Mieszkańcy ZEA wyjaśnili zasady bezpiecznych podróży za granicę

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęło 22-dniową kampanię społeczną mającą na celu zwiększenie świadomości mieszkańców kraju na temat zasad podróży zagranicznych.

Wyjaśnia szczegółowo Emirates zasady bezpieczeństwa podczas takich podróży. Sułtan Mohammed Al Ali, dyrektor Departamentu Relacji Medialnych i Komunikacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zauważył, że akcja potrwa do 7 lipca. „Nasze wskazówki zawierają wiele użytecznych informacji na temat unikania problemów podczas przebywania z dala od ojczyzny. Przede wszystkim podczas podróży do Europy należy upewnić się, że kraj, w którym wydano wizę Schengen, pokrywa się z miejscem docelowym, zwłaszcza jeśli chodzi o Belgię i Holandię. Wszystkie wymagania wizowe są wyszczególnione na naszej stronie internetowej - powiedział Al Ali.

Doradza również wszystkim, którzy chcą zapisać się na usługę TAWAJEDI, która pomoże ministerstwu pomóc turystom rozwiązać problemy powstałe podczas podróży. Możesz wypełnić formularz online lub wysłać wiadomość na numer 8004444. Następnie nadawca otrzyma powiadomienie z numerem identyfikacyjnym, a także informacje o obecności ambasad ZEA w kraju tymczasowego zamieszkania, z którym możesz się skontaktować w razie trudności.