Dubaj: nieruchomości nad morzem

Wielu naszych rodaków pociąga zakup tak zwanych „drugich domów” nad morzem, do których możesz przyjechać o każdej porze roku, z gwarancją, że będzie słonecznie i ciepło, że będziesz mógł opalać się, pływać i cieszyć się wakacjami lub weekendem. Biorąc pod uwagę, że lot do Dubaju, powiedzmy, z Moskwy zajmuje tylko 5 godzin, a oba miasta znajdują się w tej samej strefie czasowej, wyraźnie widać zainteresowanie tego typu inwestycjami.

Dubaj to miasto pozostawiające zarówno chmury, jak i morze; wyzwanie dla pustyni i ludzkiej wyobraźni; centrum najwyższych wieżowców na świecie i fantastycznych sztucznych wysp, wspaniałej rozrywki i urzekających festiwali. Niesamowite miasto, które wyrosło na skraju pustyni, jakby stworzone, aby zaimponować ludzkiej wyobraźni. Ponadto, ten wspaniały emirat jest światowej sławy całoroczną destynacją turystyczną dla rodzin i na świeżym powietrzu, kuszącą ciepłym, słonecznym klimatem, białymi piaszczystymi plażami i lazurowymi wodami Zatoki Perskiej. To rajskie miasto dla turystów, ponieważ tutaj czekają na doskonałą obsługę, modne hotele i doskonałe warunki do uprawiania sportu, rekreacji i zakupów. Dziś do wczasowiczów dołączają ci, którzy chcą mieszkać w nowoczesnej metropolii, która ma wszystkie zalety luksusowego nadmorskiego kurortu. Dzięki obowiązującemu prawodawstwu zagraniczni inwestorzy mają teraz wyjątkowe możliwości nabywania nieruchomości na emiracie w celu dalszego zamieszkania lub dzierżawy.

Jednak przy całej różnorodności nieruchomości sprzedawanych w Dubaju wybór projektów w odległości krótkiego spaceru od morza do własności przez cudzoziemców jest ograniczony. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wśród całego wybrzeża emiratu, w strefie wolnocłowej, gdzie cudzoziemcy mają prawo własności, tylko sztuczne wyspy luzem (trzy „palmy” i projekt archipelagu świata), obszar Dubai Marina a obszar na południowy zachód od portu Jebel Ali to wielki nadmorski projekt Dubai Waterfront. Co więcej, projekty Waterfront, The Palm Jebel Ali i The World nie zostały jeszcze zbudowane (a The Palm Deira nie została jeszcze wylana) i nie będą oferować mieszkań na sprzedaż w ciągu najbliższych kilku lat.

Tak więc wybór nieruchomości położonych nad morzem jest ograniczony przez stosunkowo niewielką liczbę projektów w obszarach Dubai Marina i na masowej wyspie Palm Jumeirah. Rozważmy je bardziej szczegółowo. Warto wyjaśnić, że mówimy o następujących trzech zasadniczo różnych typach nieruchomości mieszkalnych:

Apartamenty. Są to mieszkania w apartamentowcu (kompleks). Z reguły kompleksy mieszkalne obejmują wszystko, co niezbędne do komfortowego życia - parking, baseny, tereny rekreacyjne, siłownie itp.

Apartamenty hotelowe. Są to apartamenty zarządzane przez hotel (pokój hotelowy) lub apartamenty obsługiwane przez firmę zarządzającą tym hotelem. Możemy również rozmawiać o willach w kompleksach hotelowych zarządzanych lub utrzymywanych przez hotel.

Wille Są to domy jednorodzinne lub bliźniaki (kamienice) z należącą do nich działką, na której, w zależności od wielkości, można zlokalizować baseny, ogrody, altany itp. Podajemy więc listę i krótki opis głównych projektów przybrzeżnych Dubaju w zgodnie z wyznaczoną klasyfikacją:

APARTAMENT PRZY MORZU

Rezydencja plażowa Jumeirah

Jumeirah Beach Residence (JBR) to jeden z najpopularniejszych projektów mieszkaniowych w dzielnicy Dubai Marina. Jest szczególnie popularny wśród naszych rodaków. Jego główną zaletą jest lokalizacja bezpośrednio nad brzegiem morza z bezpośrednim dostępem do plaży.

Projekt Jumeirah Beach Residence, zbudowany przez Dubai Properties, jest największym na świecie przykładem budowy budynków w jednej turze. Kompleks mieszkalny, który rozciąga się wzdłuż wybrzeża Dubaju na 1,7 km, ma 40 wieżowców, z których 36 jest zarezerwowanych na mieszkania, a 4 na hotele.

Kompleks JBR to unikalne połączenie miejskiego stylu życia w mieście i kurortu na plaży. W przeciwieństwie do projektów na wyspie Palm Jumeirah, promenada Walk z setkami sklepów, kawiarni i restauracji, klubów i salonów kosmetycznych, ponad dwa tuziny słynnych pięciogwiazdkowych hoteli w Dubaju oraz wiele innych miejsc rekreacji i rozrywki znajduje się w odległości krótkiego spaceru od mieszkańców.

