Dubaj

Każdy region tego emiratu ma swoją własną charakterystykę. Spaceruj ulicami starego miasta lub zanurz się w wyjątkowej atmosferze „nowego Dubaju” - tutaj spodoba ci się wszystko.

Jumeirah

Drogi obszar elitarnych rezydencji. Przytulny park plażowy Jumeirah z zadbanym ogrodem jest czynny od 8.00 do 22.30 (w poniedziałki wstęp jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci poniżej 12. roku życia i kobiet). Opłata za wstęp wynosi 5 drh za osobę i 20 drh z samochodu. Al Safa Park znajduje się również w okolicy. Historia parku sięga 1975 roku, powierzchnia wynosi 64 ha. Na całym terytorium istnieją kanały, przez które przerzucane są mosty. Park jest otwarty od 8.00 do 22.30, wejście - 5 drh.

W tym obszarze znajduje się meczet Jumeirah, unikalny park wodny Wild Wadi, klub jachtowy i sztuczna wyspa The Palm Jumeirah. Tutaj znajdują się najmodniejsze hotele w Emiratach - Jumeirah Beach, Mina A'Salam i Al Qasr. W edukacyjnej wiosce wiedzy o SSE znajdują się oddziały wielu międzynarodowych uniwersytetów. W zoo Jumeirah można zobaczyć rzadkie zwierzęta: wilka arabskiego, kota Thomsona i kormorany Bakotrid.

Jeśli jednak pobyt w Dubaju jest ograniczony do jednego lub dwóch dni, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie starej części miasta, którą zatoka dzieli na dwie dzielnice - Deira i Bar Dubai.

Deira

Jedna z najstarszych dzielnic Deiry nazywa się Al-Dagaaa. Oto stary Złoty Rynek (Złoty Suk), dworzec autobusowy, targ z owocami morza (Targ Rybny) i dwa tunele Shindag - samochód i pieszy.

Jest mało prawdopodobne, abyś minął Baniyas Square (alias Nasser Square) - komercyjne serce Dubaju. To tutaj kupują głównie turyści z krajów WNP.

Rigga Street to dwukilometrowy bulwar, który zaczyna się w pobliżu centrum handlowego Al Ghurair, biegnie równolegle do zatoki i kończy się meczetem niedaleko słynnej Wieży Zegarowej. Istnieje wiele modnych butików, kawiarni i restauracji, których stoły wystawiane są bezpośrednio na chodnik w chłodne dni. Tutaj możesz zapoznać się z dowolną kuchnią - arabską (Al Safadi), filipińską (Golden Fork), rosyjską („Fantasy”), libańską, amerykańską i wieloma innymi.

Ponadto w Rigdze znajduje się kilka sklepów sprzedających perskie słodycze, arabskie ubrania i perfumy. Placówki te zamykają się dość późno, około północy.

Deira kończy się na parku na półwyspie Mamzar. Z widokiem na wieżowce Emirate of Sharjah oferuje odwiedzającym huśtawki, zjeżdżalnie, przejażdżkę pociągiem, wypożyczalnię rowerów, kawiarnię (do 20:30), zatoki morskie, czyste plaże, wiele miejsc do grillowania, podgrzewany basen i domki. W piątki indyjskie i arabskie rodziny wychodzą na piknik z namiotami, fajkami wodnymi i instrumentami muzycznymi. Oprócz nich turyści i przedstawiciele rosyjskiej diaspory dubajskiej „spotykają się”, umawiając się na stronie forum www.chatru.com.

Bar Dubai

Możesz dotrzeć tutaj z Deira za pomocą łodzi abra, a także autobusów i taksówek przekraczających zatokę wzdłuż trzech mostów i tunelem Shindaga. (Szczegółowe informacje znajdują się w sekcji „Transport”).

Na lewo od mostu Al-Maktoum znajduje się Creek Park, który wyróżnia się szeroką różnorodnością flory: 280 gatunków roślin, w tym gigantyczne kaktusy, rośnie na 96 hektarach. Otwarte od 8.00 do 23.00. Wejście 5 drh.

