Trip to hattu

W emiracie Dubaju wioska Hatta jest oazą u podnóża góry. Od stolicy emiratu do 105 km.

We ponad 200-letniej wiosce znajduje się stary fort i meczet Juma, zbudowany w 1780 r. Warto tu przyjechać, aby podziwiać niezwykły krajobraz „kolorowych” gór i spojrzeć na „wadi” - wysychające koryto górskich potoków. Na uwagę zasługuje Heritage Village - zrekonstruowany kompleks budynków z Adobe, który wznosi się na wzgórzu do zamkniętej wieży widokowej.

Droga prowadząca do Hatta wielokrotnie przekracza granicę między emiratami Dubaju i Ajmanu, a także między Zjednoczonych Emiratami Arabskimi a Sułtanatem Omanu. Na przełęczy jest rynek dywanów syntetycznych i ceramiki: dzbanki gliniane, świeczniki i kadzidełka.

Możesz zatrzymać się w Hatta w czterogwiazdkowym hotelu Hatta Fort, gdzie możesz spacerować po górach z całą rodziną, popływać w basenie, strzelać z łuku i grać w golfa. Oprócz restauracji Jeema i baru Roumoul znajduje się również kawiarnia Gazebo, której przeszklony taras z pewnością zapewni nowe wrażenia miłośnikom wschodów i zachodów słońca.

Telefon Hatta Fort Hotel (04) 852 3211

Główną rozrywką w Hutt jest przejażdżka jeepem w Wadi. 20 km od wioski znajdują się baseny Hatta - górskie baseny z czystą, zimną wodą o każdej porze roku. Aby się tu dostać, musisz opuścić Hatta, pozostawiając Heritage Village po lewej stronie, w kierunku miejscowości Jima i granicy z Omani. W porze deszczowej (jesień - zima) lepiej wybrać się na taką wycieczkę z doświadczoną eskortą.

Godziny otwarcia w wiosce Hutt: codziennie od 8.00 do 22.00, w piątki od 16.00 do 22.00

Do wiadomości: (04) 3937151

Obejrzyj wideo: Meghan and Harry's Royal Trip to Morocco Before Baby: Everything You Missed! (Wrzesień 2019).