Bulova Specjalny kamerton

PATRZĄC NA NAZWĘ TEJ MARKI, NIEKTÓRE NASZE CZYTELNIKI MOGĄ MYŚLĄ O MOWIE O ROCKETACH „BULAVA” LUB O TEJ SAMEJ BRONI SYNTEZY, KTÓRE ZOSTAŁY SYMBOLEM UKRAIŃSKIEGO.

Jednak marka i wytwarzane pod nią produkty zostały nazwane na cześć jej założyciela, z którego nadal można się pochwalić. Porozmawiamy o zegarze. Nasz rozmówca, Dennis Perry, prezes firmy zegarmistrzowskiej Bulova, z przyjemnością opowiada o tworzeniu marki w ostatnim okresie oraz o znaczeniu wejścia na nowe rynki strategiczne dzisiaj, z których jednym z nich jest region Bliskiego Wschodu.

Po pierwsze, Dennis, chciałbym pogratulować, że marka Bulova wreszcie pojawiła się na Bliskim Wschodzie, dzięki współpracy z Al Tayer Group. Po drugie, pomówmy o tym, dlaczego tak ważne było, aby firma pojawiła się teraz na tym rynku?

Muszę powiedzieć, że w Ameryce Północnej wszyscy znają zegarek Bulova z legendarnym kamertonem na tarczy. Podczas sondaży 93 procent Amerykanów, których dochód przekracza 100 000 $ rocznie, stwierdziło, że je nosiło lub kiedyś je nosiło. I nie jest to zaskakujące, ponieważ Bulova przeszła do historii nie tylko jako producent zegarków, ale także jako reklama. Jeśli przejdziemy do historii, jeszcze w 1926 roku, dokładnemu sygnałowi czasu w pierwszej komercyjnej stacji radiowej w Stanach Zjednoczonych towarzyszył wygaszacz dźwięku: „Na dźwięk jest 8 P. M., B. U. L. O. V. A., Bulova czas oglądania”. Oznacza to, że nawet wtedy wszyscy Amerykanie wiedzieli, że Bulova to przede wszystkim dokładność.

Następnie Bulova stworzyła również pierwszą reklamę telewizyjną. Przez 20 sekund, podczas przerwy w meczu baseballowym w 1941 r., Na tle mapy kraju pokazywany był zegar, któremu towarzyszył prosty tekst od mówcy: „Ameryka biegnie w czasie Bulova!”. I muszę powiedzieć, że firma, zapłaciłem wtedy za ten film aż 9 USD, miałem pełne prawo ogłosić takie hasło!

Dzisiaj świat całkowicie się zmienił. Biorąc pod uwagę procesy globalizacji, doszliśmy do wniosku, że popularność marki Bulova na kontynencie amerykańskim jest zdecydowanie niewystarczająca. I poszedł na nowe rynki. Co więcej, w ciągu ponad 100 lat historii zgromadziliśmy doskonałe doświadczenie w przezwyciężaniu różnych kryzysów, więc wcale nie zawstydziliśmy się tym, że na przykład wprowadziliśmy nasze produkty na rynek rosyjski w 2008 r., W środku globalnego kryzysu finansowego. Byliśmy pewni sukcesu, a nasz instynkt nas nie zawiódł. Dzisiaj wchodzimy na rynek Bliskiego Wschodu, przede wszystkim planując objąć kraje takie jak ZEA, Arabia Saudyjska i Kuwejt.

I przypuszczam, że możemy tutaj znaleźć naszych fanów.

Dennis, powiedz mi, komu marka zawdzięcza swoją nazwę?

Imigrant z Czech Czech, Josef Bulova. Kierowany wielkim amerykańskim snem 23-letni mężczyzna otworzył swój sklep jubilerski w Nowym Jorku w 1875 roku. Nawet wtedy wiedział na pewno, że sukces można osiągnąć tylko pod jednym warunkiem - oferując kupującemu najlepszy produkt w najlepszych cenach. Po dotarciu do ducha czasów, w przededniu I wojny światowej, Bulova rozpoczyna produkcję zegarków wewnętrznych i kieszonkowych we współpracy z zegarmistrzami ze Szwajcarii. Nawiasem mówiąc, zegary ścienne, kominkowe i podłogowe Bulova są nadal bardzo poszukiwane w Ameryce. To prawda, że ​​prawie nie oferujemy ich na innych rynkach.

