Tak, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest kilkadziesiąt restauracji oferujących gościom dania kuchni rosyjskiej. Oprócz rosyjskich restauracji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich można znaleźć zakłady, w których menu znajdują się potrawy ludów zamieszkujących kraje, które wcześniej należały do ​​republik Unii ZSRR. Mała lista restauracji w daniach ludów krajów WNP: Smacznego!

Czytaj Więcej

Tak, rosyjskie gazety i czasopisma są wydawane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Historia rosyjskiej prasy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęła się w 1995 r. Wraz z wydaniem biuletynów (katalogów produktów) przeznaczonych dla promów z Rosji i krajów WNP. Pierwszy prawdziwy rosyjski magazyn został wydany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 1997 roku.

Czytaj Więcej

Tak, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są sklepy monopolowe, które sprzedają napoje alkoholowe. Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu obowiązuje tylko w jednym emiracie ZEA - w Sharjah. Na terytorium pozostałych sześciu emiratów istnieją sklepy sprzedające alkohol na podstawie koncesji alkoholowej (często nazywane oficjalnymi) lub sklepy, w których nie jest wymagane okazanie koncesji.

Czytaj Więcej

Tak, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich siła robocza jest stale poszukiwana w wielu specjalizacjach. Sytuacja demograficzna Ludność ZEA wynosi 8.264 miliony osób, z których zdecydowana większość (88,5%) to emigranci (migranci zarobkowi). Rdzenną populację o łącznej liczbie 948 tysięcy osób (11,5%) reprezentują głównie sunnici muzułmanie.

Czytaj Więcej

Tak, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są cerkwie należące do Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (ROC) i Armeńskiego Kościoła Apostolskiego. Kościół Świętego Apostoła Filipa z Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego został otwarty w 2011 roku i znajduje się w emiracie Sharjah. Ustanowienia kościoła św. Apostoła Filipa 9 września 2007 r. Dokonał Przewodniczący Departamentu Stosunków Zewnętrznych Kościoła Patriarchatu Moskiewskiego, Metropolity Smoleńska i Kaliningradu, Kirill (obecnie Patriarcha Moskwy i całej Rosji).

Czytaj Więcej

Tak, zrobią to. W ciągu ostatnich kilku lat kontrola paszportowa na lotniskach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przestała sprawdzać paszporty pod kątem oznak wizyty w Izraelu. Przypomnijmy, że wcześniej obecność izraelskich znaczków w paszporcie może prowadzić do odmowy wydania wizy niektórym krajom muzułmańskim (w tym ZEA), a także odmowy wjazdu do niektórych krajów - strażnicy graniczni uważnie badali paszport podczas kontroli paszportowej.

Czytaj Więcej

Tak, istnieje kilka sposobów uzyskania paszportu Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z jednej strony ci, którzy twierdzą, że cudzoziemiec nie może zostać obywatelem ZEA, są w błędzie. To stwierdzenie nie jest prawdziwe. Z drugiej strony, w przeciwieństwie do wielu innych krajów, w których, z zastrzeżeniem szeregu warunków, prawie każda osoba może ubiegać się o obywatelstwo, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wszystko jest nieco bardziej skomplikowane.

Czytaj Więcej

Tak, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pracuje ponad stu rosyjskojęzycznych specjalistów medycznych. W prawie każdym szpitalu, każdej klinice i emiracie ZEA jest przynajmniej lekarz mówiący po rosyjsku. Co więcej, są to nie tylko Rosjanie lub imigranci z byłych republik radzieckich, ale także przedstawiciele innych narodowości - Syryjczyków, Jordańczyków, Indian, Palestyńczyków i wielu innych, którzy studiowali na uniwersytetach medycznych Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, Rosji i innych krajów WNP.

Czytaj Więcej

Co dziwne, główne atrakcje Dubaju można naprawdę odwiedzić lub zobaczyć w ciągu zaledwie jednego dnia. Wyjątkowa trasa - „Cały Dubaj w jeden dzień” z wizytą we wszystkich najciekawszych i godnych zapamiętania zdjęciach - naprawdę istnieje. Zaczyna się od centrum handlowego Ibn Batuta Mall, a kończy nad brzegiem zatoki Dubai Creek Natural Bay, która podzieliła stary Dubaj na dwie części - Deira i Bar Dubai.