Kolejną ważną zaletą nieruchomości w Jumeirah Beach Residence jest jej stosunkowo niski koszt w porównaniu do projektów przybrzeżnych na wyspie The Palm Jumeirah. Projekt ma szeroki wybór mieszkań. Wśród 6,5 tysiąca mieszkań znajdziesz mieszkania na każdy gust: od studiów i apartamentów z jedną sypialnią, po apartamenty dwupoziomowe (dupleksy) i elegancko wykończone penthouse'y na wyższych piętrach z prywatnymi basenami, widokiem na morze, wyspę Palm Jumeirah i port Dubai Marina .

Apartamenty: od studio 65 m kw. m do penthouse 600 m kw. m

Koszt: 3300-5000 USD za m2. m

Dubai Marina

Dubai Marina to największy na świecie zintegrowany projekt sztucznego portu, który rozciąga się na prawie 4 kilometry od Dubai International Maritime Club na wschodzie do hotelu Sheraton Jumeirah na zachodzie. Nawiasem mówiąc, ona jest wyraźnie widoczna z kosmosu. Wokół portu znajduje się ponad dwieście wieżowców, z których większość to budynki mieszkalne. Bez wątpienia można go nazwać jednym z najbardziej kosmopolitycznych obszarów Dubaju. Wśród mieszkańców i wczasowiczów można spotkać przedstawicieli prawie wszystkich narodowości, kultur i religii.

Dlatego obszar ten jest bardzo popularny wśród odwiedzających (głównie Europejczyków, Amerykanów i Australijczyków), chociaż z punktu widzenia rdzennej ludności arabskiej jest uważany za zbyt „europejski”. W ostatnich latach nastąpiły szczególnie imponujące zmiany w tym obszarze: obszar ten zaczął być aktywnie zaludniony, zaczęły otwierać się nowe sklepy, restauracje, kawiarnie i promenady.

Pod względem wartości nieruchomości obszar Dubai Marina jest jednym z najbardziej prestiżowych i najdroższych w Dubaju. Jednak poziom wyposażenia i jakość dekoracji domów, ich lokalizacja, a także wielkość i układ samych mieszkań są zbyt zróżnicowane. Dlatego w okolicy istnieje szeroki zakres cen, a kupujący nieruchomości mogą wybierać apartamenty zgodnie ze swoim budżetem.

Jednym z najtańszych budynków w okolicy są Marina Diamond (składa się z 6 budynków), Manchester Tower, DEC Towers. Pomimo względnej taniej mają baseny, siłownie, sauny, korty tenisowe i wiele innych.

Koszt: 2500-3500 USD za m2. m

Środkowa kategoria obejmuje projekty EMAAR: Marina Promenade, Al Sahab, Park Island, a także projekty większości innych deweloperów. Apartamenty z panoramicznym widokiem na dubajską przystań i częściowo morze z reguły mają duże powierzchnie: średnia wielkość mieszkania z jedną sypialnią wynosi około 90 metrów kwadratowych. m, podczas gdy w niskiej cenie - około 70 metrów kwadratowych. m

Koszt: 3500-5500 USD za m2. m

Jednym z najmodniejszych budynków w okolicy jest Iris Blue, Al Fattan Towers, Trident, Emaar Six Towers (pierwsze 6 budynków zbudowanych przez EMAAR). W tych projektach znajdziesz wysokiej jakości wykończenia, przestronne pokoje, piękne widoki na okolicę i zatokę, a także wiele innych zachwytów.

Koszt: 3800-7000 USD za m2. m

Palm Jumeirah

Symbol Dubaju - sztuczna wyspa The Palm Jumeirah, jest jedną z głównych atrakcji nie tylko Zatoki Perskiej, ale także całego świata. Ta wyspa to prawdziwy triumf inżynierii, ponieważ człowiek nigdy wcześniej nie stworzył czegoś takiego. Dla całego świata stał się symbolem niesamowitej energii, rozwoju i ambicji współczesnego Dubaju. Ta wyspa, wyróżniająca się w Zatoce Perskiej, ma kształt palmy daktylowej - ulubionej rośliny i narodowego symbolu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Tiara (The Palm Jumeirah)

Luksusowy kompleks mieszkaniowy z siedmioma 15-piętrowymi budynkami zlokalizowanymi w formie litery „V”. Ma własną plażę. Znajduje się na pniu (po prawej) sztucznej wyspy Palm Jumeirah. Mieszkania: od mieszkań z jedną sypialnią (122 m2) do mieszkań z trzema sypialniami (228 m2), a także penthouse'ów na wyższych piętrach o powierzchni 500 m2. m

