Łódź, płyń!

MÓW NA DUŻYM STATKU - DUŻE PŁYWANIE. TEN ARTYSTA ZACZYNAŁ SIĘ OD WSZYSTKIEGO I KONTYNUUJE WŁASNY SPOSÓB NA SCENIE I ŻYCIU. NA RÓŻNE MOMENTY SWOJEJ TWÓRCZOŚCI ŚWIATŁO ZOSTAŁO CAŁKOWICIE PODOBNE DO INNYCH PIEŚNI. KTÓRE „… ZNOWU W DALSZY SPOSÓB OD RANKU, OBWÓD SHAPITO Zbiera”, KTÓRE Nagle „TO NIE JEST MIŁOŚĆ, LUDZIE SKRZYLI”, ŻE „MOI Drodzy STARY LUDZIE”, A potem „ŁODZIE, PŁYWANIE. ...

I TO JEST WSZYSTKO O TO

Urodzony: Kwietniowy wiosenny dzień w Samarkandzie (6 kwietnia 1956 r.).
Rodzice: Armen Vaganovich, naukowiec, i Roza Ashotovna, nauczycielka języka rosyjskiego i literatury.
Rozpoczął karierę: od najmłodszych lat.
Idole i nauczyciele: magnetofon z nagraniami „Beatlesów”, „Led Zeppelin”, „Deep Purple”, zespołu Stas Namin „Flowers”, Elton John, Eric Clapton, George Harrison jako gitarzysta, Sting. Igor nawet teraz uważa, że ​​tego, czego można się nauczyć z tych klasyków, nie będzie się uczyć na żadnym uniwersytecie muzycznym.
Zauważono: gitarzysta z grup „Blue Bird”, „Flowers”, jeden z założycieli grupy „Circle”.
Wydany: ponad 15 albumów.
Autorstwo: ponad 300 piosenek. Trafienia: „Za ostrym zakrętem”, „Zielonymi oczami”, „Życzę ci”, „Moi drodzy starzy ludzie”, „Zatoka radości”, „To nie jest miłość”, „Chcę być sama”, „Skrzypce-lis” („ Koła skrzypią ”),„ Boat ”,„ Funeral ”,„ Kara-kum ”i wielu innych.
Zasady: twórz dla ludzi i śpiewaj tylko na żywo!

Informacje pochodzą z oficjalnej strony Igor Sarukhanov www.sarukhanov.ru

W tych piosenkach autor opowiada całe życie. Ale nie zamrożone w jednym miejscu, ale płynne, zmieniające kolory, jak w dziecięcym kalejdoskopie, wypełnione ciągłym ruchem. Igor Sarukhanov sprawia wrażenie „gwiazdy” w obecnym znaczeniu tego słowa. On, pochłonięty czasem bezprecedensowego romansu, szalonej popularności, wyprzedanych stadionów i popularnej miłości, dziś daje wszystkim zgromadzone bogactwo! Taka hojność pomnożona przez skromność. Przede wszystkim urzeka młody i psotny blask w oczach. I nagle nie wiadomo, kiedy rozmawiamy, pomysł nowej piosenki rodzi się już w jego głowie. Zwracamy uwagę na wywiad z Igorem Sarukhanovem, który zrobiliśmy pięć minut przed jego pojawieniem się na scenie w Dubaju w hotelu Burj Al Arab, gdzie na początku maja muzyk dał dwa ze swoich koncertów.

Igor, większość twoich piosenek to słowa przesiąknięte miłością i czułością. Jak to robisz

Myślę, że z trudem mogę odpowiedzieć na to pytanie. Tak myśli przychodzą na myśl, czy ktoś to wie? I nie wiem. Ale jakoś nagle od początku do końca piosenka „I wish you” zostaje napisana za około pięć do dziesięciu minut! Zaraz po tym, jak usłyszałem kiedyś zdanie małego dziecka: „Życzę mojej mamie z tysiąca zabawek jednej miękkiej”.

