Z kart w Dubaju można płacić w sklepach

Według Abdula Mukhsina Yunusa, dyrektora naczelnego Departamentu Strategicznego i Ładu Korporacyjnego Dubajskiego Komitetu Dróg i Transportu (RTA), karty za korzystanie z transportu publicznego w Dubaju można płacić w sklepach.

„Zasoby systemu kart dają takie możliwości. W tej chwili czekamy tylko na potwierdzenie od operatorów handlowych, że są gotowi przyjąć karty NoL do zapłaty”, powiedział Yunus. „Myślę, że do początku przyszłego roku będziemy mogli wprowadzić ten nowy produkt „

Mówiąc o stworzeniu nowych przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych, Yunus zauważył, że pierwsza faza budowy ścieżek o długości 50 km już się rozpoczęła.

W jego ramach ścieżki zostaną zbudowane w kilku obszarach miasta, w tym w Jumeirah. Do 2020 r. Ma powstać w Dubaju ponad 800 km przejść dla pieszych i ścieżek rowerowych.

Władze Dubaju oczekują, że do 2020 r. Długość sieci metra w mieście wyniesie łącznie 3 tysiące kilometrów, a liczba obsługiwanych pasażerów dziennie wyniesie 2 miliony osób. Obecnie 300 000 osób korzysta z metra w Dubaju każdego dnia, a 380 000 osób korzysta z transportu morskiego i autobusowego. Ponadto łączna liczba autobusów w Dubaju wzrośnie w ciągu najbliższych ośmiu lat do 2 tys. Wśród innych planów władz miasta - budowy dziewięciu nowych obwodnic, 95 nowych węzłów komunikacyjnych i zwiększenia do 100 torów na skarpie.

Obejrzyj wideo: POTENCJALNY ATAK NA KRYPTOWALUTY, podatki, Dubaj, karty płatnicze, kryzys (Grudzień 2019).