Wiadomości

Dubaj, ZEA. Jeden z największych deweloperów w Dubaju, Damac rozmawia o budowie syntetycznego lodowiska na otwartym terenie. Obiekt sportowy ma być częścią projektu Akoya, nowej dzielnicy mieszkalnej z willami i wieżowcami. Według SmartRink, firmy zajmującej się podobnymi projektami, budowa plastikowego lodowiska może kosztować dewelopera 12,5 USD za stopę kwadratową materiału, który tworzy sztuczną nawierzchnię.

Czytaj Więcej

Według indyjskich agencji informacyjnych samolot Air Arabia latający między Sharjah, Zjednoczonych Emiratami Arabskimi i indyjskim miastem Coimbatore zderzył się z ptakiem w niedzielę podczas lądowania. Doniesiono, że był to paw. Airbus A320 otrzymał niewielkie uszkodzenia. Z powodu tego incydentu lot powrotny do Sharjah został odwołany do czasu przeprowadzenia napraw w celu usunięcia szkód.

Czytaj Więcej

Jego wysokość szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, wiceprezydent ZEA, premier i władca Dubaju, zaskoczył odwiedzających pojawieniem się niedawno otwartej restauracji Baku Café Azerbaijani w City Walk. Pojawił się w zakładzie z żoną, księżniczką Hai Bint Al Hussein. Władca Dubaju, ubrany w tradycyjny strój Emiratu, został uchwycony na zdjęciu, które później pojawiło się na Instagramie restauracji z podpisem: „Jego Wysokość szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum zaszczycił nas dziś swoją obecnością.

Czytaj Więcej

Franco Dragone, dyrektor artystyczny i twórca pokazu wodnego La Perle o wartości co najmniej 120 milionów dolarów, powiedział w wywiadzie dla Gulf Business, że zapłaci za 5 lat od premiery w grudniu w Al Habtur City w Dubaju. Według Franco, program zwróci szczególną uwagę na transformację Dubaju i jego status „skrzyżowania cywilizacji” na Bliskim Wschodzie.

Czytaj Więcej

Dubai Aviation Authority pracuje nad mechanizmem, który pozwoli turystom zarejestrować się i otrzymać certyfikat zarządzania bezzałogowymi statkami powietrznymi w Internecie. Pozwoli im to korzystać z dronów po przybyciu do Dubaju. Przypomnijmy, że dziś w Dubaju jest grzywna w wysokości od 1000 do 20 tysięcy dirhamów (272 - 5,4 tysięcy dolarów) za niesprawiedliwe użycie dronów.

Czytaj Więcej

EL KUWAIT, 16 czerwca. / Corr. TASS Wasilij Wawilin. Siły zbrojne Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będą już uczestniczyć w operacjach arabskiej koalicji w Jemenie na rzecz sił rządowych. Odpowiednie oświadczenie złożył w środę minister spraw zagranicznych kraju Anwar Gargash.

Czytaj Więcej

Wiceprezydent ZEA, premier i władca Dubaju Jego Wysokość Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum odwiedził La Perle, nowy program stworzony przez jednego z najbardziej szanowanych dyrektorów artystycznych na świecie - Franco Dragon. Grupa 65 artystów, z których każdy wnosi własne unikalne umiejętności, wypełnia La Perle akrobatycznymi, wodnymi i powietrznymi akrobacjami.

Czytaj Więcej

Ministerstwo Sprawiedliwości ZEA zainicjowało cztery inicjatywy, które zostaną wdrożone w ciągu najbliższych czterech lat, aby zapewnić uczciwe i szybkie próby. Do 2021 r. System sądowy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zrobi krok naprzód pod względem technologii, przechodząc do elektronicznych sporów bez potrzeby tradycyjnych sesji, wideokonferencji podczas rozpraw sądowych oraz zunifikowanego centrum tłumaczeń, które połączy tłumaczy z urzędnikami i sędziami.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Według raportu Dubai Pulse 2015 93,7% mieszkańców Dubaju uważa miasto za wygodne dla życia rodzinnego. Wynika to przede wszystkim z wysokiego poziomu bezpieczeństwa, rozwiniętej infrastruktury i dostępności usług publicznych. W badaniu zauważono również, że 92% czuje, że troszczy się o siebie, 72,4% może otrzymać wsparcie moralne od przyjaciół, 94% czuje się bezpiecznie, spacerując samotnie nocą po mieście.

