Władze Sharjah realizują projekty turystyczne o wartości 273 milionów USD

Shurooq Investment and Development Authority (Shurooq) ogłosił plany uruchomienia dużych projektów turystycznych we wschodnim i środkowym regionie emiratu. Koszt budowy wyniesie 1 miliard dirhamów (273,2 miliona USD).

W szczególności rozpoczęto już prace na wyspie Al Hisn Island w regionie Dibba Al Hisn, na co otrzymał zgodę Jego Wysokości dr Sheikh Sultan bin Muhammad Al Cassimi, członek Rady Najwyższej i władca Sharjah. Do tej pory w regionie wschodnim uruchomiono trzy projekty, w tym wcześniej ogłoszony ośrodek Chedi Khorfakkan, którego budowę szacuje się na 420 milionów dirhamów (114,7 miliona USD). Ponad 500 milionów dirhamów (136,6 miliona USD) będzie kosztowało w sumie budowę rezerwatu ekoturystycznego w miejscowości Kalba i centrum rekreacji Al Hisn Island. W szczególności projekt tego ostatniego przewiduje budowę kanału, na brzegu którego pojawią się liczne restauracje i kawiarnie, parki, place zabaw i wiele innych udogodnień.

Według przedstawicieli agencji odzwierciedla on wzrost gospodarczy emiratu, a inwestycje w nim przeprowadzone pomogą stworzyć nowe miejsca pracy i podniosą atrakcyjność turystyczną regionu i Sharjah jako całości. Departament ujawnił również informacje na temat realizacji projektów w miejscowości Kalba i The Chedi Khorfakkan Resort. W ramach pierwszego z nich wykopane zostanie jezioro, na brzegu którego będą znajdować się restauracje i centra handlowe. Wyspy zostaną również zagospodarowane, na których zostaną zachowane populacje zwierząt morskich i ptaków. W ramach trzeciej fazy zostaną zbudowane hotele i domki ze wspaniałymi widokami na Zatokę Omańską.

Ośrodek Chedi Khorfakkan zostanie otwarty w 2015 roku. Trwają także dyskusje na temat wyposażenia nasypu Korfakkan. Ponadto władze Sharjah zamierzają wdrożyć kolejny projekt turystyczny w regionie Al Badayer, znanym ze wspaniałych wydm i piękna przyrody. Obecnie trwają prace przedprojektowe. W szczególności planowane jest wzniesienie restauracji i kawiarni, amfiteatru, aren dla koni i wielbłądów, ścieżek rowerowych, miejsc do grillowania i wielu innych.