Pan Bulova, który stał się w 100% Amerykaninem w stylu prowadzenia działalności gospodarczej, wkrótce zaczyna produkować zegarki - najpierw męskie, a następnie damskie, uważnie słuchając potrzeb rynku dotyczących dokładności, niezawodności i piękna. W przededniu II wojny światowej, niemal jednocześnie z Henry'm Fordem, który wprowadził produkcję samochodów na przenośnik taśmowy, wnikliwy Joseph Bulova wprowadza całkowicie nową koncepcję produkcji zegarków, opartą na całkowitej standaryzacji wszystkich części ruchu zegarków.

Ten krok nie tylko obniżył koszty produkcji, ale także zrewolucjonizował konserwację i naprawę zegarków. Praca nad rozwojem technologii, pomysłów i samego czasu pozwoliła Bulova zainwestować w badania na wielką skalę. Tak więc w 1928 roku firma oferuje pierwsze na świecie radio z budzikiem, w 1931 roku - elektryczne; na poparcie powiązanych dziedzin technologii w 1929 r. opatentował całkowicie nowy zegarek samochodowy. W 1926 r. Bulova ogłosiła nagrodę pilotowi, który sam wykonałby lot transatlantycki.

Będąc pierwszym zegarmistrzem na świecie, Bulova zaczęła inwestować ponad milion dolarów rocznie w reklamę swoich produktów. Było to we wczesnych latach trzydziestych XX wieku, a ówczesny dolar „ważył” 12,5 razy więcej niż obecny. Dzięki geniuszowi finansowemu jego założyciela, który zmarł w 1935 r., Firma z powodzeniem przeżyła Wielki Kryzys Amerykański, prawie bez spadku sprzedaży - zegarki chętnie sprzedawano na raty. Nawet najbiedniejszy Amerykanin w tych trudnych latach zdawał sobie sprawę, że czas to pieniądz, a dokładny czas z Bulova to pieniądz.

Dziś również szeroko reklamujemy nasze produkty w mediach drukowanych i elektronicznych, aktywnie wykorzystujemy reklamy telewizyjne i zewnętrzne, chętnie sponsorujemy wydarzenia sportowe i charytatywne, prezentujemy nasze produkty na wiodących wystawach zegarków. Daje to marce dodatkowe międzynarodowe uznanie.

Który segment chciałbyś dziś rozważyć jako Bulova? Co to jest skomplikowana mechanika? Zegarki jubilerskie? Potrzebujesz na co dzień? A jakie są główne zalety zegarków Bulova?

Powiedziałbym, że Bulova przez cały czas jest niedrogim luksusem. Ceny naszych zegarków, w zależności od kolekcji, wynoszą od 200 do 5000 dolarów. Zgadzam się, nie będąc najbogatszym, każdy może sobie pozwolić na zakup naszych pięknych i dokładnych zegarków. Kupując zegarek Bulova, kupujący musi pamiętać, że oprócz wspaniałej historii i niezrównanej jakości produktów, nasza firma specjalizuje się w diamentach, które zdobią modele z linii Diamond, a także jest innowatorem zarówno pod względem oryginalnego designu, jak i technologii.

Głównym przedmiotem naszej dumy była zawsze wysoka dokładność naszych zegarków. Tak więc, na przykład, prawdziwy rozkwit firmy, która przyniosła jej światową sławę, przyszedł pod koniec lat 50. XX wieku, kiedy narodził się słynny Accutron - zasadniczo nowe zegarki z dokładnością ± 2 sekund dziennie (lub jedną minutę miesięcznie). Wynalazcami Accutronu byli szwajcarski Max Hetzel i amerykański Wi-Ou Bennet, którzy odważyli się obrócić podstawowe zasady klasycznych zegarków. Dokładność tego zegarka przekroczyła wszelkie normy, jakie w tamtych czasach można było sobie wyobrazić. W 1960 r. Bulova zaczęła masowo produkować nadgarstek Accutron-214, który wydawał przyjemny dźwięk muzyczny zamiast zwykłego tykania. Przez 17 lat ten zegarek pozostawał najdokładniejszy na Ziemi i w kosmosie.