Nie ukończyłem Wydziału Literatury ani żadnego innego profilu, ale jest napisane. Wierzę, że wszystko pochodzi z góry ... O której Bóg się całuje? Może kiedy dana osoba jest w łonie matki, a może znacznie później. Nikomu o tym nie wiadomo. Ale tutaj w mojej pracy wszystko dzieje się bez udręki. Dziękuję

Dzisiaj wiele piosenek na scenie jest głównie „czytanych”, mam na myśli rap. Co sądzisz o muzyce współczesnej i tym, co jest nadawane w telewizji i radiu?

To jest moda. Ktoś powiedział ludziom, że rap jest teraz modny i nowoczesny. W mieście otwiera się nowy klub i wszyscy tam idą. A jak ogólnie jest lepszy niż tam, gdzie wszyscy byli wczoraj? Nie wiem Osobiście mam negatywne nastawienie do sytuacji „format - nie formatuj”, ponieważ wiem na pewno, że etykieta „brak formatu” zniechęciła wielu moich kolegów do pisania. Na przykład kończę teraz pracę nad nowym albumem. Ogólnie piszę na stałe i cały czas szukam w studiu. I ktoś przestał to robić, ponieważ nie ma to sensu. Tak więc autor przychodzi do radia, a on mówi do niego „nie formatować”, do telewizji - i tam to samo. W większości przypadków nasz brat mówi się „bez formatu”, aby nie obrażać.

Ktoś natychmiast ogłosił, ile to kosztuje, ale inne „postacie kulturowe” po prostu uważają, że nie ma potrzeby głosowania cen, łatwiej jest zadeklarować utwór „nie w formacie”.

Niedawno jeden słynny rosyjski muzyk powiedział, że na Ziemi brakuje talentów we wszystkich dziedzinach sztuki i że talent zaczyna się rozwijać, gdy przychodzi zrozumienie życia. Co o tym sądzisz?

Czy wiesz jakie jest moje zdanie? Utalentowana osoba, jeśli jest naprawdę utalentowana, pokaże swój dar za dwa lata, za trzy, za sześć i później. W wieku czterech lat osobiście wspiąłem się na krzesło i wymagałem uwagi od rodziców. Śpiewał tam coś recytowanego. Potem w szkole zostałem pociągnięty na scenę, a potem w instytucie. I generalnie, odchodzimy .... Jestem pewien, że wielu utalentowanych facetów po prostu nie wie od czego zacząć. A jeśli nagle dowiedzą się, od czego zacząć i przybędą tam z własnej inicjatywy, a powiedziano im, że potrzebują około miliona dolarów ... Skąd takie pieniądze pochodzą od osoby, która właśnie ukończyła studia? Więc nie widać żadnych nowych talentów. Potrzebują pomocy. Finansowe w pierwszej kolejności.

Ale kiedy zacząłeś, czy podobnie jak wielu innych muzyków również nie miałeś pieniędzy?

Cóż, u nas wszystko było inaczej. Co do mnie, nadal nie rozumiem, jak to zrobiłem. Być może Pan pomógł. Opuściłem instytut, w którym uczył mój ojciec, i powiedziałem, że chcę zostać gitarzystą w grupie Flowers. Oczywiście ta decyzja nie podobała się moim rodzicom. Mój ojciec powiedział mi, że nie ma okazji zaaranżować mnie w „Kwiatach”. I zapewne pamiętasz, że w czasach radzieckich zwyczajem było „organizowanie” dzieci na dobre uniwersytety lub na prestiżowe prace. Więc nie mogli mnie przygotować na zgubę, a tym bardziej w Flowers. W rezultacie idę do wojska, a Stas Namin pojawia się tutaj w moim życiu, ponieważ odwiedza swojego muzyka, który pełnił ze mną służbę wojskową. Słuchał mnie dyrektor muzyczny „Flowers”… Co to jest? Miałem dwadzieścia lat i nadal nie rozumiem, jak to się stało. Sprawa? Prawdopodobnie Tylko wszystkie przypadki w naszym życiu wcale nie są przypadkowe.