W parku znajduje się miasteczko dla dzieci, miejsca do grillowania, wędkowania i jazdy na rolkach, a także sieć restauracji Malik Burger. Wypożyczalnia rowerów jest dostępna. Kolejka linowa (czynna do 21.30) oferuje zapierające dech w piersiach widoki na zatokę i miasto. Najbliższe wejście do kolejki linowej znajduje się w pobliżu miasta Healthcare, w dzielnicy Ud Metha, słynnej z kościoła Świętej Trójcy, w którym odbywają się nabożeństwa prawosławne.

Jeśli przyjechałeś do Dubaju na zakupy, spójrz na Karama - kolorową indyjską dzielnicę, w której możesz tanio kupić „kopie” produktów Rolexa, Gucciego, Christiana Diora, Bulgari i Louisa Vuittona, które są prawie nie do odróżnienia od oryginałów. Jeśli jednak chcesz zobaczyć zabytki, twoja ścieżka leży na starym bazarze, przypominającym Złoty Rynek w Deira - i oczywiście w okolicy Shindag.

Tutaj, na niewielkim obszarze, koncentrują się najlepiej zachowane stare budynki. W ciągu zaledwie dwóch do trzech godzin możesz odkryć Pearl Catcher Village, Heritage Village, dom szejka Saeeda Al-Maktouma i wieżę strażniczą Shindag. Koniecznie odwiedź pobliską Divan (Urząd Władcy Dubaju), Wielki Meczet i Muzeum Dubaju.

Bastakia

Ten zabytkowy bar Dubai znajduje się między muzeum miejskim w forcie Al Fahidi, promenadą Bay i ulicą Musalla. Większość lokalnych budynków została zbudowana na przełomie XIX i XX wieku. Teraz cała dzielnica została uznana za zabytek. Aby wyobrazić sobie, jak wyglądało miasto w przeszłości, warto wędrować wąskimi uliczkami. Osiedlili się tu zamożni kupcy z Persji; sama nazwa pochodzi od perskiej prowincji Bastak. W tej prestiżowej dzielnicy wybudowano domy i przedstawicieli szlacheckich rodzin emiratu blisko władcy. Obecnie Bastakia jest aktywnie odnawiana (zachowało się 57 domów), a wkrótce zamieni się w turystyczną Mekkę, w której będą znajdować się kawiarnie, restauracje, sklepy z pamiątkami i galerie sztuki.

Wielki Meczet

Jego najwyższy minaret w Dubaju (70 m) jest widoczny dla wszystkich, którzy popływają łodzią abra na Stary Rynek Bar-Dubaj. Meczet zdobi dziewięć dużych i czterdzieści pięć małych kopuł. 1200 osób może modlić się w tym samym czasie. Nowoczesny budynek wzniesiono pod koniec XX wieku na miejscu starego, zbudowanego w 1900 roku. Ten meczet, z największymi witrażami z zatoki, jest ważnym centrum życia kulturalnego i religijnego Dubaju.

Wejście do niego jest otwarte tylko dla muzułmanów.

 

Dom szejka Saeeda Al Maktouma

Znajduje się w Bar Dubai, na nabrzeżu Shindaga. Jest to typowy kwadratowy budynek firmy Adobe typowy dla lokalnej architektury. Został zbudowany w 1896 roku przez przodków obecnego władcy Dubaju. Dom ma 30 pokoi: zgodnie z arabską tradycją mieszkało tu kilka pokoleń klanu Maktum pod jednym dachem.

Stała wystawa fotografii z połowy XX wieku opowiada o transformacji Dubaju w nowoczesne miasto. Miłośnicy czarno-białych fotografii z pewnością ucieszą się z portretów Beduinów i grupowych zdjęć klanów na tle ich ufortyfikowanych domów. Kolekcjonerzy będą zadowoleni z wyboru starych znaczków, bono i monet, w tym rupii indyjskich, które trafiły do ​​Dubaju za czasów angielskiego protektoratu.

Godziny otwarcia: sobota-czwartek - codziennie od 08.0020.30, w piątki 15.30-21.30

Wioska nurkowa

Wioska rybaków i łowców pereł znajduje się w Bar Dubai, w dzielnicy Shindaga, w pobliżu wejścia do tunelu. Obecna wystawa opowiada o życiu pierwszych osadników plemion koczowniczych, o historii nawiązania stosunków handlowych drogą morską, rybołówstwem i wydobyciem pereł. W wiosce znajduje się klub nurkowy.

