Karan Kapoor - guru szczęścia

BÓG JEST MÓWIONY O TYM, POŁOŻONY POZYTYWNY, POMYŚLNY I BARDZO WYKWALIFIKOWANY FOTOGRAF KARAN KAPUR BITWY W MIŁOŚCIACH I MIŁOŚCIACH - I wiadomo, że ofiarowane są hojne prezenty.

Brytyjski fotograf indyjskiego pochodzenia Karan Kapoor

W jego świecie króluje piękno i harmonia. Po zbudowaniu relacji z otoczeniem stara się zachować równowagę i nie zakłócać delikatnej równowagi, ponieważ dziedziną jego twórczej działalności jest współczesna fotografia. Reklama, modne, reportaże ... wysyłają potężny impuls do świata, w którym skupia się całe spektrum uczuć i nastrojów artysty, i który jest w stanie generować żywe emocje dla każdego, kto znajdzie się w jego strefie wpływów. A dla Karana cały świat jest takim obszarem. Jako profesjonalny fotograf utrzymuje nas w ciągłym napięciu. Opowiada historię po historii, z oczywistą przyjemnością obserwując naszą reakcję na jego osobiste postrzeganie rzeczywistości. A my, nie czując w ogóle haczyka, zaczynamy wczuwać się w empatię. Na przykład dziecko, które narusza rodzicielskie tabu w swoich ulubionych grach dla dzieci z gumą do żucia. A najciekawsze jest to, że w tej empatii jesteśmy po stronie dziecka. I Karana. Mówią, że taka reakcja jest charakterystyczna dla wrażliwych natur, jednak to dziecko z gumą balonową nie pozostawiło obojętnym żadnego widza!

A obecna femme fatale, mężczyźni obciążeni poważnymi sprawami, babcie z wnukami i hałaśliwymi nastolatkami, widząc zdjęcie, natychmiast zanurzają się w słodkie sny z własnego dzieciństwa, radośnie przypominając sobie, jak to mieli! Oczy stają się coraz lepsze, na ich twarzach pojawia się lekki rumieniec, a ich usta rozszerzają się z szerokimi uśmiechami ... I ta medytacja może trwać wiele godzin. W końcu, nawet odrzucając magazyn, od czasu do czasu wracamy mentalnie do znajomego obrazu dzieciństwa. Do tego beztroskiego życia, w którym otaczający nas świat był codziennie odkrywany. Gdzie wszyscy nas kochali za to, kim jesteśmy na tym świecie. Obsługa muz nie znosi zamieszania ... Patrząc na zdjęcia Karana, trudno nie zgodzić się z klasyką. Rzeczywiście, poezja szczęścia jest tak zaraźliwa! Chcę wierzyć temu, który powiedział nam to wszystko. I który poprowadził nas przez labirynty śmiechu, uśmiechów i szczerej zabawy, tak dyskretnie, ale jednocześnie uporczywie przypominając nam o prostych prawdach. Przede wszystkim, że na świecie wszystkim rządzi miłość i dobry początek. Jednak obrazy Karana dla dzieci mają święte znaczenie. Ale tylko wtajemniczeni mogą badać głębsze warstwy. Na przykład boska moc kina! W końcu główny obraz fotograficzny 2013 roku jest hołdem dla arcydzieła światowego kina - opowieści z włosami! Nie, nie uznanych japońskich kontynuacji i prequeli. Duży film z jasną gwiazdą „złotej ery” Hollywood. Rita Hayworth i jej niezrównana Gilda, bohaterka filmu o tym samym tytule z 1946 roku. Kiedyś taśma wywołała kilka skandali. Jeden z tych odcinków był szeroko omawiany w legendarnej sztuczce „Shawshank Redemption” z włosami. Mężczyźni mogli bez końca obserwować, jak to zrobiła Rita. Włosy bez efektów 3D zahipnotyzowały widownię. W Karan sztuczki Rity wykonują dorośli i młodzież. A włosy, wciąż pobudzające męską wyobraźnię, przynoszą autorowi dywidendy za bardzo udaną replikę. To włosy, żywe zdjęcie „Portret rudowłosej dziewczynki” (Red Hair Girl), przyniosły Kapoorowi jednocześnie trzy prestiżowe nagrody fotograficzne - PDN Photo Annual Award, American Photography 29 Award i Px 3 (Prix de la Photographie).