Koszt: 4700-5500 USD za m2. m

Oceana (The Palm Jumeirah)

Premium kompleks mieszkaniowy z siedmioma 15-piętrowymi budynkami zlokalizowanymi w formie litery „V”. Ma własną plażę. Znajduje się na „pniu” (po lewej) sztucznej wyspy The Palm Jumeirah. Mieszkania: od mieszkań z jedną sypialnią (122 m2) do mieszkań z trzema sypialniami (218 m2), a także penthouse'ów na wyższych piętrach o powierzchni 480 m2. m

Koszt: 4400-5600 USD za m2. m

Shoreline Apartments (The Palm Jumeirah)

Projekt mieszkaniowy 20 budynków na 1. linii morza z własną plażą. Znajduje się na „pniu” sztucznej wyspy The Palm Jumeirah.

Apartamenty: od mieszkań z jedną sypialnią (110 m2) do czteropokojowych apartamentów (500 m2).

Koszt: 2800–4800 USD za m2. m

The Residences (The Palm Jumeirah)

Projekt składa się z trzech budynków, z których dwa są mieszkalne (North and South Residences), a budynek centralny to pięciogwiazdkowy hotel zarządzany przez słynną sieć hoteli Fairmont (jego otwarcie planowane jest na jesień 2012 r.).

Położony na „pniu” sztucznej wyspy The Palm Jumeirah, ma własną plażę. Apartamenty: od apartamentów z jedną sypialnią (121 m2) do luksusowych kamienic i penthouseów (465 m2).

Koszt: 3700–5,800 USD za m2. m

APARTAMENTY HOTELOWE NAD MORZEM

Grandeur Residences (The Palm Jumeirah)

Kompleks składa się z dwóch budynków wykonanych w stylu orientalnym - Mughal i Maurya, które otrzymały swoje nazwy od bogatych i starożytnych dynastii indyjskich.

Położona na „koronie” Palm Jumeirah, ma własną plażę i rozwiniętą infrastrukturę. Realizacja projektu planowana jest na drugą połowę 2012 roku. Apartamenty: od umeblowanych apartamentów z jedną sypialnią (105 m2) do luksusowych penthouseów (380 m2) i willi (570 m2).

Koszt: 4900-6000 USD za m2. m

Kempinski Residences (The Palm Jumeirah)

Unikalny luksusowy kompleks mieszkaniowy obejmuje apartamenty mieszkalne zaplanowane w klasycznym pałacowym stylu oraz pięciogwiazdkowy hotel najwyższej kategorii, zarządzany przez znaną na całym świecie sieć Kempinski.

Położona na „koronie” Palm Jumeirah, ma własną plażę, spa, restauracje i rozwiniętą infrastrukturę.

Apartamenty: od wyposażonych apartamentów z dwiema sypialniami (168 m2) do luksusowych willi (1000 m2) i penthouseów (1200 m2)

Koszt: 7000-8000 USD za m2. m

Wille nad morzem

Signature Villa (The Palm Jumeirah)

Luksusowe wille z dużymi sąsiadującymi działkami, basenami i prywatną plażą, wykonane w 7 różnych rozwiązaniach architektonicznych na każdy gust. Znajduje się na „gałęziach” dużej wyspy The Palm Jumeirah. Wolnostojące wille z 5-7 sypialniami o powierzchni od 650 do 700 metrów kwadratowych. m

Koszt: 6300-9500 USD za m2. m

Dom w ogrodzie (The Palm Jumeirah)

Luksusowe wille z prywatną plażą i prywatnym basenem, istnieją 5 różnych rodzajów architektury. Znajduje się na „gałęziach” dużej wyspy The Palm Jumeirah. Wolnostojące wille z 4-5 sypialniami o powierzchni od 450 do 550 metrów kwadratowych. m

Koszt: 5500-6800 USD za m2. m

Kempinski Villas (The Palm Jumeirah)

Ekskluzywnymi willami w wyjątkowym kompleksie mieszkalnym zarządza operator hotelu Kempinski. Projekt ma tylko 10 willi, z których każda ma własny basen i jacuzzi, jest wyposażona w nowoczesny sprzęt i jest w pełni umeblowana (meble zostały zaprojektowane specjalnie dla kompleksu Kempinski przez słynnego włoskiego projektanta Francesco Molone). Wolnostojące 4-poziomowe wille z pięcioma sypialniami o powierzchni 1000 metrów kwadratowych. m

Koszt: 8000 USD za m2. m

Wszelkie dodatkowe informacje na temat nabywania nieruchomości w Dubaju i zarządzania nimi można uzyskać od specjalistów IMEX Real Estate pod numerem tel. w Moskwie +7 495 5100008, bezpłatny numer w ZEA 800-IMEX (800-4639) lub wysyłając zapytanie na adres e-mail [email protected]

Obejrzyj wideo: Nieruchomości w Dubaju (Kwiecień 2020).