Otwarte codziennie od 8.00 w 22.00. W piątek działa od 8.00 do 11.00 i od 16.00 do 22.00. Tel do wiadomości (04) 393 7151. Wstęp jest bezpłatny.

 

Meczet Jumeirah

Ten meczet, przedstawiony na rachunku 500 dirhamów, jest jednym z najbardziej znanych, dużych i pięknych w Dubaju i jedynym w mieście, otwartym dla turystów, którzy nie wyznają islamu. Znajduje się przy wejściu z Bar Dubai do Jumeirah 1, w pobliżu Dubai Diving Center. Cogodzinne wycieczki organizowane są w czwartki, soboty, niedziele i wtorki o 10 rano. Dzieci mogą wchodzić od 5 lat. Panie powinny nosić długie spódnice lub spodnie, góra powinna zawsze mieć długie rękawy, szalik lub szalik należy rzucić na głowę. Meczet opowie o tradycjach architektonicznych i cechach takich budynków, głównych kanonach islamu i historii arabskich kalifatów.

Wejście jest płatne - 10 drx.

Tel w przypadku zapytań (04) 353 6666

Muzeum Dubaju

Łatwo go znaleźć w Bar Dubai, między Bastakią a Wielkim Meczetem. Fort Al Fahidi, zbudowany w 1778 roku w celu ochrony przed atakami morskimi, mieści dwa muzea - ​​historyczny i wojskowy. Przed odbudową w 1971 r. W tym forcie znajdowały się koszary, pałac i więzienie. Ekspozycja muzeum przedstawia w podziemnych i podziemnych salach życie kalifatu arabskiego za czasów plemion Beduinów i systemu niewolników, artykuły gospodarstwa domowego, rzemieślników i rzadkie znaleziska wykonane z metalu i gliny, które mają 4000 lat. Muzeum, znajdujące się za Wielkim Meczetem, między Bastakią a Starym Rynkiem Bar-Dubaj, jest otwarte od 8.30 do 19.30 (w piątki - od 14.00 do 19.30). Obejmuje dziedziniec starego fortu i podziemną wystawę, której postacie pozwolą zanurzyć się w atmosferze starego Dubaju z jego wszystkimi kolorami, zapachami i dźwiękami.

Aby uzyskać informacje, zadzwoń (04) 353 1862


Nowy Złoty Suk

Znajduje się na Al Mina Street (prowadzącej z Bar Dubai do Jumeirah) naprzeciwko portu zwanego po szejku Rashid. Asortyment towarów charakteryzuje się pełną mieszanką stylów, trendów i kultur. W samym sklepie Fenoomen można znaleźć biżuterię wiodących europejskich firm w Austrii, Belgii, Holandii i Hiszpanii, w tym produkty Swarovsky. Wiele sklepów jest bogato prezentowanych z biżuterią z żółtego, czerwonego i białego złota, perłami, czarnymi i żółtymi diamentami.

Centrum zapewnia bezpłatny transfer z hotelu i dwupiętrowy parking. Dla pań są dwa salony piękności: Daksha z różnego rodzaju masażami, sauna i kąpiele mineralne oraz Top Ten, gdzie można przejść wszelkie zabiegi kosmetyczne, wykonać manicure i pedicure.

Wioska etnograficzna (wioska dziedzictwa)

Znajduje się na skarpie Shindag, w pobliżu domu Sheikha Saeeda i wioski Divers. Wieś to otoczona murem przestrzeń, w której próbki tradycyjnych domów są eksponowane na wolnym powietrzu. W szczególności znajduje się beduiński dom letni wykonany z pni i gałęzi palmy daktylowej.

We wsi można kupić pamiątki, wypróbować tradycyjne płaskie ciasta, odwiedzić sklepy rzemieślników, nałożyć wzory na hennę na ręce i nogi, spojrzeć na występ tradycyjnego tańca i robić zdjęcia w strojach arabskich. Jest też małe muzeum, w którym eksponowane są znaleziska archeologiczne; poza murami wioski znajduje się plac zabaw, na którym można jeździć na wielbłądzie.