Świetne zdjęcie! Cieszę się, że społeczność fotograficzna to doceniła. A jeśli to nie jest tajemnica, dlaczego właściwie jest rudowłosa dziewczyna?

W rzeczywistości były trzy dziewczyny. Azjatka (brunetka), z regionu Kaukazu (blondynka) i nasza rudowłosa dziewczyna. Uczestniczyli w tak zwanym zadaniu testowym (eksperci oceniają ukłon, trend i wygląd fotografa, - wyd.). Ale szczerze mówiąc, podczas strzelania po prostu wygłupialiśmy się, bawiąc się rudymi włosami naszego modelu. Badaliśmy je pod różnymi kątami. W jednej z tych chwil zrobiono to zdjęcie. Nie ma analogu! To naprawdę jedyne zdjęcie w całym zdjęciu. A tak przy okazji, kiedy castowaliśmy, nie wybraliśmy modelu o idealnej twarzy. I szukali czegoś niezwykłego i plastikowego.

Czy spodziewałeś się otrzymać nagrodę za swoją pracę, czy te nagrody były całkowitą niespodzianką?

Nagrody za to ujęcie są całkowitą niespodzianką ... Nie byłem znany jako fotograf pracujący w dziedzinie piękna, a nawet zdejmujący włosy!

Jakie zmiany zachodzą w fotografii światowej? Jaka jest sztuka? A co najbardziej interesuje fotografów?

Fotografia zmienia się tak szybko, że czasem trudno jest nadążyć za nią! Teraz jest już smartfon Nokia z 41-megapikselowym aparatem. A uniwersalna technologia CGI (z angielskiego Common Gateway Interface - wspólny interfejs bramy: technologia serwerowa używana do organizowania wymiany danych - ok. Wyd.) Praktycznie dokonała rewolucji w autofotografii, a sam fotograf może tylko czekać na zakończenie pracy drukarki 3D! A jednak technologia nie jest tak doskonała, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Nie mogą kopiować raportu, przekazywać prawdziwych emocji, empatii, decydujących chwil i spontaniczności podczas fotografowania ludzi. Aby to zrozumieć, musisz zobaczyć pracę Sebastiana Salgado ...

Czy można argumentować, że dziś na czele jest właśnie reklama, a nie fotografia mody?

Fotografia reklamowa jest bardzo konkurencyjna. Ale aby się wyróżnić, musisz być innowacyjny i podejmować ryzyko w każdej chwili!

Twoje zdjęcia są pełne ekspresji, ruchu, potężnej energii ... Nie lubisz tak statycznych?

Tak, podoba mi się, gdy modele są zajęte czymś w kadrze. Niedawno zrobiłem zdjęcie z moją córką i jej przyjaciółką. Oboje mają 14 lat. Tak więc przyjaciel był podekscytowany możliwością przedstawienia profesjonalnego modelu. Musiałem poprosić córkę, aby wyjaśniła jej, że zdjęcia nie są wcale pięknymi pozami w aparacie! Zrobiłem świetną sesję zdjęciową (jest opublikowana na mojej stronie), ale dziewczyny były rozczarowane. Nigdy nie mieli pięknych zdjęć na Facebooku!

Czy zdałeś sobie sprawę z tego, że jesteś profesjonalistą w fotografii? A może chcesz coś zmienić? 

Zawsze jest coś do nauczenia się! Na przykład przed pojawieniem się Canona 5D fotografowie rzadko najeżdżali świat wideo. Obecnie większość moich projektów obejmuje tworzenie nie fotografii, ale ramek wideo. Dlatego nigdy nie możesz spocząć na laurach!

Czy lubisz marzyć?

Tak, po prostu robię to, o czym marzę!

Obejrzyj wideo: Prof. Dadak: Nowa NAFTA USMCA to przygotowanie USA do wojny handlowej z Chinami (Październik 2019).