Wszystkim fanom twojej twórczości zapewne zależy na tym, komu dokładnie poświęcasz każdą nową piosenkę miłosną? Kim ona jest

Chcę powiedzieć, że tworzę dla konkretnej kobiety, ale nie. Prawdopodobnie, kiedy piszę, każdą piosenkę poświęcam tylko uczuciom. Twój lub jeden z twoich znajomych. Kiedy widzę, że mój przyjaciel zakochał się w tej dziewczynie, chcę o tym napisać. Albo na podstawie własnego doświadczenia życiowego, czegoś, co kiedyś widziałem lub słyszałem, po prostu opisuję lub wymyślam sytuację i mówię publiczności o tym, co mnie dotyka. Tu i teraz.

 

Igor, dużo podróżujesz po całym świecie. Który kraj lub miasto wywarło na Tobie największe wrażenie?

Dużo koncertuję od 1980 roku. Wszystkie kraje świata prawie mnie nie dotykają. Interesują mnie tylko, powiedzmy, kraje sąsiadujące. Pod tym względem Ukraina jest bardzo szczęśliwa. Naprawdę kocham Kijów. Lubię Kazachstan. I to wszystko. Nie lubię już odległych obcych krajów. Absolutnie Wszystko wokół. Kiedy jestem za granicą, czuję się bardzo nieswojo. Nie chodzi tu nawet o bariery językowe. Wiele tutaj lub jakiegokolwiek innego kraju jest dla mnie niezwykłym. Na przykład jest to twoje gorące powietrze. Potem zaskakuje mnie, dlaczego mój paszport był tak długo przetrzymywany w kontroli imigracyjnej. Jest to dla mnie niezrozumiałe i nieprzyjemne. Szczerze mówiąc, lepiej nie iść nigdzie. Wszystko to jest dla mnie niewytłumaczalne: dlaczego ludzie mieliby utrudniać podróżowanie, komunikowanie się ze sobą. Kiedy idę gdzieś i widzę kontrolę paszportową, zawsze zastanawiam się: „Dlaczego ludzie w ogóle to wymyślili?” No cóż, ten oficer widział mój paszport i co z tego? Czy to mu się podobało? Czy przyniósł sukces jego krajowi? A może coś jeszcze? Nawet jeśli jestem złoczyńcą, nadal mnie przepuści, a potem niech zajmą się mną służby wewnętrzne. Co to daje? Zwalczanie eksplozji pomaga specjalnym systemom. Nie rozumiem, kto potrzebuje wiz i innych ograniczeń ...

Niemniej jednak jesteś tutaj, co bardzo nas cieszy, ponieważ rzadko widujesz się w telewizji. Powiedz mi, proszę, jeśli wrócisz do swojej pracy z wybitnymi muzykami lat 70. i 80., czy koncepcja prawdziwej twórczej przyjaźni, wzajemnego wsparcia, czy coś się zmieniło w miarę upływu czasu?

Myślę, że ludzie są przyjaciółmi i tak czy owak, bez względu na to, która jest godzina. Jestem przyjacielem wszystkich. Może nie wszyscy dzisiaj utrzymują stałe przyjazne stosunki, ale dzwonią i odwiedzają. To nie zniknęło. Co mnie wspiera? To, co kiedyś zostało ustanowione, a bez niego nie mogę dłużej żyć, to miłość do muzyki. To jest moje powietrze, mój tlen. Bez względu na to, czy karmi, czy nie. Rzeczywiście, przed kreatywnością nie karmiono, ale bardzo go to pociągało. Nie mogłem żyć bez muzyki, dla niej opuściłem instytut. Zrobiłem to nie ze względu na pieniądze. Zachowałem ten rdzeń w sobie i utrzymuje mnie zarówno w życiu, jak i kreatywności.

Co najbardziej cenisz, a czego nie akceptujesz u ludzi?

