Ustawa o dziedzictwie historycznym ZEA, która ma zostać przyjęta w 2013 r

Federalna ustawa o ochronie zabytków i dziedzictwa kulturowego ma wejść w życie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na początku 2013 r.

„Obecnie nie ma przepisów federalnych w tej dziedzinie, spodziewamy się, że prawo zostanie przyjęte w ciągu trzech miesięcy” - powiedział Rashad Bukhash, dyrektor Departamentu Dziedzictwa Architektonicznego w Dubaju. Według niego, ustawa oczekuje obecnie na zatwierdzenie przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Zaraz po wejściu w życie ZEA będą miały możliwość umieszczenia swoich zabytków architektury na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

„Nowe prawo zabrania sprzedaży i niszczenia historycznych budynków i dokumentów historycznych, ponieważ częściowo należą one do historii i kultury kraju” - powiedział Bukhash.

Obecnie w ZEA znajduje się 3200 obiektów architektonicznych związanych z dziedzictwem historycznym. „Przed wyburzeniem starego budynku sprawdzamy jego historię, wiek i to, czy jest to ważne dla kultury kraju. Niszczenie starych budynków o wartości jest przestępstwem. Wprowadzenie nowych zasad zachowa naszą historię architektury” - powiedział Bukhash.