Wiadomości Forda 2013

Na ostatnich Międzynarodowych Targach Informatycznych GITEX Ford Middle East przedstawił dwa nowe produkty: Ford Taurus 2013 i Taurus SHO. Oba modele stały się ucieleśnieniem nowych technologii, ulepszonego projektu i osiągów jazdy, a także oszczędności paliwa.

Taurus udoskonalił swój sportowy design - w porównaniu z modelem podstawowym z 2010 roku ma szersze koła, opony i osłonę chłodnicy, większe tylne światła LED i szybkie kontury maski. SHO wykorzystuje czarną przednią kratkę i skrzydło na pokrywie bagażnika. Wśród technologii, które znalazły zastosowanie w tych modelach, można zauważyć innowacyjny system automatycznego zmniejszania prędkości przy zbyt szybkim wchodzeniu w zakręt za pomocą układu hamulcowego, z niezależnym rozkładem siły hamowania.

Model wykorzystuje również zaawansowany interfejs samochodowy MyFord Touch, który składa się z dwóch kolorowych wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, które dostarczają kierowcy informacji o stanie samochodu, a także zapewniają funkcje nawigacyjne i multimedialne.

Jeśli chodzi o silnik, model jest wyposażony w standardowy 3,5-litrowy, naturalnie wolnossący silnik V-6 firmy Taurus, z dodatkiem podwójnie niezależnego zmiennego rozrządu wałka rozrządu, co pozwala zwiększyć efektywną moc, a jednocześnie zwiększyć oszczędność paliwa. Oprócz istniejących silników z tej linii, Ford dodał nowy 2,0-litrowy silnik EcoBoost o mocy 365 KM.

Wnętrze Forda Taurus zmieniło się znacząco dzięki powszechnemu stosowaniu wysokiej jakości materiałów dźwiękoszczelnych. Dodatkowe opcje obejmują przednie fotele z masażem, czujniki deszczu z automatyczną kontrolą prędkości, automatyczne włączanie kamery cofania przy wyborze biegu wstecznego. Modele są również wyposażone w zaawansowane technologicznie systemy, które pomagają kierowcy w trudnych sytuacjach na drodze.

Obejrzyj wideo: Cudzoziemiec - cały film Lektor PL film ackji (Listopad 2019).