Wiadomości

Jego wysokość szejk Saud bin Sakr al-Qasimi, członek Rady Najwyższej i władca emiratu Ras al-Chajma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przyjął w zeszły poniedziałek Prezydent Republiki Tatarstanu Rustam Minnikhanov i jego delegację do miasta Sakr bin Mohammed. Szejk Saud podkreślił znaczenie nawiązanych więzi między ZEA i Tatarstanem, a także wspólny interes stron w ich rozwoju, co pomaga zacieśnić współpracę w wielu obszarach.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA: Flydubai Airlines ogłasza uruchomienie lotów do Astany, w trzecim miejscu docelowym w Kazachstanie. Latając dwa razy w tygodniu, Flydubai staje się pierwszym przewoźnikiem z siedzibą w Dubaju, który ustanawia bezpośrednie loty ze stolicą Kazachstanu. Przemawiając na konferencji prasowej w Astanie, Gate Al Gate, dyrektor generalny Flydubai, powiedział: „Astana jest ważnym dodatkiem do sieci Flydubai, ponieważ stale poszerzamy naszą obecność w Azji Środkowej.

Czytaj Więcej

Podczas spotkania omówiono wyniki drugiego spotkania IPC rosyjsko-emiratowego, które odbyło się w czerwcu 2010 r. W Moskwie, a także kwestie rozwoju kultury i sportu, w związku z którymi Igor Nuyaksov zasugerował przyspieszenie podpisania protokołu ustaleń w sprawie współpracy w dziedzinie sportu między uprawnionymi agencjami Rosja i ZEA.

Czytaj Więcej

Katar jest najdroższym krajem do życia wśród 6 krajów należących do Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), a następnie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przy ocenie kosztów utrzymania wzięto pod uwagę takie kluczowe wskaźniki, jak wynajem mieszkania, wynajem samochodu, koszty mediów, koszty usług medycznych, koszt umowy ubezpieczenia zdrowotnego, koszt 21 produktów żywnościowych i koszt nauki.

Czytaj Więcej

Francuscy muzycy Ibrahim Maalouf, Fatumat Diavara, M i Toto la Momnosina wystąpią w Luwrze Abu Dhabi, który zostanie otwarty dla publiczności w sobotę, 11 listopada 2017 r. Trzydniowy program koncertowy odbędzie się w dniach 11-14 listopada. Według kierownictwa muzeum wydano tysiąc dodatkowych biletów, aby pomieścić wszystkich na imprezie ze względu na duże zapotrzebowanie.

Czytaj Więcej

11 graczy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyleciało do Mińska, a do turnieju dołączyli hokeiści z drużyn Rubezh i Capital z Mińskiej Ligi Amatorskiej. Według korespondentów CTV.BY, XI świąteczny turniej, w którym uczestnicy z Zjednoczonych Emiratów Arabskich przybyli do Mińska, to nie tylko mecze hokeja, ale także specjalna koleżeństwo, a także nowe znajomości i wrażenia.

Czytaj Więcej

Według Fredericka Barden, starszego wiceprezesa Emirates Holidays, sektor rejsów wycieczkowych jest obecnie najbardziej obiecującym segmentem branży turystycznej, którego przychody, zdaniem ekspertów, wzrosły ostatnio o 20 procent, pomimo światowego kryzysu gospodarczego. Emirates Holidays prawdopodobnie zawrze umowy z poszczególnymi firmami wycieczkowymi na podstawie umów, które Emirates Holidays zwykle podpisują z hotelami.

Czytaj Więcej

We wtorek 31 października 2017 r. ZEA i Szwajcaria podpisały umowę o wzajemnym anulowaniu wiz krótkoterminowych. Umowa zwalnia posiadaczy paszportów emirackich i szwajcarskich z otrzymywania wiz krótkoterminowych na warunkach podobnych do układu z Schengen. Umowa została podpisana przez zastępcę Ministra Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej w Sprawach Prawnych Ahmada Abdula Rahmana Al-Jarmana i Ambasadora Szwajcarii przy ZEA Mayi Tisafi.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Pierwszy hotel Bulgari w Dubaju - The Bulgari Resort & Residences Dubai, położony nad zatoką Jumeirah, zostanie otwarty 7 grudnia. Hotel posiada 101 pokoi i 20 luksusowych willi, deweloperem projektu był Meraas. Pierwszy hotel Bulgari został otwarty w Mediolanie w 2005 r., Aw 2018 i 2020 r. Hotele pod tą samą marką pojawią się w Szanghaju i Moskwie.