Nie akceptuję podłości, gry, fałszu, masek. Nie mogę tego znieść Mam nawet piosenkę o maskach i maskaradzie. Kocham szczerość, wierzę w miłość, w prawdziwe uczucia. Nie można w nie grać. Nie akceptuję publikacji w prasie, które są tworzone tylko ze względu na PR, czarny lub biały, bez różnicy, choćby po to, by pisać. Naprawdę nie chciałbym takich publikacji o sobie. I, szczerze mówiąc, teraz prasa stała się bardzo dziwna. Wydaje się, że kierownictwo gazet i czasopism stanęło przed korespondentami z zadaniem wytrącenia z życia wszystkiego, co było najciemniejsze, odwrócenia duszy, znalezienia nie dobrego, ale złego. Nie raduj się sukcesem, ale opowiedz jak najwięcej nieprzyjemnych rzeczy. To jest dla mnie dziwne. Dziś mamy całą prasę i cały telewizor „żółty”, bez względu na to, jak smutny. 

Czyje sukcesy i zwycięstwa szczerze Ci się podobają?

Zamknij Dzieci są radością i szczęściem. Wiesz, jak mówią: „Chcesz, aby szczęście go urodziło”. Moi „krewni” ukończyli w tym roku z wyróżnieniem ten instytut. To jest świetne Nikt nie jest chory. Podoba mi się. Nie jestem chora Świetnie Piosenki są w trakcie pisania. Świetnie Ludzie lubią piosenki. Świetnie! Ostatnio cieszę się, że po zebraniu różnych opinii ludzie w naszym kraju doszli do wniosku, że w ciągu ostatnich 35 lat nie napisano ani jednej piosenki podobnej do piosenki „Dzień zwycięstwa”. Po prostu najwyraźniej wszyscy myśleliśmy, że napisano „Dzień zwycięstwa” i to wystarczy. I tak każdego roku, 9 maja, wszystkie nasze stacje radiowe zmuszone są obchodzić tylko Dzień Zwycięstwa. I to wszystko! Wzięliśmy i napisaliśmy nową piosenkę „May. Number nine”. Okazała się wspaniała piosenka. Jestem z niej dumny, ponieważ odniosła sukces! Został natychmiast zajęty przez wszystkie wiodące stacje radiowe w kraju, a 9 maja miałem kilka transmisji na żywo z tą piosenką.

Czy usłyszymy ją na naszym koncercie w Dubaju?

Nie Zapisałem to przed lotem tutaj. A potem, na koncertach poza siedzibą, śpiewam tylko nieskręcone piosenki, ponieważ mam ich tak wiele, że dla nieskręconych po prostu nie ma wystarczającej ilości miejsca w programie.

Igor, nie tylko piszesz muzykę, nadal grasz w filmach, współpracujesz z pracownikami KVN i dużo koncertujesz. To banalne pytanie, ale nad czym teraz pracujesz i czy jest jakaś piosenka, o której marzyłeś przez całe życie i która jeszcze się nie narodziła?

Tak, nie tylko tworzę siebie, ale także lubię pracować w innych gatunkach z utalentowanymi ludźmi. Na przykład w marcu brał udział w kręceniu humorystycznego programu „Ural pierogi” pt. „Piękno uratuje mirrę”. Moim zdaniem okazało się to śmieszne. Jeśli mówimy o muzyce, to jest to piosenka marzeń, a nie jedna. Są już prawie gotowe dwa lub trzy utwory, które nie są całkowicie ukończone, nadal musisz nagrywać dla nich wokale. Oto kolejna sprawa dla ciebie.

Mam przyjaciela, z którym jesteśmy przyjaciółmi od ponad 20 lat, każdego dnia! I dobrze się znamy. I nagle w tym roku zaczyna pisać wiersze. Prawdopodobnie zawsze je pisał, ale nie wiedziałem o tym. Kiedy się dowiedziałem, wzięliśmy i napisaliśmy 13 nowych piosenek na raz. Począwszy od stycznia. W rzeczywistości jest to cały album, który został już praktycznie nagrany. Zostanie wydany we wrześniu tego roku. Ale to nie znaczy, że przestałem działać. Naprawdę nie lubię odkładać piosenek „w długim pudełku”. Jeśli piosenka się rodzi, musisz ją natychmiast nagrać. Dlatego piszę je i od razu umieszczam na Top Hit. I wcale nie chcę się zatrzymywać. Lubię dawać ludziom radość! Podoba mi się ta „łódź”, która może tylko płynąć do przodu ...

Dziękuję bardzo za rozmowę. Będziemy czekać na twoje nowe piosenki.