Porady

Jeśli jest to Twoja pierwsza wycieczka do ZEA, to przy zakupie wycieczki nie należy oczekiwać, że obsesyjne oferty zawierają 1-2 wymagane wycieczki w pakiecie. Wycieczki i wycieczki są zazwyczaj kupowane na żądanie u organizatora wycieczki lub w hotelu. Należy pamiętać, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie jest również zwyczajem niepokoić gości ofertami zakupu dodatkowych usług od firmy przyjmującej. Wszystko pozostaje według własnego uznania. Aby jednak nie przegapić czegoś interesującego, zalecamy uzyskanie pełnych informacji o dostępnych opcjach nawet na etapie zakupu wycieczki - doświadczeni organizatorzy wycieczek zawsze mogą udzielić przydatnych porad.

RAMADAN

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszkają przedstawiciele 133 narodowości różnych religii i wyznających tradycje kulturowe. Dominującą i podstawową w kraju jest kultura rdzennej ludności - Arabów, gdzie islam zajmuje centralne miejsce. Ramadan to święty miesiąc postu, kiedy muzułmanie od świtu do zmierzchu powstrzymują się od jedzenia, picia i palenia. Odwiedzający, z poszanowaniem lokalnych zwyczajów, nie powinni również jeść, pić ani palić publicznie w ciągu dnia.

FOTOGRAFIA

  • Normalne zdjęcia turystyczne są dopuszczalne, ale wzięcie muzułmanki jest uważane za zniewagę.
  • Przed sfotografowaniem miejscowych mężczyzn należy poprosić o ich zgodę.
  • Zabrania się robienia zdjęć budynków rządowych i obiektów wojskowych.
Ostatnio w Zjednoczonych Emiratach Arabskich aktywnie rozwija się turystyka rejsowa

Wybierając się w rejs, należy pamiętać, że zabrania się zabrania ze sobą własnych napojów alkoholowych. Alkohol można kupić w barach i restauracjach.

Sklepy bezcłowe na pokładzie nie działają, gdy statek jest w porcie, dlatego lepiej zaopatrzyć się w szampony, filtry przeciwsłoneczne i inne niezbędne produkty do pielęgnacji skóry i skóry.

Statki wycieczkowe mają amerykański system napiwków. Ostatniego dnia przed końcem rejsu w kabinie pojawią się wskazówki z zaleceniami, ile i kto musi zostać. Staraj się nie wydawać wszystkich pieniędzy na podróż, ponieważ lista osób ubiegających się o napiwek jest dość duża.

Gotówka nie będzie przyjmowana podczas rejsu. Wszystko, co piłeś w restauracjach i barach lub kupowałeś w sklepach, trafia do Twojej kabiny. W przedostatnim dniu otrzymasz ostateczny rachunek, który musisz zapłacić w recepcji.

Czapki i okulary przeciwsłoneczne to najważniejsze rzeczy na twojej podróży! Nie zapomnij o nich, zbierając walizkę!

Obejrzyj wideo: Ania Dabrowska - Porady Na Zdrady Dreszcze (Styczeń 2020).