Czytaj Więcej

Dubai Golf zainstaluje panele słoneczne w swoich obiektach golfowych w Dubaju po podpisaniu umowy dotyczącej efektywności energetycznej z Etihad Energy Services Company (Esco). „Panele słoneczne zostaną zainstalowane na dachu naszego parkingu dla wózków golfowych w klubie golfowym Emirates, w naszym centrum serwisowym Emirates i Dubai Creek oraz na dachu rezydencji w Dubaju, gdzie mieszka większość naszych kolegów” - powiedział Christopher May, dyrektor wykonawczy Dubai Golf .

Czytaj Więcej

Linia lotnicza Emirates lecąca z Dubaju do Paryża została pilnie zmuszona do wylądowania na Cyprze po tym, jak ciężarna kobieta na pokładzie zaczęła rodzić. Według Daily Express, kiedy samolot A380 wylądował na lotnisku w Larnace, kobieta została zabrana z samolotu do czekającej karetki. Młoda matka uśmiechnęła się i chwyciła noworodka w ramiona.

Czytaj Więcej

W ubiegły piątek rano duży rekin zaatakował 41-letniego rybaka Mohammeda Hamada al-Belushi na morzu w regionie Khor Fakkan w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdy łowił ryby ze swoim przyjacielem Omarem. W chwili zdarzenia znaleziono mężczyzn około 9 km od wybrzeża. Al-Belushi zanurkował na głębokość 18 metrów, po czym wrócił do swojej łodzi.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Linie lotnicze Arabia Saudyjska, tani przewoźnik w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, prowadzą letnią wyprzedaż biletów na loty do krajów WNP. Ceny lotów do Ałma-Aty, Kijowa, Moskwy i Erewanu rozpoczną się od 899 dirhamów (246 USD). Możesz zarezerwować bilety ze zniżką do 23 maja na loty od 1 czerwca do 31 sierpnia (z wyłączeniem świąt).

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Ponad 600 sklepów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaoferuje zniżki na 10 tysięcy towarów, od 50 do 75% podczas świętego miesiąca Ramadan. Całkowita „wartość” wszystkich rabatów jest współmierna do sumy 300 milionów dirhamów (82 milionów USD), czyli o 50 milionów więcej niż rok temu. Poinformowano o tym w Ministerstwie Gospodarki ZEA.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Emirates Airline z Dubaju planuje zatrudnić 500 pilotów do końca tego roku. Potrzeba wynika z faktu, że w ciągu najbliższych miesięcy, do 31 marca 2017 r., Przewoźnik zaakceptuje 36 nowych samolotów pasażerskich - 20 Airbus A380 i 16 - Boeing 777-300ER. W listopadzie zeszłego roku personel Emirates Airline liczył 4 100 pilotów.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. 27 kwietnia rosyjski minister przemysłu i handlu Denis Manturov złożył jednodniową wizytę roboczą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ramach wizyty roboczej szef Ministerstwa Przemysłu i Handlu spotkał się z ministrem spraw zagranicznych ZEA, współprzewodniczącym Międzyrządowej Komisji ds. Handlu, Gospodarki, Technicznej i Inwestycji Abdullah bin Zayed Al Nahyan.

Czytaj Więcej

W pobliżu plaży Ghalila w emiracie Ras Al Khaimah (ZEA) naoczni świadkowie zauważyli kilka rekinów o różnych porach dnia. Emirate Society of Fishermen stwierdził, że rekiny te są małe i o tej porze roku często pojawiają się w pobliżu wybrzeża morskiego w poszukiwaniu pożywienia. Humeid Al Zaabi, zastępca przewodniczącego społeczności rybackiej emiratu, powiedział, że nie odnotowano żadnych ataków rekinów na ludzi.

Czytaj Więcej

Do końca przyszłego roku pasażerowie Etihad z ZEA będą mogli oglądać filmy na YouTube, wysyłać tweety i e-maile oraz sprawdzać aktualizacje na Facebooku przy najwyższych prędkościach dzięki programowi Wi-Fly. Zapewni ultraszybki serwis internetowy podczas lotów w ramach współpracy przewoźnika z operatorem satelitarnym Yahsat i firmą telekomunikacyjną du.

Czytaj Więcej

Al Futtaim, dystrybutor Toyoty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosił w niedzielę dostawę 554 pojazdów do Dubai Highway and Transportation Authority. Tak więc flota taksówek samochodów hybrydowych została prawie podwojona. Obecnie ponad 1000 takich pojazdów jest w serwisie Dubai Taxi Corporation. „Naszym celem jest dostarczanie bardziej ekologicznych rozwiązań wspierających zielone inicjatywy rządu ZEA”, powiedział Yousef Ali Ali, dyrektor wykonawczy Dubai Taxi.

Czytaj Więcej