Czytaj Więcej

Przedstawiciele Meraas Holding potwierdzili, że w niedzielę 15 października w dzielnicy Jumeirah w Dubaju rozpocznie się pierwsza faza kurortu La Mer. Kompleks ma powierzchnię 13,4 miliona metrów kwadratowych. ft. zbudowany w obszarze Jumeirah 1 w pobliżu Dubai Marine Beach Club. Będzie się składać z trzech stref: La Mer South, La Mer North i The Wharf.

Czytaj Więcej

Departament Transportu wprowadził nowy sposób monitorowania ruchu w Abu Zabi - Al Gernas. Nazwa „inteligentny” system została przetłumaczona z arabskiego jako „dorosły sokół”. Drogi są monitorowane przez bezzałogowe statki powietrzne, które monitorują sytuację w czasie rzeczywistym, strzelają i przesyłają informacje do centralnego systemu kontroli ruchu i mobilnych stacji naziemnych, które będą patrolować ulice stolicy.

Czytaj Więcej

Długo oczekiwana atrakcja - Dubai Frame - zostanie otwarta w listopadzie. W niedzielę okazało się, że fizyczny bilet nie będzie jej potrzebny. Zostało to ogłoszone przez Husseina Nassera Lutę, dyrektora generalnego gminy Dubaj, po podpisaniu Protokołu ustaleń z At the Top przez Emaar.

Czytaj Więcej

ZEA po raz kolejny powraca do koncepcji systemu szybkiego transportu Hyperloop, technologii, która teoretycznie skróci czas podróży z Dubaju do Emiratu Fujairah z dwóch godzin do 10 minut, donosi Time Out Dubai. Fundacja Dubai Future ma wkrótce znaleźć firmę do realizacji projektu we wrześniu podczas 48-godzinnej imprezy Build Earth Live z udziałem ponad stu uczestników, sześciu zespołów i grupy wiodących międzynarodowych sędziów.

Czytaj Więcej

Na początku tego miesiąca Bentley Motors ogłosił otwarcie swojego największego show samochodowego na świecie, mieszczącego się w sześciopiętrowym budynku przy Sheikh Zayed Road w Dubaju. Bentley Emirates jest wynikiem wielomilionowej inwestycji Al Habtoor Motors, wyłącznego dystrybutora luksusowych marek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Okazało się, że rozległy obszar handlowy jest wyposażony w świetlistą fasadę, ogród na dachu, apartament VIP i specjalną funkcję wody z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych.

Czytaj Więcej

Dubaj, ZEA. Rossiya Airlines uruchamia bezpośrednie loty czarterowe na lotnisko Sharjah (ZEA) z Jekaterynburga i Sankt Petersburga. Dwie pierwsze strony z Petersburga i Jekaterynburga wylądują w Sharjah w niedzielę, 8 października 2017 r. Loty z obu miast Rosji będą obsługiwane dwa razy w tygodniu, w niedziele i czwartki, samolotami Boeing 737 - 800 o pojemności 189 pasażerów.

Czytaj Więcej

Wizyta w Burj Khalifa będzie jeszcze bardziej imponująca dzięki zaktualizowanemu tarasowi widokowemu At The Top. Świecący model 828-metrowej wieży stał się jednym z najnowszych dodatków do jednej z najpopularniejszych atrakcji Dubaju. Deweloper Emaar powiedział, że wraz z trzykrotnym powiększeniem obszaru w stosunku do pierwotnego rozmiaru obszaru odbioru dokonano na nim zewnętrznych ulepszeń.

Czytaj Więcej

We wtorek ZEA ujawniły plany budowy miasta o nazwie Mars Scientific City o wartości 500 milionów dirhamów (136 milionów dolarów). Model stanie się symulatorem życia na Marsie. Powierzchnia miasta wyniesie 1,9 miliona metrów kwadratowych. stopy, co sprawi, że będzie to największa symulacja osady kosmicznej, jaka kiedykolwiek powstała, i zapewni realistyczną i realistyczną symulację warunków życia na powierzchni Marsa.

Czytaj Więcej