Technologia Accutron została wykorzystana przez Narodową Agencję Lotniczą Stanów Zjednoczonych (NASA) w 46 misjach kosmicznych USA. W 1969 roku zegar Akkutron wpadł do Morza Spokoju na Księżycu, gdzie został sprowadzony na statek Apollo-11 przez pierwszych księżycowych ludzi Neila Armstronga i Buzza Aldrina, którzy wkrótce zostali wysłannikiem Bulovy na cały świat. Sława „kamertonu kosmicznego” była tak wielka, że ​​firma wybrała go jako symbol. Dlatego dziś wszystkie zegarki Bulova są oznaczone wizerunkiem słynnego kamertonu lub „obracającego się widelca”. I jeszcze jeden moment wydaje mi się niezwykle ważny. Następnie, w połowie ubiegłego wieku, nasze zegarki Accutron były używane na amerykańskich kolejach, a prezydent Linden Johnson ogłosił je „Oficjalnym prezentem administracji Białego Domu”. Od tego czasu zegarki Bulova nie straciły swojej niezawodności i dokładności, stając się prawdziwą dumą kolekcjonerów i miłośników zegarków.

Co się dziś dzieje w warsztatach Bulova?

Nadal produkujemy znane linie zegarków z diamentami i mechanicznymi chronografami, a także unikalne modele oparte na mechanizmach kwarcowych. Po tym, jak firma przeszła od jednego inwestora do drugiego w latach 70. i 80. i odzyskała wiodącą pozycję w Stanach Zjednoczonych, w 2002 r. Zaczęliśmy podbijać europejski rynek zegarków, przenosząc w tym celu siedzibę główną z Nowego Jorku do Szwajcarii Fryburga. Zegarki opracowane przez najlepszych projektantów w Szwajcarii znalazły wielu fanów na rynkach Starego Świata.

Jednocześnie wszystkie modele Bulova są wierne własnej tradycji - wyróżniają się wysoką dokładnością i przystępnymi cenami. W 2008 roku zostaliśmy strategicznymi partnerami japońskiej firmy Citizen, co pozwoliło nam wprowadzić na rynek innowacyjne technologie przyszłości. Dziś z dumą prezentujemy naszą nową ofertę Precisionist. To najdokładniejszy zegarek na świecie, którego błąd wynosi zaledwie 10 sekund rocznie!

Szczególną uwagę przywiązujemy oczywiście do zegarków jubilerskich i kolekcji, która nosi bezpośrednią nazwę firmy - Bulova. Są to okrągłe, kwadratowe, prostokątne skrzynki, beczki, tarcze z masy perłowej, stalowe, złote, kryształowe i szafirowe szkła, kamienie szlachetne i najlepsze diamenty - bogactwo wyboru uderza w prawdziwie amerykańskiej skali. Wszystkie z nich są oczywiście wyposażone tylko w szwajcarskie mechanizmy, skrzynki i inne akcesoria i są montowane przez szwajcarskich mistrzów. Tylko ceny zegarków Bulova trudno nazwać szwajcarskimi, ponieważ pozostajemy liderem w naszym segmencie - luksus dostępny dla każdego.

I bez względu na dalszy rozwój sytuacji w świecie zegarków, jesteśmy nastawieni na nasz własny, specjalny kamerton. Kamerton Bulova!

Dennis, ostatnie pytanie. Co osobiście oznaczają dla ciebie zegarki na rękę?

Przede wszystkim odzwierciedlenie ich osobowości i statusu. Możesz teraz odczytać czas wszędzie - na telefonach komórkowych, komputerach i innych urządzeniach elektronicznych, ale powiedz światu: „Osobiście odnoszę się do siebie, do życia i wszystkiego, co mnie otacza” pomogą tylko odpowiednio dobrane zegarki.

Cóż, nie mam nic do dodania. Dzięki za rozmowę. Powodzenia dla Ciebie i Bulova na nowych rynkach.

Obejrzyj wideo: Wyjątkowe zegarki Bulova. (Październik 2019).