Porozmawiajmy o vintage

Wywiad: Elena Smirnova

Zgodnie z modną terminologią, rocznik to rzecz retro, z której produkcji minęło nie mniej niż 20 i nie więcej niż 50 lat. Jest to tak zwany „podgląd mody” od czasu jego powstania, szczególne dzieło sztuki, które w pełni wyraża trendy swoich czasów.

Harvey Nichols zaprezentował w Dubaju kolekcję torebek i biżuterii w stylu vintage od Chanel wraz z dostawcą unikatowych produktów modowych, amerykańskiej firmy What Goes Around Comes Around. Założyciel firmy Seth Wesser przybył na prezentację kolekcji kapsuł Rue de Cambon Vintage Chanel. Rozmowa z nim pozwoliła nam na chwilę zanurzyć się w historię i nowoczesność mody vintage.

Seth, powiedz nam o początkach swojej pracy, a zwłaszcza o zabytkowych przedmiotach Chanel?

W 1993 roku wraz z moim partnerem otworzyliśmy butik w Nowym Jorku w Soho i od 20 lat, zainspirowani wyjątkowością stylu vintage, wybieramy nasze kolekcje. Chcę zauważyć, że wielu nie zna cech nabywania ważnych rzeczy, jaka jest ich wartość. Dziś modę lat 80. można już nazwać vintage. Najlepsze przykłady oferują europejskie marki: rzadkie Dior, Hermes, Lanvin, ciekawe rzeczy można również znaleźć wśród Amerykanów. Ale oczywiście Chanel pozostaje Chanel przez cały czas.

Jak tworzysz kolekcje na przyszłość? Czy kupujesz w najnowszych kolekcjach domów mody?

Interesuje nas głównie wyszukiwanie przedmiotów stworzonych przed 1980 rokiem. Ale jeśli niektóre dzisiejsze ograniczone eksponaty przyciągną naszą uwagę, zdecydowanie kupimy je, ponieważ z czasem ich wartość wzrośnie. W naszym amerykańskim butiku znajdziesz nie tylko elementy garderoby, ale także kolekcje książek, nagrań audio, czasopism - tutaj możesz naprawdę zanurzyć się w inną erę.

Dziś branża mody uderza swoją różnorodnością, jest wiele do wyboru. Co na tym tle może być atrakcyjnym zabytkiem?

Oczywiście możesz wyjść w stroju z najnowszej kolekcji znanej marki, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że nie zobaczysz tej samej kopii u pięciu innych przyjaciół? W końcu na całym świecie jest tyle butików o tej samej nazwie ... A w sukience z ubiegłego wieku lub z biżuterią i dodatkami w stylu vintage zawsze wyróżniasz się z tłumu i przyciągasz zainteresowane oczy.

Która gwiazda jest twoim klientem? Jak odnoszą się one do „starych” rzeczy?

Prawie wszystkie gwiazdy kupują teraz vintage. Prawdziwie modna osoba nie ma już „obsesji” na punkcie imienia, dla niego ważniejsza jest kwestia stylu. Gwiazdy uwielbiają sukienki z lat dwudziestych i torebki z lat osiemdziesiątych, błyszczą w stylu vintage na czerwonych dywanach, imprezach towarzyskich, relaksując się lub odwiedzając występy i wystawy. W zbiorach wielu celebrytów można zobaczyć bardzo rzadkie rzeczy, których wartość rośnie z każdym rokiem.

Czy uważasz, że rynek ZEA jest gotowy na ten trend?

Moim zdaniem, teraz jest to bardziej proces edukacyjny dla lokalnych nabywców, są wystarczająco bogaci, aby nabyć najmodniejsze, wysokiej jakości produkty od wiodących światowych marek. Dajemy im możliwość posiadania unikalnych dzieł z własną historią, które podkreślają indywidualność i dodają niepowtarzalnego szyku obrazowi.

Czy jesteś zadowolony z projektu rogu Rue de Cambon Vintage Chanel w Harvey Nichols?

Nie mogę mówić o sklepie jako całości, ponieważ jest to osobna koncepcja, a projekt naszego działu, moim zdaniem, okazał się wspaniały, a naszym klientom się spodoba. Warto zauważyć, że Harvey Nichols jest zawsze bardzo kompetentny w projektowaniu, co przyciąga ogromną liczbę kupujących.

Oczywiście młode miasto Dubaj szybko się uczy, a jego znajomość historii mody będzie kontynuowana. Oczywiście początki zostały dokładnie określone przez akcesoria Vintage Chanel. Nic dziwnego, że mówią, że legendarne torby to świetna inwestycja. Życzymy naszym czytelnikom udanych zakupów!

Obejrzyj wideo: Piotr Metz o vintage audio z ludzką twarzą (Styczeń 2020).