wolnym powietrzu.

Według Denisa Manturova, Ministra Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej, Rosja jest tradycyjnym uczestnikiem wystawy IDEX. W tym roku ogólną uwagę zwrócono na dwa nowe produkty rosyjskiego przedsiębiorstwa Uralvagonzavod, które wystawiły zmodernizowany czołg T-90C i pojazd bojowy Terminator. Pokaz demonstracyjny rosyjskiego czołgu odbył się 18 lutego na poligonie IDEX.

Wśród rosyjskich wystawców znalazły się także największe przedsiębiorstwa obronne. Ponad 200 najlepszych rosyjskich broni i sprzętu wojskowego zaprezentował Rosoboronexport, który jest częścią wspólnej ekspozycji Rosthekh Corporation. Podstawą jego ekspozycji była nowa wersja interaktywnego kompleksu wystawienniczego, stworzona w oparciu o nowoczesne rosyjskie symulatory, dzięki którym specjaliści mogą zapoznać się z głównymi cechami i możliwościami bojowymi rosyjskiego sprzętu lądowego i lotniczego.

W ramach spektakularnej prezentacji na dużym panoramicznym ekranie widzowie zapoznali się z charakterystyką techniczną i możliwościami walki T-90S, BMP-3, BTR-80A, dział samobieżnych Msta-S, MLRS Smerch, śmigłowców szturmowych Mi-28NE i Ka-52 , Myśliwce Su-35 i MiG-29M. Dla każdej próbki symulowano sytuacje użycia bojowego, w których szczegółowo przedstawiono zalety używania rosyjskiego sprzętu.

„Rosja jest tradycyjnym uczestnikiem IDEX i zawsze staraliśmy się wnieść coś specjalnego do tego głównego pokazu broni na Bliskim Wschodzie. Ostatnim razem pokazaliśmy nasz interaktywny kompleks wystawienniczy, który odzwierciedla nowe podejście Rosoboronexport do pracy w międzynarodowych salonach.

Tym razem dodano także próbki Uralvagonzavod na pełną skalę. Jestem pewien, że w tym roku rosyjska broń znajdzie się w centrum uwagi - powiedział Nikołaj Dimidyuk, dyrektor ds. Zadań specjalnych i szef delegacji Rosoboronexport

Szeroki asortyment broni przeciwpancernej został zaprezentowany przez Biuro Projektowe Instrumentów, w tym Kornet-E, ATGM Metis-M1 i najnowszy Kornet-EM, które są bardzo poszukiwane na rynku międzynarodowym. Oprócz nowego sprzętu lądowego rosyjska delegacja przedstawiła na wystawie kompleksowe programy modernizacji wcześniej dostarczonych modeli. Przede wszystkim są to czołgi T-72, wozy piechoty BMP-2 i BMP-3.

Kolejnym obiecującym segmentem rosyjskiej ekspozycji są nowoczesne rosyjskie systemy obrony powietrznej, z których większość jest prezentowana podczas koncertu obrony powietrznej Almaz-Antey. Według ekspertów Rosoboronexport zainteresowanie regionem widać praktycznie we wszystkich rosyjskich modelach eksportowych, od przenośnych systemów rakiet przeciwlotniczych po systemy dalekiego zasięgu. Powód tego zainteresowania jest oczywisty: zbudowanie warstwowego systemu obrony powietrznej jest priorytetem dla krajów, które nie chcą doświadczać presji politycznej ani wojskowej, a rosyjskie systemy obrony powietrznej zapewniają dziś niezawodną ochronę przed wszystkimi nowoczesnymi i obiecującymi systemami ataku powietrznego.

Według Denisa Manturova, który negocjował z Jego Wysokością Szejkiem Mohammedem bin Zayedem Al Nahyanem, Księciem Abu Zabi i Zastępcą Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych ZEA, strona emiratu była zainteresowana „nowoczesną bronią opracowaną i wyprodukowaną przez rosyjski przemysł wojskowy”. Wśród nich minister zwrócił uwagę na sprzęt lądowy, lotniczy i obrony powietrznej.

Denis Manturov wyjaśnił również, że przy dużym zainteresowaniu ZEA rosyjskim sprzętem wojskowym kwestia edukacji i szkolenia personelu wojskowego pozostaje aktualna.

„Wiemy, że emiraci szkolą specjalistów za granicą. Musimy nawiązać współpracę z naszymi uniwersytetami wojskowymi, aby nowa generacja żołnierzy skoncentrowała się na rosyjskim sprzęcie wojskowym i technologiach” - powiedział minister. Zaznaczył, że obsługa posprzedażna jest również ważnym elementem sprzedaży sprzętu wojskowego.

Jednocześnie rosyjski minister podkreślił, że perspektywy współpracy rosyjsko-arabskiej nie ograniczają się do sfery wojskowo-przemysłowej.

Obejrzyj wideo: NIEZWYKŁA HISTORIA LEO MESSIEGO - Mimo wielu nieszczęść znalazł się na szczycie (Październik 2019).