Park Mushrif

Największy park w Dubaju znajduje się 12 km od centrum miasta, za międzynarodowym lotniskiem w Dubaju. Park jest popularny zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców, idealne miejsce na ucieczkę od zgiełku miasta. Na zielonym terenie parku zbiera się powierzchnię 124 hektarów, różne rodzaje drzew krzewów i kwiatów rosnących we wszystkich Emiratach. Według najnowszych danych park ma ponad 30 000 drzew i krzewów. Oprócz otwartych przestrzeni parku znajdują się sztuczne jeziora, fontanny, zjeżdżalnie alpejskie, baseny i place zabaw. Tutaj możesz także jechać pociągiem, który będzie podróżował po parku, jeździć na kucyku i wielbłądzie.

Główną atrakcją Mushrif Park jest Międzynarodowa Wioska. Reprezentuje 13 modeli domów z różnych krajów i kultur. Istnieje duński młyn, indyjski wigwam, angielski dom, tajska pagoda, afrykańska chatka, domy reprezentujące kulturę Chin i Japonii, Norwegii i Indonezji oraz oczywiście same Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Wejście do parku w cenie 5 drh za osobę i 30 drh z samochodu; Wejście na basen - 5 drh dla dzieci i 10 drh dla dorosłych.

Godziny otwarcia: codziennie od 08.00 do 22.00, w środy - Dzień Kobiet.

Zoo w Dubaju

Najstarsze zoo nie tylko w ZEA, ale także na Półwyspie Arabskim. Historia zoo rozpoczęła się od prywatnej kolekcji egzotycznych zwierząt znajdujących się w dużym ogrodzie. W 1971 r. Został przeniesiony przez właściciela do gminy. Teraz zoo zajmuje powierzchnię około 2 hektarów w samym centrum miasta w elitarnej dzielnicy Jumeirah. Mimo niewielkich rozmiarów zoo zapewnia schronienie około 1500 zwierzętom i ptakom, w tym niedźwiedziom syryjskim, szympansom, lwom i żyrafom afrykańskim, tygrysom bengalskim, gazelom, flamingom i wężom.

Wejście do zoo - 2 godz., Wtorek - dzień wolny.

Do wiadomości: (04) 344 0462

Rezerwat przyrody Flamingo w Ras Al Khor

Rezerwat w mieście Ras Al Khor wraz z otaczającą go strefą buforową zajmuje powierzchnię nieco ponad 6 metrów kwadratowych. km Jest to jedyny chroniony rezerwat wodny w kraju od 1971 r., Na którego terytorium występuje 47 gatunków roślin i 266 gatunków zwierząt. Jest to delikatny ekosystem, w którym reprezentowane są trzcina i namorzyny, krzewy, laguny i bagna. Przyczynia się to do różnorodności biologicznej rezerwatu, w którym występuje duża liczba ptaków (w tym wędrownych), skorupiaków, małych ssaków i ryb.
Turyści przyjeżdżają tutaj, aby cieszyć się przyrodą i głównymi mieszkańcami rezerwatu i jego talizmanu - pięknymi różowymi flamingami, których liczba sięga 500 osób. Wejście do rezerwy jest bezpłatne po uprzedniej rejestracji.

Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń do gminy Dubaj: 04 606 6822/606 6826


Wonder Bus

Ten „cudowny” autobus podróżuje zarówno drogą lądową, jak i wodną. Klimatyzowany autobus ma 44 wygodne miejsca dla pasażerów i telewizor z szerokim ekranem LCD. Podczas fascynującej wycieczki przejedziesz przez najciekawsze zabytki Dubaju, a następnie zanurzysz się w morskiej powierzchni Dubai Creek. Profesjonalni przewodnicy przedstawią wiarygodne fakty z historii Dubaju. Czas trwania wycieczki wynosi dwie godziny dwa razy dziennie. Wycieczka rozpoczyna się w centrum handlowym Bur Juman.

Cena wycieczki: dla dzieci w wieku 3-12 lat - 75 drx (20 USD), dla dorosłych - 115 drx (31 USD).

Obejrzyj wideo: ZYCIE W DUBAJU #1 Plusy i minusy Dubaju (Kwiecień 2020).