Dwie serca jedna decyzja

„PIERŚCIEŃ ZAANGAŻOWANIA JEST PIERWSZYM ŁĄCZEM W ŁAŃCUCHU ŻYCIA MAŁŻEŃSTWA ...”. CO MÓWISZ, ALE KOŁO BARÓW ZOSTAŁO POINFORMOWANE NA ŚLUBIE! WYMIANA PIERŚCIENI WE WSZYSTKICH CZASACH - KULMINACJA CEREMONII ŚLUBNEJ. GŁĘBOKI SYMBOLIZM JEST W NIM Ukryty i ukrywa wiele znaków LUDZI O WIELU HISTORII.

Hołd dla starożytnych tradycji

Eksperci twierdzą, że tradycja dawania i noszenia obrączek ślubnych ma ponad pięć tysięcy lat i wywodzi się ze starożytnego Egiptu. Krąg, jak widać z hieroglifów, symbolizował wieczność, to znaczy obietnicę, że wspólne życie będzie trwać po śmierci. Pasterze i zbieracze lotosu w tym czasie wyplatali z trzciny „symbole wierności”, zaś bogatszych obywateli stać było na metalową biżuterię. Nawiasem mówiąc, to do Egipcjan zawdzięczamy zwyczaj noszenia na palcu serdecznym symbolu małżeńskiego. Mieszkańcy Doliny Nilu dobrze znali anatomię ciała i byli przekonani, że główna tętnica (i według niektórych źródeł nerwowo - przyp. Red.) Rozciąga się prosto w serce. W rezultacie wszystkie maści lecznicze i balsamy, które chronią przed przeziębieniem i innymi dolegliwościami, zostały zastosowane tylko tym palcem.

Zaczęli jednak dawać metalowy pierścień na ślub w starożytnym Rzymie jako obietnica pana młodego, aby wesprzeć swoją przyszłą żonę i zaopiekować się nią. W IX wieku papież zatwierdził zasadę używania pierścieni w chrześcijańskiej ceremonii ślubnej: symbolizowały one wierność, miłość i jedność dusz.

Jeśli mówimy o tradycjach słowiańskich, to w czasach pogańskich w Rosji pierścienie były związane z bóstwem słonecznym Yarila. Oblubieniec dał oblubienicy złoty pierścień, który przenosi zasadę męską lub słoneczną, a oblubienica dał ukochanemu srebrny pierścień lub personifikację energii księżycowej. Łącząc się, pomogli małżonkom „ustanowić” wspólne życie.

Warto zauważyć, że początkowo nasi przodkowie dawali sobie nawzajem obrączki i obrączki. Pierwszy przypada na czas zaręczyn, jako znak powagi zamiaru zawarcia małżeństwa. Drugi - bezpośrednio podczas ceremonii ślubnej. W 1755 r. Pod panowaniem cesarzowej Katarzyny Drugiej ceremonie zaręczyn i ślubu zostały połączone, a słowa „zaręczyny” i „ślub” stały się synonimami.

Z kolei Stany Zjednoczone poszły w drugą stronę, która, jak wiadomo, jest dziś światowym liderem w dziedzinie „konsumpcji” obrączek ślubnych. Znaczącą rolę w historii biżuterii w kraju odgrywa dom Tiffany & Co, założony w połowie XIX wieku w 1837 roku. Dzięki niemu prezentowanie pierścionka zaręczynowego z dużym diamentem umieszczonym w sześciu platynowych zębach stało się zasadą dobrej formy w Nowym Świecie. Ta tradycja jest starannie zachowana do dziś!

Wróżby

Być może tak wiele znaków i przekonań nie jest związanych z biżuterią jak z obrączką. Na przykład uważa się, że jeśli nowożeńcy wybiorą gładkie pierścienie, wówczas życie rodzinne będzie spokojne i pogodne, bez jednego kamyka na wspólnej ścieżce. Jednocześnie bogato zdobione pierścienie obiecują młodej rodzinie pomyślność i dostatek. Uważa się za dobry znak, aby kupować symbole małżeństwa w jednym miejscu i jednocześnie: wtedy będą cię wiązać na zawsze.

Jeśli nadal decydujesz się na biżuterię z kamieniem, zalecamy zapamiętanie ich symbolicznych znaczeń: ametyst uosabia szczerość, karneol przynosi szczęście, agat - długowieczność, topaz obiecuje wierność. Jeśli pragniesz namiętnej miłości, zwróć uwagę na klejnot rubinowy, nadzieję na wieczne uczucia - diament. Nie pozwól nikomu mierzyć twoich pierścieni, a jeszcze lepiej, napełnij je wodą na kilka dni przed ceremonią i włóż je do zamrażarki. Tak mocno się połączą, że nic nie zerwie twojej więzi małżeńskiej!

Tajne znaki

Dzięki projektowi pierścieni wybranych przez pana młodego wszyscy goście weselni mogą dowiedzieć się wiele o jego charakterze i preferencjach. Dlatego konserwatywni młodzi ludzie wybierają cienki pierścień o szerokości 25 mm. Oczekują, że będą żyć z małżonkiem „długo i szczęśliwie” i zestarzeć się w otoczeniu licznych dzieci i wnuków.

Szeroki i masywny pierścień jest „kotwicą” dla wybranego. Z reguły mówi się, że pan młody nie jest pewien powagi intencji przyszłej żony i dlatego chce do niej zadzwonić. Jednocześnie biżuteria z wzorami i kamieniami jest znakiem, że młody mąż chce odświeżyć związek, uczynić go bardziej żywym i namiętnym.

INFORMACJA NA TEMAT NOWOŚCI

  • W dniu ślubu pierścionek zaręczynowy powinien być jedyną złotą biżuterią panny młodej. Wszystkie metale szlachetne powinny preferować biżuterię.
  • Każdy, kto dotknie pierścionek zaręczynowy w dniu ślubu, wkrótce zostanie zaręczony. Lepiej dać pustą skrzynkę druhnie, która przede wszystkim chce się pobrać. I wtedy jej pragnienie na pewno się spełni.
  • Pierścienie, które są dziedziczone, w szczególności otrzymane ze złotych rocznic małżeństwa, są uważane za szczęśliwe

JESIENNE ŚLUBY

Wesela, które odbywają się jesienią, są tradycyjnie uważane za najpiękniejsze. W Rosji zwyczajowo odbywały się jesienne wesela podczas agrarnego spokoju w indyjskim lecie. Szczególnie staraliśmy się zbiegać z obchodami Święta Ochrony Najświętszej Maryi Panny (14 października), kiedy „zostało ono złożone w koszach, a pole było utrzymane”

Obejrzyj wideo: MAJOR SPZ - X2-ODKURZACZ [email protected] (Listopad 2019).