Czytaj Więcej

Nie, obywatele rosyjscy NIE potrzebują wizy na wycieczkę turystyczną do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 16 września 2018 r. Rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich zatwierdził umowę o wzajemnym zniesieniu obowiązku wizowego z Rosją. Warto przypomnieć, że międzyrządowe porozumienie w sprawie zniesienia reżimu wizowego dla obywateli Rosji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostało podpisane w lipcu 2018 r. Podczas spotkania międzyrządowej komisji ds. Handlu, współpracy gospodarczej i technicznej między Emiratami Rosyjskimi.

Czytaj Więcej

Bez wcześniejszego uzyskania wizy obywatele większości krajów europejskich, a także obywatele niektórych innych krajów, którym wydano wizę po przyjeździe (po przyjeździe), a także obywatele Federacji Rosyjskiej mogą wjechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Lista krajów, których obywatelom wydaje się wizę „po przyjeździe”: Andora; Australia Brunei Kanada Hongkong Irlandia Japonia Malezja Monako Nowa Zelandia Republika Kazachstanu; Chińska Republika Ludowa; San Marino Singapur Korea Południowa Wielka Brytania Stany Zjednoczone Ameryki; Watykan Ukraina Obywatele tych krajów mogą udać się bezpośrednio do punktu kontroli paszportu na lotniskach ZEA, gdzie straż graniczna skanuje siatkówkę (skan oka lub skan siatkówki), sprawdza paszport i, jeśli dane posiadacza paszportu nie znajdują się na żadnej czarnej liście, dane w bazie danych służb emigracyjnych ZEA, a pieczęć na przejściu granicznym w paszporcie.

Czytaj Więcej

Zjednoczone Emiraty Arabskie słusznie posiadają nieoficjalny tytuł najbardziej niesamowitego, postępowego i ambitnego kraju w regionie Afryki i Bliskiego Wschodu. Dziś zapewne nikt nie będzie w stanie z całą pewnością powiedzieć, ile rekordów świata ustanowiono na jego terytorium, ile z nich zostało wpisanych do Księgi Rekordów Guinnessa.

Czytaj Więcej

Tak zwana „sucha noc” (sucha noc), jest to tymczasowy zakaz sprzedaży alkoholu w barach i restauracjach, a także organizowania różnych wydarzeń rozrywkowych. Ponieważ zakaz jest bezpośrednio związany z islamskimi tradycjami i świętami, których początek określa się zgodnie z kalendarzem muzułmańskim (księżycowym), zwykle zaczyna on działać o zachodzie słońca następnego dnia po świętach i kończy się w dzień lub wieczór następnego dnia.

Czytaj Więcej

Tak, wszystkie osoby (turyści lub mieszkańcy) przybywające do Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą przewozić narkotyki, których import do ZEA nie jest zabroniony, a także leki, których import jest ograniczony. A teraz bardziej szczegółowo: po pierwsze, istnieją leki, których import na terytorium ZEA nie wymaga specjalnego zezwolenia.

Czytaj Więcej

Tak, możesz! W dzisiejszych czasach, dzięki szybkiemu rozwojowi sieciowych technologii informacyjnych, nie jest trudno znaleźć falę ulubionej stacji radiowej na stronie internetowej lub zainstalować specjalną aplikację mobilną na smartfonie. Jako przykład przytaczamy całe spektrum możliwości, dzięki którym można słuchać popularnej rosyjskojęzycznej stacji radiowej Komsomolskaja Prawda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Czytaj Więcej

W 2016 r. Prezydent Zjednoczonych Emiratów Arabskich Khalifa Bin Zayed Al Nahyan podpisał nową poprawkę do przepisów ZEA w walce z cyberprzestępczością. Jedną z konsekwencji nowej ustawy federalnej nr 12/2016, zastępując starą ustawę nr 5/2012 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prawie całkowicie zakazano korzystania z technologii VPN (Virtual Private Network) i serwerów proxy, które pozwalają użytkownikom Internetu ukrywać aktywność sieci przed organami regulacyjnymi.

Czytaj Więcej

Tak, podobnie jak w wielu innych krajach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, działa system TAX Refund (TAX Free) - zwroty podatku VAT od towarów zakupionych przez turystów w tym kraju. Turysta, który kupił towary w sklepach ZEA, może ubiegać się o zwrot podatku VAT w ciągu 90 dni od dokonania zakupu. Jednocześnie maksymalna kwota jednorazowego zwrotu gotówki nie może przekroczyć 7 tysięcy dirhamów ZEA (1 USD).

Czytaj Więcej